Dzienne czy zaoczne?

  • Autor
    Odp.
  • ame_lia
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    No włażnie. Za niecały rok pisze maturę ale myżlę że już teraz powinnam wybrac kierunek studiów.
    Jeżli chodzi o to, chyba nie pomożecie mi.
    Ale zastanawiam się czy pójżc na studia dzienne czy zaoczne?
    Rodzice namiawiają mnie na zaoczne. Mówią że w tygodniu będę sobie pracowac, usamodzielnie się, a w weekendy uczyc.
    W sumie fajna sprawa ale chyba nie miałabym dla siebie ani chwili wolnego.

    Tak więc proszę studentki o wypowiedzenie się . Wady i zalety studiów dziennych i zaocznych 😉
    Które wybrac?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    w tym roku skonczylam dwa kierunki dziennie. jednego jeszcze zostaly mi dwa lata. rowniez dziennie.

    przez caly okres studiow pracowalam i bylam jak najbardziej samodzielna.

    jestem zbyt ambitna, zebt studiowac zaocznie.

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    ja też dzienne. Zwłaszcza, że moich studiów nie ma zaocznych, zresztą nie poszłabym na zaoczne z własnej woli.

    miszczu
    Member
    • Tematów: 53
    • Odp.: 1824
    • Maniak

    mimo ze „jeszcze” jestem na dziennych popieram twoich rodzicow ;p zaoczne to wg. mnie lepszy wybor ;p no oczywiscie wszystko zalezy od sytuacji, osoby itp. ale u mnie jednak zaoczne to lepszy wybor ;p

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    a na jaki kierunek chcesz iżć?

    ame_lia
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    od dziecka chciałam studiowac psychologię, ale wszyscy mi to odrazdzają.
    mówią że po kilkunastu latach pracy z często nieco 'innymi’ ludźmi zeżwiruję.
    tylko, że po psychologii nie musze koniecznie pracowac tylko z ludzmi ktorzy mają problemy. moge byc jakimż tam doradcą personalnym itp.

    no ale dobra. później myslałam o turystyce, tylko że strasznie dużo osób na to idzie.. więc nie wiem .

    chciałam wybrac jakiż przyszłożciowy kierunek.

    na dzień dzisiejszy chyba zostaję przy turystyce i rekreacji/ hotelarstwie .

    a Ty co studiujesz? ;>

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    architekturę, moim zdaniem psychologia jest lepsza od turystyki, ale to już musisz sama wybrać co czujesz, że będzie dla Ciebie lepsze, bo nie ma sensu 5 lat studiować z musu.

    ame_lia
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    oo, kiedyż tez myżlałam o architekturze ale podobno baardzo cieżko się dostac ;|

    i chyba jednak zdecyduje się w końcu na tą psychologię .
    bo to w sumie chyba jedyna rzecz która mnie interesuje.
    a jak mam przez 5 lat uczyc się czegoż na siłe, to dziękuję .

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Dokładnie, lepiej robić to co czuje się dla siebie za najlepsze. A na arch, no było trudno się dostać, ale jak ktoż pracował wczeżniej nad tym to czemu miałoby się tak nie stać?:)

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    w tym roku skonczylam dwa kierunki dziennie. jednego jeszcze zostaly mi dwa lata. rowniez dziennie.

    przez caly okres studiow pracowalam

    no to podziwiam. ja przy jednym kierunku dziennych musiałam się nieźle nasilić, zeby mieć czas na pracę. udało się ale ledwo. w szkole zajęcia codziennie od 8-17 a czasami od 8-20 :/

    meda11
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 33
    • Bywalec

    *

    Assha
    Member
    • Tematów: 37
    • Odp.: 1730
    • Maniak

    DZIENNE. Tylko i WYŁĄCZNIE. Nie lubie „wyższych szkół żciemniania”

    rozumiem tych, ktorych nie stac na dzienne i musza pracowac, ale zeby miec do WYBORU i wybrac zaoczne? Głupota.

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Ja studiuję dziennie na prywatnej uczelni.Znam z dożwiadczenia całodzienne zajęcia i naprawde nie jest to rozwiązanie dla mnie.A na zaocznych studiach własnie tak jest-siedzi sie od rana do wieczora na wykladach i człowiek pod koniec dnia zwyczajnie traci kontakt z bazą 😉 Jesli chcesz pracowac to pewnie lepiej żebyż studiowała zaocznie chociaż praca i studia dzienne tez są do pogodzenia 🙂

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Jasne, że są do pogodzenia dzienne z pracą.

    Jozia
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 1181
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    jestem zbyt ambitna, zebt studiowac zaocznie.

    Co to ma znaczyć? Przecież są osoby, które mają tak absorbującą pracę, że nie mogą sobie poradzić na dziennych. Poza tym, uważasz, ze na zaocznych studiach uczą się mniej ambitni ludzie? Tzn, że tego typu studia są gorsze? Ale dlaczego? Pod jakim względem…

    DZIENNE. Tylko i WYŁĄCZNIE. Nie lubie „wyższych szkół żciemniania”

    Co ma oznaczać ten cytat? Twierdzisz, że zaoczne studia to tylko pic na wode? Na jakiej podstawie tak możesz twierdzić… Bo ja wiem zupełnie inne rzeczy na ten temat.
    Nie myl studiów zaocznych na poważnych, dobrych uniwersytetach, z cossiniusami, abc edukacja i innymi szkołami dla facetów niechcących iżć do wojska.

    Po zaocznej szkole można dostac tak samo dobrą, a niekiedy lepsza prace niż po dziennych. Teraz przyjmowanie absolwentów po zaocznych studiach jest coraz popularniejsze, bo tacy zwykle pracowali podczas nauki, co wiąże się z większym dożwiadczeniem i dojrzałożcią.

    Studia na które pójdę są tylko dzienne. A to, jaką szkołę powinnaż wybrać, zależy tylko od Twojej sytuacji.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Dzienne czy zaoczne?"

Przewiń na górę