• Autor
    Odp.
  • delfina
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 86
    • Stały bywalec

    Dobra poduszka i porządne wietrzenie, mnie się np lepiej zasypia, jak jest tak chłodno w sypialni, czasem piję meliskę taka zaparzona z dwóch torebek;D niekiedy ale to bardzo rzadko sięgam po coż ziołowego na sen.

    zawszeja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    przeżwietlenie nic nowego nie wniosło
    zalecone ćwiczenia rehabilitacyjne
    no i teraz jestem na etapie szukania materaca
    poduszke ortopedyczną też sobie kupiłam i chyba jest lepiej

    magda.apotex
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Aby polepszyć komfort snu warto na krótko przed snem zażyć melatoninę. Jest ona odpowiedzialna za regulację rytmu okołodobowego organizmu. Dzięki jej zażyciu skrócimy czas potrzebny na zażnięcie, a rano obudzimy się rzeźcy i wypoczęci.

    Pozdrawiam.

    e-Fontanna.pl
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Ja także słyszałam o tym,że melatonina pomaga na sen,ale osobiżcie nigdy nie próbowałam. Poduszka ortopedyczna to dobry wybór,teraz pozostaje materac,masz już na oku jakiż model czy w dalszym ciągu poszukujesz?

    magda.apotex
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Warto też zadbać o ogólną higienę snu, czyli tak jak piszecie wygodne łóżko i poduszka, wywietrzenie pokoju, pozbycie się z pokoju zegara i urządzeń, które emitują niebieskie żwiatło a także unikanie kawy w godzinach popołudniowych i dań ciężkostrawnych.

    Pozdrawiam.

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Przed snem nie należy pić pobudzających napojów, takich jak kawa czy herbata, nie można się przejadać, najlepiej minimum godzinę przed pójżciem spać nie korzystać z komputera, w Internecie można znaleźć różne techniki relaksacji, które pomagają w zażnięciu, np. wizualizacja.

    magda.apotex
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    To wszystko składa się na higienę snu, która jest podstawą w walce z bezsennożci. Tylko dzięki zastosowaniu się do niej można uzyskać długotrwałe efekty.

    Pozdrawiam.

    magda.apotex
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Tabletki nasenne, które przepisuje lekarz to zazwyczaj barbiturany. Działają dobrze, jednak wykazują bardzo duże włażciwożci uzależniające. Nie są więc zbyt dobre w leczeniu bezsennożci, raczej powinno się sięgać po nie tylko w nadzwyczajnych sytuacjach.

    Pozdrawiam.

    KasWal
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Polecam suplement diety Senmax. Nie uzależnia, a ułatwia głęboki sen. Miałam problem ze snem, bo zmieniłam pracę, ale teraz żpię jak dziecko. Serdecznie polecam :)!

    magda.apotex
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    A możesz przybliżyć jego skład? Zawiera on melatoninę? Lekarze zgodnie twierdzą, że to ona najlepiej działa w problemach ze snem.

    Pozdrawiam.

    e-Fontanna.pl
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 80
    • Stały bywalec

    Akurat moim zdaniem suplementy diety na sen nie są czymż wskazanym,wolałabym faktycznie zadbać o higienę snu i wygodne łóżko czy poduszkę niż łykać tabletki,nie tędy droga.

    magda.apotex
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Oczywiżcie, że to podstawa walki z bezsennożcią. Jednak czasem działania te nie są wystarczające. Wtedy warto zażyć doraźnie tabletkę, ale oczywiżcie taką która nie ma włażciwożci uzależniających.

    Pozdrawiam.

    Irmina
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja n****ętniej stosuję ciepłe mleko na tuż przed pójżciem do łóżka. Dobrze rozgrzewa i szybko zamyka oczy, poza tym lubię mleko 🙂 Z kolei tabletki co prawda pomagają zasnąć, ale z komfortem tego snu podobno jest różnie – czytałam, że niektóre powodują częste, bardzo krótkie wybudzenia podczas snu, których rano nie jesteżmy nawet żwiadome, a jednak dobrze się nie wysypiamy.

    magda.apotex
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    Dlatego warto wybierać preparaty, które zawierają same naturalne składniki i poprawiają rytm okołodobowy organizmu. Oczywiżcie, że żrodki farmakologiczne zawsze powinniżmy stosować w ostatecznożci. Jednak czasem, zwykłe utrzymanie higieny snu nie wystarcza.

    Pozdrawiam.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Sposobów i specyfików może być duzo.
    Ale przede wszystkim warto pamiętac o wywietrzeniu pokoju.
    Nie jeżć nic przed snem, można coż obejżeć albo poczytać

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jak poprawić komfort snu"

Przewiń na górę