• Autor
    Odp.
  • Melody27
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Ja lubię spać gdy w pokoju jest chłodno. Mojemu mężowi natomiast jest cały czas zimno. Ale po berdzo wyczerpująym dniu nie mogę zasnąć. Wtedy muszę wziążć nervomix na sen i gorącą kąpiel i zasypiam jak dziecko.

    Michalina Kożciuszko
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Nic trudnego – po prostu zainwestuj w odpowiedni materac. Czytałam o takim produkcie z serii firmy Art Medic wykonanym z pianki termoelastycznej (nazywa się Viscotherapy. Podobno świetnie reaguje na nacisk i „zapamiętuje” krzywizny kręgosłupa. Chciałabym zainwestować, a powiem Wam, że w sklepie Art Medic widziałam go za jakieś 1600 zł, a nie jak u innych producentów za 8 tysięcy… Opłaca się i to bardzo.

    asia92
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Jeśli nic Ci nie pomoże – udaj sie do lekarza. Na pewno przepisze Ci coś na sen co Ci pomoże 😉 powodzenia!

    Magnificon
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 9
    • Bywalec

    Melatonina ptekamini.pl/melatonina-lek-am-3mg-60-tabletek.html w krytycznych sytuacjach i zdecydowanie nie odsypianie nieprzespanej nocki, bo potem jest jeszcze gorzej.

    asia92
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Na komfort snu wpływa wiele czynników.Spróbuj przewietrzyć pokój, nie objadaj się na noc i zamiast patrzeć w ekran poczytaj książkę

    dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Wszystko to o czym piszecie oczywiście ma ogromne znaczenie, ale nie można też zapomnieć, że ogromny wpływ na komfoprt snu ma też odpowiedni dobór materaca. Ja odkąd śpię na nowym (od miesiąca mam model Klara z Sheepo, z warstwą owczej wełny) wysypiam się jak nigdy wcześniej, zasypiam naprawdę szybko i nie budzę się ze spiętymi mięśniami w karku, a wcześniej zdarzało się to regularnie.

    ivonka_stonka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ostatnio o wiele lepiej mi się śpi, gdy mam otwarte okno a przed snem wypiję jeszcze sobie herbatę z melisy 🙂

    Jackie
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    Dlaczego zakladasz, ze praca nie rozregulowuje ci trybu snu? Przecież sama piszesz, ze zarywasz noce przed kompem

    seronge
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Pokój powinien być przewietrzony. My śpimy z otwartym oknem. Jeszcze fajnie poćwiczyć przed snem, żeby się zmęczyć 😀

    PinkKarmel
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Czy wskazane jest przed snem bieganie? Aby ogranizm się zmęczył? I co myślicie o melatoninie na sen?

    kchmiel93
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Najlepiej jeść przed snem produkty naturalne, które pobudzają wspomagają wydzielanie melatoniny. Do takich produktów należy m.in. sok wiśniowy. Przeprowadzono w USA badania, które pokazały, że Ci co piją szklankę soku wiśniowego dwa razy dziennie śpią o pół godziny dłużej i spokojniej od osób, które soku nie piły. Sok wiśniowy zawiera tryptofan, który pomaga nam zasnąć 🙂

    Judi
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Warto też zadbać o odpowiednią jakość powietrza- nawilżenie czy temperaturę. Taki klimator Camry CR 7321 może być tutaj rozwiązaniem – jest to niewielkie urządzenie które ma wejście USB a także pracuje bardzo cicho. Ochładza powietrze,nawilża i skutecznie je oczyszcza, a to zwiększy komfort snu.

    kropla deszczu
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    mnie ćwiczenia rozbudzają, ale teraz podczas pandemii to jedyny reset. Inaczej bym zwariowała, a doszło do tego, że ćwiczę 5 dni w tygodniu…

    Jak już to na 3 godziny przed snem cwiczenia

    aleksusia
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    ćwiczenie, wywietrzenie w pokoju, ciepła kąpiel, powolne oddychanie i wydychanie powietrza

    kropla deszczu
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Na dobry sen, poza tym o czym wpsomniała aleksiusia to zawsze pomagał mi seks. Niestety po rozstaniu radzę poprzez aktywność wczesnym wieczorem i ciepło wodę przed snem

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " jak poprawić komfort snu"

Przewiń na górę