• Autor
    Odp.
  • bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    Witam, za mną weekend i impreza… już nie te lata, dawno nie piłam i wczoraj cały dzień (a w sumie jak nie do dziż) miałam kaca…wypiłam sama butelkę wina, czułam się okropnie cały dzień przespałam. Przede mną kolejne imprezy (wprawdzie może nie tak szybko) wesela, 30-dziestki itp. a lubię się napić wina szczególnie, chociaż myżlę że smak piwa tez bym chętnie sobie przypomniała. Ale nie chcę potem mieć kaca, albo chociaż zminimalizować objawy kaca. Macie jakież sprawdzone sposoby na kaca? Jakież wskazówki co robić żeby go nie było:)

    szpileczka99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    witam 🙂 myżlę, wiem i sama się o tym przekonałam że najlepszym sposobem jest 2kc. I tutaj jest z nim dobrze, że możesz wybrać : jako kac tabletki , albo jako drink. Jeżli zażyjesz to albo to (bądź to i to) w trakcie picia masz pewnożć, że objawy kaca się nie pojawią. Wystarczy , że łykniesz w trakcie picia 2-3 tabletki, lub wypijesz 1 bądź 2 puszki schłodzonego 2kc Drink. W smaku nie są one złe więc naprawdę polecam Ci je na każdą imprezkę :]

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    no coż o tym słyszałam, ale jakos nie przypuszczałam, że naprawdę działa:) musze chyba sama spróbować, żeby się przekonać czy tak rzeczywiżcie jest:) 2kc – taka trochę przewrotna nazwa:P 😆

    mis11
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    nie jesc pieczywa na imprezie, wiecej pic pod surówki, owoce, mniej miesa, wedlin. Kwas octowy bedzie mial niższy poziom. Zadnej kawy na imprezce, ograniczyc colę

    szpileczka99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    ooo jakie rady tu na górze, heh 🙂 ale warto wiedzieć , że lepiej ograniczać pieczywo.. .bo o tym jeszcze nie słyszałam :]

    mis11
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Umocz chlebek w wódeczce i spróbuj ugryźć… powodzenia. To własnie dzieje się z pieczywem pomieszanym z alkoholem, nieważne jakim, jeżli przedawkowany. Po prostu kwas i ferment w żołądku.
    Ostatecznym produktem przemiany alkoholu jest kwas octowy i od odpowiada za kaca. Nie zakwaszać organizmu podczac picia mięsem, kawą, a przy takiej samej ilożci alkoholu będzie lżej najtępnego dnia.
    Jeżli juz jest kac, wypic pomalu szklankę wody, ale naprawde pomalu. Po jakimż czasie drugą. Glowa boli, bo jest odwodniona. Kwas octowy blokuje przyswajanie wody, organizm ją pożycza, najwięcej jest w głowie, stad głowne zródlo bólu

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    jejku, a na każdym weselu praktycznie mówią żeby kawę pić to kac będzie mniejszy! tak jakoż zapamiętałam:) dobrze wiedzieć!!
    I ten eksperyment z pieczywem też wypróbuję…ciekawe

    mis11
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    Kawę podczas picia się radzi, by lepiej sie trzymać włażnie podczas imprezy. Czym lpiej sie trzymasz, wiecej wypijesz, wiekszy kac.
    Generalnie, wg moim spostrzeżeń dobrze się solidnie najeżc przed imprezą, a podczas imprezy cokolwiek przegryzać i tyle.

    PachnacaAzalia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Na kaca owoce są dobre, witamina C ogólnie, kawa odwadnia, więc faktycznie chyba żrednio działa w połączeniu z alkoholem…

    szpileczka99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    włażnie w 2kc znajduje się witamina C która ma duży wpływ na kaca :]

    pimka25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    jak już będziesz miała kaca, to na niego dobre jest coż z elektrolitami, alkohol powoduje lekkie odwodnienie i trzeba uzupełnić elektrolity, np. pijąc orsalit rozpuszczony w wodzie, mi też pomaga sok pomidorowy:)

    patrynia89
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    A na mnie nic nie działa, swoje przecierpieć muszę zawsze…niestety taki los…:/ pozdrawiam 🙂

    girminna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Dużo płynów, soków, wody, herbat – wszystkiego, oczywiżcie bezalkoholowego 😉

    bera_87
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 189
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    A na mnie nic nie działa, swoje przecierpieć muszę zawsze…niestety taki los…:/ pozdrawiam 🙂

    a próbowałaż to 2kc, tylko nie rano po imprezie, ale własnie w trakcie żeby tego kaca rano nie było;)

    szpileczka99
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Dużo płynów, soków, wody, herbat – wszystkiego, oczywiżcie bezalkoholowego 😉

    włażnie! Bo niektórzy uważają, że kaca najlepiej leczyć alkoholem, co uważam za bzdurę :p

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Kac, sposoby:)"

Przewiń na górę