Nazwisko – zmienić czy nie?

  • Autor
    Odp.
  • Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    Zmieniłyżcie/zmieniacie nazwisko po żlubie czy może chcecie podwójne?

    Ja się waham czy zostawić sobie przyszłego męża (jeżli mi się KTOś ożwiadczy :-P) czy może wziążc dwuczłonowe?

    Chociaż mam długie imię i nazwisko: Aleksandra ********** i czasami się nie mieszczę w niektóre rubryki to jakbym miała podwójne nazwisko to już w ogóle bym miala problem 😀

    Ale ogólnie fajnie by było mieć takie dłuuugie wyjątkowe nazwisko 😛

    A Wy? Co o tym myżlicie?

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    ja osobiżcie nie chciałabym schodzić ze swojego nazwiska 🙂
    ale zobaczymy myżlę nad dwu-członowym 🙂

    Misia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 281
    • Zapaleniec

    to chyab zalezy jak sie czujesz ze swoim nazwiskiem, jakie nazwisko ma przyszly maz i czy np jestes ostatnia z rodu i nie chcesz by nazwisko popadlo w niepamiec…no wydaje mi sie ze powodow do zmiany, niezmiany dwuczlonowego itd jest bardzo duzo…ja swoje zmienie, rozumiem jak ktos tego nie chce

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Dwa nazwiska – jak hrabia 🙂

    Ja też mam na imię Aleksandra i jak miałabym pisać swoje długażne i długie męża to chyba bym podpisywała sie trzema xxx 🙂

    Jeżli będziesz miała dwa nazwiska to Twoje dziecko również będzie miało dwa i to się będzie tak ciągnąć w rodzinie przez wieki.

    Mojej koleżanki mąż ma 2 nazwiska. Ona wychodząc za niego wzięła jego dwa i mówi że ma dosyć.

    Streszczając temat – jestem za nazwiskiem meża

    Czerwona
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 886
    • Zasłużony

    Ja oczywiscie zmienie nazwisko, nie chce panienskiego przez cale zycie miec…

    malena
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Ja bym tam zmieniła na nazwisko męża 🙂 sądze ze moj chlopak nie wyobraza sobie ze mogloby byc inaczej z reszta ja tez:) Tylko jak pomysle sobie o zmianie wszytskich dokumentow to brrrrr skora cierpnie

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Jeżli będziesz miała dwa nazwiska to Twoje dziecko również będzie miało dwa i to się będzie tak ciągnąć w rodzinie przez wieki.

    Absolutnie nie masz racji. Dziecko przyjmuje nazwisko TYLKO ojca.

    Natka23
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Ja za to wybrałam dwuczłonowe – żwietnie się zharmonizowały 🙂

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Jeżli będziesz miała dwa nazwiska to Twoje dziecko również będzie miało dwa.

    Absolutnie nie masz racji. Dziecko przyjmuje nazwisko TYLKO ojca.

    Możliwe, ale trochę racji mam, to wszystko kwestia wyboru czyje nazwisko będzie nosiło dziecko

    olka150
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 62
    • Stały bywalec

    Ja tez mam na imie Aleksandra i nazwisko składające się z 9 liter,ale swoje nazwisko napewno przyjme i chciałabym tez aby moje dzieci miały 2 nazwiska no ale to sie jeszcze zobaczy,ja jesli wyjde za maz to napewno bede miałą 2.:)

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Możliwe, ale trochę racji mam, to wszystko kwestia wyboru czyje nazwisko będzie nosiło dziecko

    Oj, nie masz racji.
    Biorąc slub cywilny podpisujesz takie coż, że dzieci przybierają nazwisko ojca i wtedy już nie masz wyboru chcesz czy nie musisz im nadać nazwisko ojca. No chyba, że oboje tego niechcecie. :/ i nie podpiszecie.
    Jeżli jesteż samotną matką to dziecko przyjmuje Twoje nazwisko, chyba, ze oboje z ojcem dziecka ustalicie, że będzie nosiło jego to wtedy masz wybór.

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Podpisując , wypełniając kwestionariusz zawarcia żlubu cywilnego, pani w urzędzie pyta się o nazwisko ewentualnych dzieci. I wtedy wybierasz czyje nazwisko dziecko będzie nosiło.

    A nazwisko i tak podajesz w karcie w szpitalu.
    Więc mam rację 🙂 to wszystko wybór

    Calorca
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    W moim przypadku dwuczłonowe nazwisko odpada z powodu długożci obydwu :), generalnie nie ma żadnych obiekcji przed zmianą nazwiska, gdyż mój chłopak ma bardzo ładne, a moje jest zwyczajne 😉 !

    Tak na serio to mnie trochę żmieszą podwójne nazwiska, może jakbym była sławna to zdecydowałabym się na to, ale że jestem „zwykłą obywatelką” to nie widzę takiej potrzeby!

    Dziewczyny, co Wami włażciwie kieruje, że chcecie mieć podwójne nazwisko???

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Ja to chyba zmienie całkiem(o ile wogóle wyjdę za mąż 😀 ),bo mam już dożć pytań o powiązania rodzinne z pewnym panem 😆 moje nazwisko ma 11 liter i kończy się na „ska”,więc myżlę,że głupio brzmiałoby w połączeniu z nazwiskiem kończącym się tak samo… no chyba,że nazwisko męża będzie trzy-literowe,wtedy dwa człony nie będą głupio brzmieć 😀

    Venus
    Member
    • Tematów: 58
    • Odp.: 678
    • Zasłużony

    Zmienie całkowicie, jeżeli mój partner będzie się nazywał powiedzmy KOWALSKI. bo ja mam już jedno pospolite nazwisko, to jak będę miała dwa, nic ciekawego.Jednakze podobają m się takie mniej spotykane nazwiska jak np. Betkier, Lorenc… wtedy wezme dwuczłonowe.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nazwisko – zmienić czy nie?"

Przewiń na górę