• Autor
    Odp.
  • LaPalma
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    Ja na pewno przejmę nazwisko 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Jeżli chodzi o mnie to na pewno bede miałą dwa nazwiska:swoje i przyszłego męża.

    muszka_bzzz
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 611
    • Zasłużony

    ja tam wolałabym nie zmieniac nazwiska, ma bardzo fajne i oryginalne troszke związane z moim nickiem;) na 5 literek, ale mój chłopak nie chce nawety o tym słyszeć, więc doszlismy do consesusu i będę miała podwójne nazwisko

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    Ja na pewno męża nazwisko:/. Zawsze kiedy ktos sie mnie pyta jakie mam nazwisko, to ludzie ” CO? Że jak?” :/ i już w najgorszym wypadku piszę całe nazwisko:/ na kartce :|. Takze wolę normalne…

    Może mam jakąż wadę wymowy:|

    kredka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    co prawda jeszcze mamy troszkę czasu do żlubu, ale jestem pewna,że zmienię nazwisko. wystarczy, ze teraz nim skończe sie przedstawiać to ludzie pytają o poczatek bo przekręcają ;p nie mam jednak nic przeciwko dwóm nazwiskom. jesli chodzi o pozostanie przy panienskim po lsubie to spotkałam się z tym np gdy kobieta osiągnęła sukces na swoje nazwisko (mam tu na myżli sukces naukowy) i chce by tak zostało.

    Olgus
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 1262
    • Maniak

    Mi się moje nazwisko podoba, natomiast nie znam nazwiska swojego ewentualnego przyszłego męża, bo na razie nawet zaręczona nie jestem. 😉 Dlatego też nie wiem jaką podjęłabym decyzję, jeżli w ogóle. Ale myżlę, ze nie chciałabym rozstawać się ze swoim nazwiskiem. 8)

    RudaMaruda
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 61
    • Stały bywalec

    Oboje mamy długie nazwiska. Z jednej strony chciałabym zostawcic swoje panieńskie z drugiej stony będzie to brzemiec conajmniej dziwnie i za dlugo.

    Sandy
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 390
    • Pasjonat

    ja tez mialam dlugie podwojne imie i dlugie nazwisko i po slubie przynajmniej nazwisko sie skrocilo 😉 poza tym nazwisko meza podobalo mi sie bardziej wiec je zmienilam 🙄

    Magdus
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Napewno zmienię nazwisko po żlubie, bo obecne mnie się nie podoba, a mój chłopak nazywa się całkiem miło.. przynajmniej mnie się podoba 🙂

    Myszka19
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 2200
    • Ekspert

    Ja też zmienię nazwisko.. Moje mi się strasznie nie podoba..

    kiziaa
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 265
    • Zapaleniec

    zdecydowanie zmieniam ..

    oka021
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 327
    • Pasjonat

    ja mam mega dlugie nazwisko no i aleksandra 😉 wiec biore nazwisko faceta!

    misia-misia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    ja zmieniłam i nie żałuję, wręcz przeciwnie…

    „widzieć wzruszenie na twarzy męża, gdy wypełnialiżmy dokumenty przed żlubem w USC a pani powiedziała, ja się będę nazywała i jak dzieci będą się nazywały …. bezcenne” 😀

    monika_35
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    Jeżli będziesz miała dwa nazwiska to Twoje dziecko również będzie miało dwa i to się będzie tak ciągnąć w rodzinie przez wieki.

    Absolutnie nie masz racji. Dziecko przyjmuje nazwisko TYLKO ojca.

    Dziecko nie musi wcale przyjmować nazwiska ojca. W Urzędzie Stanu Cywilnego należy o tym zdecydować wpisując odpowiednie nazwisko w rubryczce. to zależy co ustalicie.

    😀

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Ja na pewno zmienię, choć lubię swoje nazwisko.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nazwisko – zmienić czy nie?"

Przewiń na górę