• Autor
    Odp.
  • _soleil_
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Ja przyjęłam nazwisko męża. Dla mnie to oczywiste, że żlub to przełom w życiu i nawet nie brałam pod uwagę, żeby zostać przy swoim nazwisku. A już na pewno nie prosiłabym męża o przyjęcie mojego. Nie narażałabym go na niezbyt pozytywne komentarze pod jego adresem, ze strony np. kolegów z pracy. Nie dziwię się kobietom tylko w jednym przypadku, że zostają przy swoim nazwisku. Otóż, jeżli kobieta dożć późno wychodzi za mąż, zdążyła zrobić karierę i jest rozpoznawana pod własnym nazwiskiem, to jestem w stanie zrozumieć, że nie chce go zmieniać. Taki argument za mną przemawia…inne nie. Taka jest kolej rzeczy 😀

    sonia333
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    ja uważam ze powinno sie zmienić, taka tradycja jest przecież.

    fafik
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Absolutnie nie zmieniać!!!! Ilożć urzędów i miejsc, w których trzeba zmienić nazwisko jest koszmarnie duża. Oczywiżcie nigdy nie pamiętamy o wszystkich miejscach, w których powinnyżmy uaktualnić dane. Prędzej czy później okazuje się że sprawy zaczynają się komplikować. Ja miałam tak z dokumentami dotyczącymi zakupu mieszkania:((

    Olusia
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 385
    • Pasjonat

    Ja zastanawiam się nad dwuczłonowym, bo moje bardzo mi się podoba 🙂 zresztą mam już już tak długo. A wydaje mi się że nie mogłabym się do nowego przyzwyczaić 🙂

    amonitka
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Jeżeli nazwisko męża byłoby wyjątkowo dziwne, pewnie zostawię swoje;)

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    ja uważam ze powinno sie zmienić, taka tradycja jest przecież.

    Dokładnie 🙂

    madzikas
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 49
    • Stały bywalec

    Kiedyż było dla mnie oczywiste, że przyjmuje się nazwisko męża. później miałam etap, że może zostawić dwuczłonowe.. ale obserwuję wiele kobiet, które mają np. swoje i męża nazwisko (akurat mam pracę gdzie to się ujawnia zawsze:)) i wiecie co? i tak używają jednego nazwiska, zazwyczaj męża:) Więc doszłam po latach do wniosku, że z praktycznego punktu widzenia lepiej jest mieć jedno nazwisko. Ja myżlę, że przejmę .

    ewi24
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    ja chcę mieć podwójne, moje jest krótkie

    perelka85
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Ja mam zamiar zmienić, jestem raczej tradycjonalistką. Poza tym to chyba mniej zamieszania. Lepiej brzmi:Państwo Kowalscy niż Pan Kowalski i Pani Nowak- Kowalska.

    skorpionik
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Ja zmieniłam na nazwisko męża. Ale teraz ciut żałuję że nie zostawiłam dwóch…

    nadia83
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    Ja zmienię nazwisko, bo połączone głupio brzmi, a też jestem po czężci tradycjonalistką ;).
    Moja koleżanka z kolei uważa, że gdy zmieni nazwisko, to będzie zupełnie inną osobą…dlatego też zostanie przy swoim :P.

    mezatka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    Dla mnie nazwiska dwuczłonowe to wielki problem (podpisujesz sie 5 minut..blee) i dziwaczne takie…Ja przyjelam nazwisko męża i nie wybrazam sobie zebym zostala przy swoim a on przy swoim…

    soojka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Ja przyjęłam nazwisko męża, a kiedy się rozwodziliżmy, zostałam przy nim. Noszę je od kilku lat i nie wyobrażam sobie wracania teraz do panieńskiego nazwiska, przecież to… jest moje.

    awgusta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 380
    • Pasjonat

    ja nie chce zmieniać swojego nazwiska, niestety mojemu narzeczonemu bardzo zależy na tym żebym nosiłam jego nazwisko….podwojne nazwisko nie schodzi w gre.

    nastka501
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    Ja też zmieniłam nazwisko na nazwisko męża w końcu już jesteżmy rodziną. Moim zdaniem rodzina powinna mieć jedno nazwisko.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nazwisko – zmienić czy nie?"

Przewiń na górę