• Autor
    Odp.
  • Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    Więcej miężni pracuje.

    Czyżby?:)

    [usunięto_link] wrote:

    Ja też jestem za rowerkiem. Bieganie za bardzo mnie męczy – po chwili jestem totalnie wycieńczona i nie mam sił na nic więcej.

    Z czasem się to poprawia. I dlatego tak dobrze wpływa na układ naczyniowy :). Warto też odpowiednio się odżywiać przed i po wysiłku. Problem zmęczenia jest wtedy zredukowany.

    Szpila600
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Ja zaczęłam ostatnio biegać i mam problem, chyba to przez bieganie, ale nie mam pewnożci. Strasznie bolą mnie kolana, czy bieganie za bardzo obciąża stawy? Jak myżlicie, czy to jest przyczyną? I czy rowerek albo inny sport będzie w tym wypadku lepszy?

    majkawazka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 52
    • Stały bywalec

    Szczerze wybrałabym rower. Ten wiatr we włosach 😀 😀 . Poza tym na rowerze można przy okazji załatwić kilka spraw- pojechać do koleżanki itp.Tak samo na rowerze można wybierać jakież dalsze miejsca, jeziorko, parki itp.
    Wiosna idzie rowerowanie czas zacząć 😀

    Verona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Bieganie na pewno ma lepszy wpływ na kondycję. Ale trzeba sobie zdać sprae z tego, że biegając, szczegolnie na początku będzie Ci bardzo trudno. Dopiero po jakimż czasie będziesz mogła swobodnie i z dobrymi wynikami uprawiać ten sport;) No chyba, że już wczesniej miałaż z tym coż wspólnego:)

    Matylda01
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Rower trochę mniej męczy,a przy bieganiu trzeba jeszcze wiedzieć jak to robić, żeby nie mieć pozniej problemow ze stawami itd. tez polecam rower 🙂

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    @panirewolucja wrote:

    Zbliża się sezon sportów na żwieżym powietrzu! W związku z tym zastanawiam się co wolicie-rower czy bieganie? Co jest Waszym zdaniem „zdrowsze” i lepiej wpływa na kondycję?

    Ja wolę rower. Uwielbiam rower. W bieganiu jestem początkująca i na razie jest to dla mnie dożć ciężkie.
    Ale jeżli chodzi o to co jest zdrowsze to raczej już indywidualna sprawa i dużo zależy jak wykonujemy konkretne ćwiczenie bo np. nieumiejętne bieganie może nam wyrządzić wiele krzywdy.

    Ps: Nie było mnie tu całe wieki i jaka zmiana. 😀

    Alexandraa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 356
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    zdecydowanie rower nie lubie biegać bez sensu

    Co to znaczy bieganie bez sensu? Czy istnieje coż takiego? Bo jeżli już ktoż biegnie to jednak ma w tym jakiż cel co powoduje, że to bez sensu nie jest. 🙂

    Szpila600
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Ehhh…w tym roku stanowczo muszę zrezygnować z biegania przynajmniej na razie 🙁 Choć zaczęłam już trenować dożć ostro, bo prawie codziennie biegałam przez ostatni miesiąc. Ale ostatnio mam jakiż problem z bolącymi łydkami i jest podejrzenie, że to od żylaków (grrrrr :(),a bieganie sprawia, że boli mnie to jeszcze bardziej! Na szczężcie pozostaje rower, bo przy jeździe na rowerze prawie nie czuję bólu 🙂

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Pewnie złe buty i pewnie biegałaż po betonie/asfalcie.

    Gutka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    rowerrrrrr!!!!!!!!!! Nie ma nic lepszego niz jazda na rowerze nad brzegiem rzeki. W plecaczku kocyk, marchewka i jablko, a u boku kochajaca osoba. Godzinka w sloncu na trawie, nogi w wodzie…oto opis mojego wczorajszego dnia 😉 Klasyczne polaczenie przyjemnego z porzytecznym.

    biegac nie lubie, wole poplywac.

    Verona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Wydaje mi się, że bieganie daje więcej, jednak rower daje mi większą przyjemnożć:)

    sparky
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Pewnie złe buty i pewnie biegałaż po betonie/asfalcie.

    Od takiego biegania to raczej stawy siadają, kolana, kostki, a bolące łydki to raczej przemęczenie, albo zła technika samego biegu.

    Medzik
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Tak, tak, spacery też mają dobry wpływ na naszą sylwetkę 🙂 Jeżli miałabym wybrać rower czy bieganie, to wybieram pierwszą opcję. Nie mam jeszcze odpowiedniej kondycji na bieganie. Od razu dostałabym zadyszki 😉

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    Jeżli nie zaczniesz biegać to nigdy jej nie zrobisz 😆

    Verona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Tutaj jest prawda. Bieganie jest dożć specyficzne. Nie można nauczyć się biegać z dnia na dzień. Za to w ciągu zaledwie kilku tygodni można stracić bardzo wiele na kondycji, jeżli zaprzestaniemy biegania.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " rower czy bieganie?"

Przewiń na górę