• Autor
    Odp.
  • benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    Nie mam silnej woli, ale kolejny raz postanowiłam trochę schudnąć. Tym razem stawiając raczej na sport, a nie na następną dietę cud, bo to jakoż nigdy nie skutkuje (zupełnie nie wiem dlaczego;)) Bieganie, siłownia, basen. Chciałabym dodatkowo wspomagać czymż organizm, jakoż zawsze bardziej mnie to mobilizowało. Czymż w miarę zdrowym, nie chcę zasmiecac organizmu. Słyszałam, że są żrodki, które włażnie w czasie wysiłku fizycznego, szybciej pomogą zamienić tkankę tłuszczową w energię. Mogłybyżcie mi coż polecić? Wiem, że na rynku jest od zatrzęsienia różnego rodzaju wspomagaczy, dlatego pytam, bo pewnie coż już stosowałyżcie. Z jakimi efektami?:)

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    Ja w te wakacje, jak co roku, praktycznie codziennie grałam w tenisa, żrednio po 2 godziny dziennie. Poza tym rower. I też stwierdziłam, że może w związku z wysiłkiem zaaplikuję organizmowi coż więcej, niż zwykłą „mineralkę”, żeby lepiej się biegało;) I znajomy trener polecił mi l-karnitynę („l-karnityna direct” się to chyba nazywało), która ma za zadanie naturalnie zamieniać tłuszcz w energię… I to faktycznie działa:) Jesteż bardziej wytrzymała, szybciej spala się tłuszcz. Warto spróbować;)

    zin
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    ja przez wakacje jeździłam głównie na rowerze i jadłam włażciwie same warzywa i owoce. W związku z tą okropną zimą, rower odstawiłam do garażu, a na talerzach zaczęło się pojawiać coraz więcej węglowadanów. Jestem przekonana, że mój organizm nie jest zachwycony taką zmianą więc dobrze byłoby zapisać się teraz na siłownię, żeby z kilka tygodni nie dostać zapażci po wejżciu na wagę. Co do różnego rodzaju „wspomagaczy”, to mam bardzo małe dożwiadczenie. jedynie co stosuję, to napoje izotoniczne. Natomiast jeżli istnieje bezpieczny żrodek wspomagający spalanie tłuszczu, to czemu z niego nie skorzystać?:)

    miss.mirabelka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Przede wszystkim witam, bo się odzywam pierwszy raz:)
    Ja uważam, że możesz sobie na razie dać spokój ze wspomagaczami. Tak naprawdę one sa potrzebne osobom trenującym bardzo intensywnie, na pewno nie na początkowym etapie. Nie chodzi o sport profesjonalny, ale jeżli ćwiczysz np codziennie na siłowni to ma to sens. Przy takim rekreacyjnym sporcie to jest to placebo. Troszkę szkoda kasy, bo tanie suplementy są kiepskiej jakożci, wiec musiałabyż sporo wydać

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    benoi, czy duzo trenujesz? Wysilek Cie wyczerpuje? Bo jesli tak, warto dostarczac do organizmu preparaty z l-karnityna, ktore pomoga zamienic tluszcz na energie.

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    Fajnie, że ćwiczysz. Warto zmienić taktykę. Głodówki nic nie dają, tylko efekt jojo jeżli już coż się jakimż cudem zrzuci. Lepiej poćwiczyć, efekt jest trwalszy. Wiem dobrze, że ciężko się zmobilizować, ale warto. ja nie łyka nic, lekka dieta i sport. Jedynie jeżli mam coż polecić to piję zieloną herbatę:)

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Ale jak to zamienia tłuszcz w energię? (zainteresowana) 8)
    Chyba nie tak samo z siebie?

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    Czy ja wiem, czy dużo, raczej nie. Włażciwie dopiero zaczynam. I nie wyczerpuje mnie to. Jasne, że początki zawsze są lekko męczące i czasem nawet trochę zniechęcające. Dlatego też chcę się czymż wspomóc 🙂

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    Ale jak to zamienia tłuszcz w energię? (zainteresowana) 8)
    Chyba nie tak samo z siebie?

    O działaniu:

    Badania wykazały, że L-karnityna wykazuje zdolnożć do obniżania poziomu cholesterolu i trójglicerydów (frakcje tłuszczów). Jest więc związkiem biorącym udział w regulacji poziomu lipidów (tłuszczów) w naszym organizmie.

    L-karnityna okazała się być substancją niezbędną w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych. Gdy nasze miężnie potrzebują energii do wykonywania jakiegoż wysiłku fizycznego, cząsteczki karnityny mają za zadanie wyławiać cząsteczki tłuszczu z krwi i transportować je do wnętrza komórek organizmu, w których kwasy tłuszczowe zostaną przekształcone w energię.

    L-karnityna wydaje się też być jednym z czynników wpływających na prawidłowy poziom cukru w organizmie.

    Niezwykle ważnym elementem jej działania jest stabilizacja (regulowanie) poziomu jonów potasu w komórkach, która ma wpływ na zwiększenie zdolnożci naszej tkanki miężniowej do wykonywania intensywnych wysiłków fizycznych.

    Ciekawą cechą L-karnityny jest jej oddziaływanie euforyzujące – poprawiające nastrój. (źródło: [usunięto_link])

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    Czyli mówicie, ze l-karnityna wspomaga bardzo dobrze odchudzanie i rozumiem, ze jest łączona ze sportem. Ktoż wie jak bardzo trzeba być zaangażowanym w sporcie żeby móc to brać, bo ja może i bym była chętna:)

    doll
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 158
    • Zapaleniec

    No niestety (choć czy ja wiem, czy „niestety”;) ) trzeba jakiż sport regularnie uprawiać, żeby był sens stosować L-karnitynę. Nie mówimy oczywiżcie o jakimż zawodowym trenowaniu czegoż, ale ze 2, 3 razy w tygodniu jakiż jogging, aerobik, siłownia czy co tam kto woli – to na pewno;)

    tucci
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 303
    • Pasjonat

    Tylko nie próbuj przy tym odchudzaniu głodówek. Bo tylko nabawisz się efektu jo-jo i rozstroisz organizm 🙂

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    ach czyli nie wygląda tak źle ta czężć sportowa. Jeżli chodzę, a chodzę:), trzy razy w tygodniu na aerobik to mogę sobie już pozwolić na to tak? U mnie głodówka nie przejdzie, za bardzo lubię jeżć:) To przecież jedna z największych przyjemnożci, smaczny posiłek:)

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Sport plus co?!

    odpowiedź brzmi: napoczatku nic! Sport plus odpowiednio przemyżlana,zbilansowana dieta (tylko błagam: zbilansowana znaczy zdrowa,zawierajaca wszystkie potrzebne składniki w odpowiednich proporcjach-niech to nie będzie żadna wyniszczająca dieta cud małokaloryczna i niezawierająca nic wartożciowego dla organizmu! No chyba,że komus już ewidentnie znudziłos się własne zdrowie,ładne włosy na głowie,paznokcie i cera ze zdrowymi kolorkami oraz jędrna skóra!)
    Co do diety to warto pamiętać,że zdrowe tłuszcze czyli głownie te zawarte w rybach morskich,orzechach itd (tłuszcze omega 3 i 6) zapobiegaja odkładaniu się tłuszczu a także wspomagają spalanie zalegającej tkanki tłuszczowej! Złe tłuszcze czyli utwardzone roslinne,zwierzęce,tłuszcze trans trzeba jak najbardziej wyeliminować z diety. Zjadamy duuużo więcej białka (przeciętny dorosły człowiek zjada bardzo mało białka!) a białko jest o tyle ważne i pomocne,że pomaga budowac nam miężnie (gdy zamiast tłuszczu sa miężnie sylwetka wygląda smuklej bo miężnie są zbite a tłuszcz rozlany,oprócz tgo jeden gram tkanki miężniowej spala wiecej kalorii w spoczynku niż jeden gram tkanki tłuszczowej-czyli im więcej mamy miężni tym więcej spalamy kalorii nic nie robiąc!) Białko tez ogranicza odkładanie się tłuszczu w organizmie i przyspiesza proces jego spalania! Węglowodany proste (cukry!) ograniczamy a zamiast tego węgle złożone czyli wszystkie produkty wielozbożowe,ciemne itd. Wegle złożone sa w całożci wykorzystywane do wytwarzania energii (dla odmany czężć węglowodanów prostych to energia a czężć się odkłada w postaci tkanki tłuszczowej!),stabilizują poziom glukozy we krwi dzieki czemu zapobiegaja nagłym spadkom energii (osoby uzależnione od słodyczy napewno wiedzą co to spadek cukrowy w organizmie: trzęsące się dłonie,zawroty głowy,uczucie slabożci…) a co za tym idzie nagłym i niepohamowanym napadom wilczego głodu! jemy czężciej a mniejsze ilożci-nawet i co 3 godziny! Dzięki temu przyspieszamy przemianę materii a co za tym idzie spoczynkowe spalanie kalorii! organizm częsciej musi trawić a więc zużywa na to więcej energii a warto wiedziec,że na proces trawienia organizm zużywa dużo energii=spala sporo kalorii!

    Dlaczego na początku nic nie stosowac do odchudzania? Bo organizm prze zywa pierwszy szok: zaczynasz ćwiczyć,to nowy bodziec dla organizmu więc szybko na niego reaguje: na poczatku waga może szybko lecieć w dól,widzimy szybkie i cieszace nas efekty ale ten stan nie trwa wiecznie! Potem przychodzi tzw „stagnacja treningowa”-oznacza to,ze organizm przywykł już do wysiłki,wyszedł z pierwszego szoku się przyzwycził do stanu rzeczy. Wtedy najczężciej wag astoi w miejscu i ani mysli drgnąć pomimo dlaszych treningów i racjonalnego odżywiania się! To własnie w tym momencie większożć osób rezygnuje z odchudzania „bo się dalej nie da,widocvznie taka genetyka!” I własnie na ten moment nalzy zostawić sobie farmaceutyczne wspomagacze. Gdy organizm sam nie dziala na przyspieszonych obrotach. Zatem gdy waga staje w miejscu a poprzednie spektakularne i szybkei efekty nie posuwaja się do przosu możemy kupić jakiż spalacz! wczeżniej naprawde niema sensu bo organizm sam radzi sobie z tym doskonale! Przede wszytskim dostarczamy organizmowi nowych bodźców do postępu: zmieniamy nieco forme treningu np z bieżni przesiadamy się na rowerek,więcej czasu spędzamy na siłowni niż na maszynach do aerobów,zmieniamy czas,intensywnożć,forme wysiłku i mozemy kupic spallacz. Ja ze swojej strony polecem nie te preparaty które można kupić wszędzie tzn w drogeriach (np rossmannach),supermarketach,na stacjach beznyzowych itd tylko profesjonalny,bezpieczny i napewno skuteczny preparat w sklepie dla sportowcówkulturystów. W każdym większym mieżcie jest taki sklep,czasami sa stiska w galeriach handlowych,w niektórych sieciach sklepów sportowych tez można kupić no i necie. Ja polecam gorąco clenburexin firmy Trec.

    [usunięto_link]

    czy np Animal Cut
    [usunięto_link]

    nie bójcie się sklepów z odżywkami dla kulturystów: pracuja tam ludzi ektórzy wam napewno coż doradza bo się na tym znają1 To nie sklepy tylko dla koksów: sa tam praperaty idla kolarzy i dla piłkarzy itd.

    Ja od dawna suplementuję moje treningi siłowe (fitness sylwetkowe) odżywkami z takich sklepów. Mam nadzieję,że niedługo moje debiuty na jakiż zawodach:))

    pannaswieczka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 491
    • Pasjonat

    Lady Kala, to co piszeszjest imponujace. Olbrzymia wiedza. Szacun.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Sport + co?:)"

Przewiń na górę