• Autor
    Odp.
  • tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    Parówki z ziołami na cieżcie francuskim

    Składniki:
    ciasto francuskie parówki ketchup żółty ser żółty ser angielski cheddar przyprawa ziołowa mieszanka vegeta do tostów i zapiekanek jajko
    Ciasto francuskie kroimy na prostokąty.
    Na każdym układamy plaster żółtego sera (np. gouda) i parówkę.
    Nakładamy ketchup i obsypujemy ziołową przyprawą vegeta, na koniec kruszymy mały kawałek aromatycznego cheddara.
    Prostokąty sklejamy po długożci i na końcach. Smarujemy po wierzchu roztrzepanym jajkiem i obsypujemy mieszanką ziołową.
    Rozgrzewamy prodiż (lub piekarnik) i układamy tak przygotowane zawinięte parówki, łączeniem do góry. Wyjmujemy jak ciasto się zrumieni. Po około 20 minutach powinny być gotowe.

    troche inaczej niz zwykle 😛

    HaniaL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 49
    • Bywalec

    mmmy pychotka, szczególnie z tym cheddarem 🙂

    ja polecam taki przepis:

    Szaszłyki z parówkami:

    Składniki:
    * 400 g cienkich parówek * 50 g boczku * 250 g małych pomidorów * 1 grubszy kawałek (100 g) sera Gouda * 2 łyżki oleju * 1/8 I ketchupu z curry * 4 łyżki majonezu

    Dłuższe parówki pokroić na kawałki o długożci 1 cm, boczek na cienkie, a pomidory na grubsze plasterki. Żółty ser pokroić na 1 cm kwadra­ciki. Pojedyncze kawałki parówek i bo­czku nadziewać na przemian na szpikulec. Szaszłyki ułożyć obok siebie na płaskiej brytfannie, pos­marować olejem. Brytfannę z szaszłykami wstawić na górny poziom dobrze rozgrza­nego piekarnika. Grillować w odległożci 10 cm od rusztu lub piec aż ser zmięknie. Mniej więcej po 2 mi­nutach szaszłyki obrócić. Ketchup zmieszać z majonezem, doprawić odrobiną cebuli i poda­wać do szaszłyków

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    mi ostatnio sie spodobal ten przepis 🙂

    Figulenki

    Składniki:
    1 opakowanie ciasta francuskiego,parowki Paryzanki,ketchup,,koper ,ser mozarella do posypania
    Na caly plat ciasta francuskiego polewamy ketchup,posypujemy startym serem i posypujemy koperkiem.Na kraj kladziemy parowki i zwijamy ciasto tak jak rolade.Nastepnie tniemy na kawalki okolo 2 cm.,smarujemy margaryna blaszke i kladziemy figulenki.Zostawiamy na 10 minut.Pozniej smarujemy je jajkiem i wstawiamy do piekarnika.Piec 15 minut w temperaturze 200C.

    HaniaL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 49
    • Bywalec

    ileż to rzeczy można zrobić z tego ciasta francuskiego i parówek:):) Ja za to znam przepis na parówki w cieżcie ale drożdżowym;)

    Składniki:
    Parowki 25 dag mąki 2 dag drożdży łyżka mleka 2 łyżki kważnej żmietany jajko łyżeczka oleju łyżeczka cukru sól

    Do mąki dodać drożdże rozprowadzone w letnim mleku i cukrze; żmietanę; żółtko; olej i odrobinę soli. Ciasto wyrobić i od razu rozwałkować na cienki placek.Ciasto pokroic na kawalki okolo 100-120 g ciasta.Kawalki ciasta rozwalkowac i klasc na kazdy parowke.Ciasto z parowka zwinac cos na ksztalt pieroga i przecinac poprzecznie na 6 lub 8 czesci,pozostawiajac nie przeciete koncowki pieroga.Przeciety kawalek od dolu bierzemy wykrecamy raz w lewo,nastepny prawo i tak po kolei raz w lewo raz w prawo az do konca , na ksztalt szachownicy lub gasienicy.Umieżcic bułki na blaszce posmarowanej olejem, pokryc papierem do pieczenia.Pozostawic na 10-15 minut.Zmieszac jajko mlekiem i posmarowac.Polac troche ketchupem i posypac startym serem.Umieżcić w nagrzanym piekarniku do około 200C na ~ 25min. Piec złoty kolor.

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    cos na niedzielny obiad 🙂

    Grillowane paróweczki

    Składniki:
    12 parówek 2 duże cebule 4 ziemniaki natka pietruszki 60 ml oliwy z oliwek Sól i pieprz Składniki sosu: 120 gram musztardy zwykłej kremowej 40 gram musztardy gruboziarnistej np. francuskiej 100 gram miodu 10 ml sosu sojowego 30 ml oliwy z oliwek 30 ml przegotowanej wody
    Zaczynamy od ziemniaków, obieramy, kroimy w plastry grubożci około 0,5cm. Następnie wrzucamy na wrzątek i gotujemy przez 5 minut. Niedogotowane odcedzamy i zostawiamy aż przestygną. Cebulę obieramy i kroimy na połówki a potem w cienkie plasterki. Następnie złocimy na patelni do momentu aż się delikatnie zarumieni na złoto i odstawiamy. W tym czasie podgrzewamy piekarnik lub rozpalamy grilla. Zabieramy się za sos. Mieszamy razem w jednej miseczce: obie musztardy, miód, sos sojowy, wodę i oliwę. Dobrze mieszamy aż do uzyskania jednolitej barwy i konsystencji. Gotowy sos odstawiamy. Przestygnięte ziemniaczki polewamy niewielką ilożcią oliwy posypujemy posiekaną pietruszką, doprawiamy solą i pieprzem. Mieszamy aby całe otoczyły się posiekaną pietruszką oraz przyprawami. Wstawiamy do wczeżniej rozgrzanego piekarnika (200 stopni C) lub kładziemy na grilla, zostawiamy na około 15 minut, do momentu kiedy się zarumienią i będą miękkie w żrodku. Parówki również kładziemy na grilla na około 5 – 10 minut. Zalecane jest przewracanie plasterków ziemniaków oraz parówek podczas pieczenia. W przypadku grilla czasy pieczenia mogą się różnić dlatego pilnujemy oraz zwracamy uwagę na kolor i temperaturę. Podajemy na dużych talerzach zaczynając od spodu kładziemy plasterki ziemniaków, parówki a na górze cebulkę. Całożć polewamy niewielką ilożcią sosu. Więcej sosu można estetycznie rozlać po talerzu. Na koniec przystrajamy liżćmi pietruszki.

    HaniaL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 49
    • Bywalec

    A ja znalazłam przepis na sałatkę z parówkami a la gyros:

    Składniki:
    Paczka parówek, 1 papryka czerwona, 1 papryka żółta, 1 papryka zielona. 2 cebule, 5-6 małych korniszonów, kukurydza,kapusta pekińska, keczup, majonez, pieprz, sól, przyprawa do gyrosa.

    Parówki kroimy w małe kawałeczki i zasypujemy przyprawą do gyrosa, zostawiamy na ok pół godziny następnie podsmażamy na patelni i na koniec zalewamy keczupem. W tym czasie wszystkie pozostałe składniki drobniutko kroimy, nie mieszając ich ze sobą. Gdy wszystko już mamy posiekane, zaczynamy nakładać sałatkę do miski. Najpierw wsypujemy kukurydzę, na nią podsmażone parówki z keczupem(najlepiej przestudzone). Następnie nasypujemy kolejne warstwy, cebulę, na nią korniszony. Posiekane ogóreczki smarujemy majonezem, na niego sypiemy papryki, zieloną, żółtą, czerwoną. Po wierzchu ponownie rozsmarowujemy majonez i całożć zasypujemy kapustą pekińską. Na wierzchu możemy zrobić wzorki keczupem. Sałatka bardzo ładnie wygląda, jest kolorowa i smaczna.

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    zamieszczam przepis z makaronem w roli glownej ;D

    Składniki:
    Parówki Paryżanki, 2 cebule, oliwa z oliwek, 3 pomidory, ser mascarpone, pieprz, sól, bazylia, makaron spaghetti.
    Na patelnie lejemy odrobinę oliwy z oliwek, cebule kroimy w kostkę i wrzucamy na tłuszcz, podsmażamy, aż zrobi się szklista. Następnie dorzucamy na patelnię parówki pokrojone w plasterki i podsmażamy. Dodajemy pomidory obrane ze skórki i pokrojone w ćwiartki, czekamy aż na patelni zmiękną i się rozpuszczą. Do takiego sosu dodajemy powoli sera mascarpone i czekamy aż się zagotuje. Sosem polewamy ugotowany makaron, i dodajemy listki bazylii do dekoracji i smaku.

    HaniaL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 49
    • Bywalec

    Robiłam podobne danko, jest bardzo fajne bo spokojnie można je sobie odgrzać w piekarniku następnego dani. Co przy moim trybie dnia jest bardzo ważne;) Polecam

    HaniaL
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 49
    • Bywalec

    To może mi zdradzisz jakie to są parówki?:) Ja polecam nadziewane pomidorki parówkami. Podsmażyć cebulkę z czosnkiem na oliwie do tego dodajemy dziki ryż pół na pół z jażminowym, do tego pokrojone w kostkę parówki i tymianek- takim farszem nadziewamy wydrążone wczeżniej pomidory, na wierzch kładziemy plasterek mozzarelli i mamy pyszne danko, polecam;)

    loulou
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    To na pewno zasmakuje ci mój przepis 🙂
    Warto spróbować 🙂

    Przepis ma wiele zalet: prosta receptura i fakt, że nie trzeba czekać aż ciasto drożdżowe wyrożnie, gwarantuje szybkie przygotowanie potrawy. Poza jego zaletami dopatrzyłam się jednej wady: po upieczeniu parówki szybko znikają ze stołu.

    PARÓWKI W CIEśCIE DROŻDŻOWYM

    5 parówek Paryżanki
    25 dag mąki
    2 dag drożdży
    łyżka mleka
    2 łyżki kważnej żmietany
    jajko
    łyżeczka oleju
    łyżeczka cukru
    sól

    Do mąki dodać drożdże rozprowadzone w letnim mleku i cukrze; żmietanę; żółtko; olej i odrobinę soli. Ciasto należy oczywiżcie wyrobić i od razu rozwałkować na cienki placek.
    Parówki obrać z foli. Długie parówki przeciąć na pół.
    Placek posmarować lekko spienionym białkiem. pokroić nożem na paski szerokożci 2 cm. Na każdym płożyć parówkę i spiralnie owinąć paskiem ciasta.
    Tak przygotowane parówki ułożyć dożć lużno na blaszę wysmarowanej tłuszczem, posmarować resztą białka (ja polecam raczej olej, białko bardziej się przypala).
    Piec na złoty kolor.
    Podawać z ketchupem i sałatą lub kapustą pekińską wymieszaną z sosem sałatkowym Knorra- wg mnie najlepszy to koperkowo ziołowy. Możecie także przyrządzić własny sos winegret.

    Ja już wiem co przygotuję na kolację, a wy?
    Naprawdę warto spróbować!
    Smacznego.

    marasbone
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Ja za czasów studiów nie miałem czasu na gotowanie, bo pracowałem i studiowałem na raz. Znalazłem dzięki temu fajną knajpę w Krakowie na rynku, „U Romana” można zjeżć tanio obiad, nawet chyba za 10 złotych. Bardzo fajne miejsce.

    MissMalvinka
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 131
    • Zapaleniec

    Nie mam czasu czytać wszystkich 5 stron przepisów, więc wrzucę swój i z góry przepraszam jeżli już było.

    A mój sposób na parówki jest prosty szybki i przyjemny 🙂

    Robimy należniki normalne. Bierzemy takiego należnika, smarujemy kechupem, kładziemy parówkę na żrodku i posypujemy startym serem. A potem zawijamy i jeszcze raz na patelnię 🙂

    Polecam!

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Ja ostatnio obejrzałam program na temat parówek i teraz ja na nie patrze to niedobrze mi sie robi.

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    to może nieżmiało się wychylę: parówka usta-usta :- ?

    [usunięto_link] wrote:

    Ja ostatnio obejrzałam program na temat parówek i teraz ja na nie patrze to niedobrze mi sie robi.

    a jak komuż 'sie-niedobrze-robi’, to może jakież winko? 🙄
    albo przynajmniej fajny spacerek wokół fontanny w jesiennej słocie :zimno:

    łaa taaam… zapraszam pod kominek 😀

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    a ja w ogóle nie mam talentu do tego, żeby gotować dlatego często jadam „na mieżcie” Ostatnio byłam w Le Scandale na Placu Nowym i bardzo mnie smakowały sałatki.
    A wy jeżli mielibyżcie jadać „na mieżcie ” to, gdzie najczężciej.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " studenckie jedzenie- parówki na 100 sposobów;)"

Przewiń na górę