• Autor
    Odp.
  • Jollanta
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 74
    • Stały bywalec

    ja brałam tabletki około 1,5 roku…i szczerze powiem że ani razu nie zdazyło się żebym zapomniała ziąć tabletkę.
    brałam zawsze rano…ustawiałam sobie przypomnienie w telefonie…ale po jakimż czasie juz miałam taki nawyk, że budziłam się przed telefonem…przypomnienie było tak na wszelki wypadek:)

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    no wlasnie to jest minus tabl- koniecznosc systematycznosci i wyrobienia nawyku.
    ja tez mialam okazje kilka razy zapomniec, wtedy zabezpieczalismy sie dodatkowo. i bylo ok. 🙂

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    [usunięto_link] wrote:

    no wlasnie to jest minus tabl- koniecznosc systematycznosci i wyrobienia nawyku.
    ja tez mialam okazje kilka razy zapomniec, wtedy zabezpieczalismy sie dodatkowo. i bylo ok. 🙂

    Kwestia przyzwyczajenia się tak naprawde.

    Klocuszek
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    Zgadzam sie kwestią przyzwyczajenia, ale nawet przyzywyczajonemu może sie zdarzyć zapomnieć. Ostatnio miałam taką sytuacje ale po takim dniu przez parę następnych dni dla pewnożci trzeba stosować inna metodę antykoncepcji.

    Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 587
    • Zasłużony

    no niby tak ale jak masz bardzo intensywny tryb zycia, ciagle cos sie zmnienia, wyjezdzasz, niespodziewany wyjascia z domu, nienormowany czas pracy itp to nie trudno zapomniec….

    Sandy
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 390
    • Pasjonat

    oj zapomnialam wczoraj wziasc chociaz przypomnienie w komorce dzwonilo 😯 po prostu szybko wyszlam i sie zapomnialo.
    przypomnialo mi sie dopiero teraz 24h pozniej a w miedzy czasie byl sex… scheisse 😡
    ale jak biore regularnie to jest chyba male prawdopodobienstwo zajscia? 😕

    Milena
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 256
    • Zapaleniec

    nie powinno Ci nic grozić po 24h, ale ja na Twoim miejscu odpoczęłabym trochę od współżycia w najbliższym czasie bo bałabym się, że się coż rozregulowało, przynajmniej przez te 7 dni.

    mi się bardzo często niestety zdarzało zapomnieć, mimo przypomnienia w telefonie:P dlatego zazwyczaj czekaliżmy albo brałam globulki:P

    dziwadelko
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 134
    • Zapaleniec

    Chyba, że facet ma lepszą pamięć od Ciebie 😆

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    mi sie raz zapomnialo wziac tabletke minelo 12 czy nawet wiecej godzin jak ja wzielam bo sobie przypomnialam

    Lucienne
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 112
    • Zapaleniec

    Mam problem…
    Biorę tabletki od 8 miesięcy, dzięki nim wyregulował mi się cykl-okres zawsze miałam punktualnie i w ogóle byłam bardzo zadowolona.
    Dzisiaj o godz.21 powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania, ale jest to niemożliwe… Lekarz dał mi receptę na 2 opakowania, jedno opakowanie kupiła mi siostra i dostała odpis. Myżlałam,że mogę go zrealizować w każdej aptece, ale nie mogę… a ta, w której mogę jest już zamknięta… wiem, że zawaliłam… czekałam do ostatniej chwili…
    Jestem więc zmuszona zrobić przerwę w tabletkach… Czy myżlicie,że będę mogła zacząć znowu brać moje tabletki od pierwszego dnia następnego okresu? Czy nie rozreguluje mi się cykl?proszę pomóżcie…

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Rozreguluje się, ale będziesz mogła znowu zacząć brać. Ale to niezbyt korzystne dla zdrowia.

    zlamany_obcas
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    A jak długie przerwy można robić w niebraniu??

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    ile chcesz

    kuma
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Lucienne, ja juz wiele razy zapominalam tabletki, biore je od jakis 10 lat, z malymi przerwami i nigdy nie zaszlam w ciaze.
    Na twoim miejscu wzielabym ta tabletke nastepnego dnia, zeby nie robic tej miesiecznej przerwy. ale w tym miesiacu zabezpieczalabym sie np. prezerwatywa.
    zawsze kiedy mi sie zapomnialo uzywalismy do konca opakowania prezerwatywy. moze to dlatego nigdy nie zaszlam 🙂

    Divay
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 248
    • Zapaleniec

    hmm…

    ja tabletek nie używam
    ale moja kuzynka zapomniała ;/
    głupia zapijała je piwem bo nic innego nie miała pod reka

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " tabletki ANTY a ZAPOMINANIE …."

Przewiń na górę