• Autor
    Odp.
  • ewissimo
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 50
    • Stały bywalec

    Mnie kilka razy zdarzylo sie zapomniec, ale nie o wzieciu tabletki, tylko o zabraniu ich z domu. Na szczescie przez te kilka godzin opoznienia nie przydazyl sie zaden „wypadek”, ale zawsze lepiej dodatkowo sie zabezpieczyc

    eniena
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Witam.
    Mam pytanie odnożnie ciąży.
    Od pół roku przyjmuję tabletki YAZ i niestety zdarzyło mi się tak, że zapomniałam dówch tabletek w trzecim tygodniu ( numer 19, 20) i stąd moje pytanie, czy jest możliwożć zajżcia w ciąże, jak tak to jaka?

    TwojaFanaberia_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
    Zdarzyło sie Którejs zapomnieć tabletki ??? Oj…wiekszosci napeweno, jesli nie to GRATULUJE…

    Mi sie zdarzyło…zapomniec tabletki jeden z DNI PłODNYCH ….
    😕 😕 😕

    …..i mam mały problem stres jak cholera…..
    Jesli macie jakies przykłady i ktoras przechodziła przez vcos takiego…to…napiszcie cos, a moze poczuje sie troszke lepiej….

    Boze…. w tym dniu był koncert ..zupełnie zapomniałam
    😥 😥 😥 😥

    Jeżli bierze się tabletki regularnie to zapomnienie o jednej nie powinno wywołać większej tragedii. Jeżli zapomina się regularnie, wówczas powinno się pomyżleć o dodatkowych metodach antykoncepcyjnych.

    Nalepka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Spokojnie…ja biorę tabletki od 3 lat i w tym czasie zapomniałam jakież kilkanażcie tabletek i jak na razie nie dorobiłam się dziecka 😉 a moje zapomniane tabletki to w różnych okresach i czasem nawet dwie pod rząd. Jak są jakież wątpliwożci to zapytać farmaceutki w aptece i powinna odpowiedzieć na problem…ja tak robiłam na początku, ale teraz już nie mam takiego stresa jak zapomnę 🙂

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Spokojnie…ja biorę tabletki od 3 lat i w tym czasie zapomniałam jakież kilkanażcie tabletek i jak na razie nie dorobiłam się dziecka 😉 a moje zapomniane tabletki to w różnych okresach i czasem nawet dwie pod rząd. Jak są jakież wątpliwożci to zapytać farmaceutki w aptece i powinna odpowiedzieć na problem…ja tak robiłam na początku, ale teraz już nie mam takiego stresa jak zapomnę 🙂

    Nalepka, tak Ci zależy na Nie-Posiadaniu Dziecka? A dlaczego włażciwie?

    nie lubisz dzieci? wybierasz nie tych facetów, co trzeba? czy z innych powodów?
    no co Ci szkodzi to wyrzucić z siebie? 🙄

    buska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    jak bierzesz tabletki to już nie masz dni płodnych!! nawet jak zapomniałaż tabsa to momentalnie nie włącza się owulacja…

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Ja nie mam problemu z zapominaniem o pigułkach 😉
    zainstalowałam taką apkę jak Różowe lusterko, która mi przypomina o łyknięciu 😉
    przy okazji mogę kontrolować swoją wagę 😀

    azja85
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    @bużka wrote:

    jak bierzesz tabletki to już nie masz dni płodnych!! nawet jak zapomniałaż tabsa to momentalnie nie włącza się owulacja…

    Zakładając, że brało się tabletki regularnie, dłuższy czas to : „Już w kilka dni po odstawieniu doustnej antykoncepcji hormonalnej organizm jest wolny od dodatkowych hormonów zawartych w tabletkach. Jeżli jednak chodzi o pierwszą owulację po odstawieniu tabletek, to jej nadejżcie zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. W niektórych przypadkach zajmie to kilka tygodni, w innych nawet kilka miesięcy.” Więc jeżli się zapomni jednej to marne szanse na zajżcie w ciążę, co jest bardzo pocieszające 🙂

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Rzeczywiżcie organizm potrzebuję czasu aby dojżć do stabilizacji hormonalnej. Ja na miesiączkę czekałam dwa cykle. Od tego czasu miałam miesiączkę jak w zegarku pamiętam.
    A dla osób ze słabą pamięcią obecnie jest wiele opcji do przypominania – szczególnie w formie aplikacji na telefon, także jest dużo łatwiej.

    love_highheel
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    mój problem polegał na tym, że zawsze myliły mi sie dni w tej przerwie! często bywało, że trwała dłużej niż 7 dni, więc poprosiłam o takie 21+7 i przypisali mi vibin mini. w czasie przerwy bierze się tabletki placebo i nie trzeba pamiętac kiedy powinna skończyć się przerwa:)

    love_highheel
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    a żeby na co dzień nie zapominać żciągnęłam sobie aplikacje na telefon:p „różowe lusterko”.. przypomina o wzięciu tabletki i ma jeszcze kilka fajnych gadżetów:) oblicza bmi, sa odpowiedzi na różne pytania i jak sama nazwa wskazuje ma w sobie lusterko :p

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Antykoncepcja z tabletkami placebo to dobre rozwiązanie. Co do aplikacji można poznać funkcjonowanie swojego organizmu, także można się doedukować.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Love i jak się czujesz po tych mini?

    love_highheel
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    powiem szczerze, że nie miałam jakiż większych problemów z przyswojeniem organizmu. na początku, ale to może max 3 tygodnie, miałam takie lekkie humorki, ale ani żadnej sennożci ani bólów – w miarę łagodnie poszło. teraz wszystko ładnie działa, reguluje okres jak należy i dzięki tabletką placebo już mi się nie zdarza zmieniać długożci przerwy:) niedawno miałam badania i wszystko wyszło idealnie i zostaję jeszcze przy nich:)

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Love najważniejsze że sie dobrze na nich czujesz 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " tabletki ANTY a ZAPOMINANIE …."

Przewiń na górę