• Autor
    Odp.
  • love_highheel
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    ostatnio koleżanka nawet powiedziała mi, że to na początek się stosuje takie tabletki, ale wyżmiałam ją, bo skoro mi jest dobrze po nich i wszystko na badaniach wychodzi pięknie to czemu ryzykować ze zmianą – dla samej zmiany. wydaję mi się, że nie tylko nastolatki je biorą:)

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    W braniu tych tabletek vibin mini nie chodzi o wiek a o to że są najczęsciej stosowaną pierwszą antykoncepcją, nawet jak się ma trójeczkę na początku 😉

    love_highheel
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 72
    • Stały bywalec

    no tak, w różnym wieku można zacząć stosować taką antykoncepcję. pewnie przez mniejszą zawartożć hormonów jest mniejszy szok dla organizmu:)

    Kasztan
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 225
    • Zapaleniec

    Tylko przy anomaliach zaczyna się podawać lek z dużym stężeniem. Jeżli natomiast chcemy na spokojnie uregulować poziom hormonów w organizmie to obserwując zachowanie narządów i utrzymanie poziomu hormonu w ciele przy mniejszych ich dawkach. Stąd różnica w zastosowaniu vibin i vibin mini.

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    kurcze, nie wiem, ja nigdy nie zapomniałam wziąć tabletki
    leżą przy łóżku i pierwsza rzecz jaką robię po przebudzeniu to kilka łyków wody i tabsy

    fakt że zawsze brałam takie, że jeżli wstawałam później, czyli brałam je 2-3 godziny później niż zawsze, to nie było problemu, a są takie, gdzie trzeba brać o konkretnej godzinie, ale kurcze można nastawić przypominajkę w telefonie… nawet jak ktoż nie ma smartfona „z apkami”

    marylou
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Mi się czasami zdarzy nie wziąć o dokładnej porze, ale z tego co wiem jeżli obsuwka nie jest większa niż 12 godzin, to nic nie powinno się stać. Jednak lepiej bierzcie regularnie dziewczyny 🙂

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Zazwyczaj w ulotce piszę, do ilu godzin mozna przyjąć pominięta tabletkę.
    Ale zazwyczaj do 12 h.
    jasne że można ustawić alarm w telefonie, ale akurat apka jest dyskretniejsza.

    Toti
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Jakąż konkretną aplikację moższ polecić? Szukam czegoż dla siebie.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    [usunięto_link] wrote:

    Jakąż konkretną aplikację moższ polecić? Szukam czegoż dla siebie.

    ja mam różowe lusterko 😉 fajne i dyskretne.
    No i można poczytać o antykoncepcji

    Wiosenka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    Sama mam tą aplikację 😛 Nawet ma coż takiego jak BMI, nie wspomnę już o ciekawych faktach o samej antykoncepcji. I nie jest drażniąca, bo nie działa na zasadzie budzika.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Ja nie zapominam, nie wybijam się z rytmu, bo biorę pigułki w systemie 21+7, z czego te 7 to placebo. Konkretnie to wspomniany vibin. Moim zdaniem jest ok, dobrze się po nim czuję, na wagę nie narzekam.

    Agnes07
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Według mnie nie warto brać tabletek placebo w końcu one też mają jakiż wpływ choćby na żołądek. Od roku biorę tabletki Belara – również w systemie 21+7 z tym, ze te 7 oznacza ilożć dni w, których jest przerwa od zażywania tabletki. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi sie zapomnieć o pigułce – mam je zawsze przy sobie i ustawione w telefonie przypomnienie takie na stałe 🙂

    Malwina Pisarek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 59
    • Stały bywalec

    Agnes07 czy u Ciebie na poczatku stosowania tabletek wystepowaly plamienia?

    Agnes07
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Malwina Pisarek w pierwszym miesiącu stosowania miałam plamienie żródcykliczne jednak to normalna sytuacja na początku „przygody” z antykoncepcją hormonalną. Organizm do 3 miesięcy przyzwyczaja się do nowej dawki hormonów i w tym czasie cały cykle reguluje się na nowo. Od 2 miesiąca stosowania bealry było już wszystko ok i tak jest do tej pory 🙂

    emilka ojrowska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Trzeba sobie wbić do głowy, że nie można o takiej tabletce zapominać, bo stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie będzie miało sensu. Ja np widzę pozytywne skutki stosowania, pierwsze co to regularny okres i brak comiesięcznego bólu. Od jakiegoś czasu stosuję belarę i jestem bardzo z niej zadowolona

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " tabletki ANTY a ZAPOMINANIE …."

Przewiń na górę