• Autor
    Odp.
  • justy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 126
    • Zapaleniec

    trudno skomponowac dietę tak by byla dobra na wszystko co chcemy. włosy, paznokcie, serce, krew, mózg czy stawy. trzeba o wszystkim pamietac, jak to zrobic? a przyjmowanie suplementów diety moze zle wplywac na wątrobę:)

    Desirebutik_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    Odpowiednie odżywianie działa cuda.

    Olga123
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    Ja stosuję od jakiegoż czasu (4 miesiące) vitapil, żwietnie działa na wypadanie włosów i są po nim błyszczące, zdrowiej wyglądają i tyle. Paznokcie też już mi się nie rozdwajają.
    Bo w pielęgnacji włosów najważniejsze jest ich odżywienie od żrodka.

    A to w jaki sposób działają różne minerały, jak wpływają na stan włosów:
    Dwuwinian choliny – pobudza krążenie i ukrwienie skóry głowy
    Kwas pantotenowy (D-pantoteinian wapnia) – pobudza krążenie i ukrwienie skóry głowy
    Proteiny sojowe – odżywiają cebulki włosowe, nadają włosom połysk
    Inozytol – pobudza wzrost włosa
    PABA (kwas paraaminobenzoesowy) – spowalnia proces siwienia
    Żelazo (fumaran żelaza(II)) – pobudza syntezę keratyny “ niezbędnego białka budulcowego
    Cynk (glukonian cynku) – pobudza syntezę keratyny “ niezbędnego białka budulcowego
    Drożdże – Odżywiają cebulki włosowe, nadają włosom połysk
    Miedź (glukonian miedzi (II)) – spowalnia proces siwienia
    Kwas foliowy – spowalnia proces siwienia
    Biotyna (D-biotyna) – pobudza wzrost włosa, Ograniczają nadmierną aktywnożć gruczołów łojowych
    Jod (jodek potasu) – pobudza wzrost włosa
    Witamina B12 (cyjanokobalamina) – wspomaga odbudowę struktury włosa, nawilża łodygę włosa.

    malutkikwiatuszek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 54
    • Stały bywalec

    skoro tak polecasz, to może spróbuje.. 🙂

    czekoladka23
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 88
    • Stały bywalec

    musze pretestowac jakies odzywki do panokci bo mi sie krusza

    E-salem_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Żeby miec ładne paznokcie i włosy tzreba jeżc dużo warzyw i owoców, ale też mięsa. Oczywiżcie ważne sa też kosmetyki. Niektóre porafia dziłac cuda;) Tu wżna jest regularnosc stosowania.

    Zezowata
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 67
    • Stały bywalec

    Skrzypovita!

    Olga123
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 162
    • Zapaleniec

    skrzy jest fajny, ale u mnie działa na krótko.
    Co do zdrowej diety – to pewnie, że to podstawa, ale kto ma czas? ja nie…
    Jeżli chodzi o paznokcie to tutaj tez bym sugerowała działanie od żrodka.

    Ekspert HaPantoten
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Przy wyborze najlepiej zasugerować się składem. A najbogatszy i optymalnie zbilansowany skład wżród preparatów dostępnych na polskim rynku ma Ha-Pantoten Optimum. Dzięki swej skutecznożći jest również jednym z najpopularniejszych dzięki czemu można go dostać włażciwie w każdej aptece.

    azja85
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 85
    • Stały bywalec

    Ja najbardziej zwracam uwagę na skład i w jak szybko się wchłania. Dlatego wybrałam plusssz lady bo są to tabletki musujące a w swoim składzie mają całą masę witamin i minerałów.

    Ekspert HaPantoten
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Nie najistotniejsza jest postać, a skład. Ha-Pantoten Optimum jest pod tym względem najbogatszy, ponad to tak zbilansowany, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie. Zespół, który opracowuje skład produktów Ha-Pantoten jest pożwięcony zawężonej działce czyli wspieraniu zdrowia włosów i paznokci. Dzięki temu może w pełni pożwięcić się pogłębianiu wiedzy i unowoczeżnianiu preparatu na bieząco.

    trinity
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    ja używam belisse, tylko efekty widać po dłuższym czasie, wiadomo, musi urosnąć paznokieć. nareszcie moje lakiery od artdeco mają się gdzie ładnie prezentować 🙂

    Avlo_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Na rynku farmaceutycznym jest dużo preparatów na włosy i paznokcie.Ostatnio jak byłam w Aptece-farmaceutka wymieniła ich tyle,że sama nie wiem co mam wybrać.
    Co tak naprawdę pomaga? i co polecacie?

    Najlepiej wybierać naturalne żrodki, na przykład miód i mleko, które poprawiają kondycję włosów od zewnątrz. Przydałaby się także kuracja od wewnątrz, a w tym celu powinno się zastosować dietę bogatą w witaminy A, B1, B2, C, E, żelazo, magnez, cynk, krzem i siarkę. Ewentualnie możesz wspomagać się preparatami, które zawierają te składniki.

    Kokai_pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 130
    • Zapaleniec

    Ja stosowałam Silice. Wzmacnia włosy, skórę i paznokcie. Naprawdę już po kilku dniach zauważyłam poprawę, szczególnie w paznokciach. Przestały się rozdwajać i zaczęły szybciej rosnąć. Niestety trochę kosztuje, bo jedna blaszka to koszt z 7-8 złoty. Ale warto 🙂

    m.ka55
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Używam skrzypowity, pierwsze opakowanie, ale póki co nie widzę jeszcze efektów… Podobno trzy miesiące trwa regeneracja paznkoci, więc nie wiem 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Włosy i paznokcie"

Przewiń na górę