• Autor
    Odp.
  • Olowek
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 41
    • Bywalec

    No zdarzyło mi się np że gazety wsadziłam do lodówki, szłam czegoż szukać i w połowie szukania nie mogłam sobie przypomnieć czego szukam. W końcu wybrałam się do lekarza który powiedział że są to delikatne zaburzenia pamięci spowodowane stresem, zmęczeniem i zbyt dużą ilożcią problemów, dostałam preparaty z lecytyną i miłorzębem, brałam ok pół roku z małymi przerwami. Rewelacyjna poprawa.

    mysza22
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    ja mam straszne problemy z pamiecia, kiedys zostawie gdzies wozek z dzieckiem, po ciazy mam takie problemy i zupelnie nie wiem jak to leczyc 😕 😳

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    ….. a ja radze skonsultowac sie z neurologiem….. lepiej dmuchac na zimne, nie chce nikogo straszyc ale znam podobny przypadek „zapominalskiej” i roztargnionej pani, w którym niestety diagnoza była straszna. Na szczescie wszystko dobrze sie skonczyło….

    mysza22
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    😆 pewnie macie racje,mam 22lata, gdybym byla starsza byloby to mniej dziwne, znajomi proponuja mi cos z zen-szeniem albo ziola poprawiajace koncentracje. jak tak dalej pojdzie maz mowi ze przyszyje mi do kurtki kartke z danymi, 😛

    farfalla
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 959
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    jak tak dalej pojdzie maz mowi ze przyszyje mi do kurtki kartke z danymi, 😛

    Takie kurtki są już produkowane 😀 Tzn. po wewnętrznej stronie są naszywanie 'blankieciki’ z miejscami na wypisanie danych osobowych włażciciela w razie wypadku itp. 🙂

    mysza22
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 48
    • Stały bywalec

    😆 jak tak bedzie dalej to pewnie mi zakupi, musze zaczac leczyc ale nigdy nie mam kiedy wybrac sie do apteki. 😀 😛 ❗

    migas
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    ja tez mams traszna pamięć cos ktos mi mówi a potem to zapominam:/ biore memotropil i uważam ze jest poprawa:)

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    biore memotropil i uważam ze jest poprawa:)

    A to są tabletki ❓ Bez recepty?

    Anastasiia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Też słyszałam od różnych ludzi że memotropil dobrze działa..Chyba czas na spróbowanie, bo wszystko mi ostatnio wylatuje z głowy:(

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    Ja to jestem raczej ostrożna w zażywaniu leków, więc przy najbliższej okazji zapytam lekarza…

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Zanim zacznie się brać leki, to lepiej zacząć od ćwiczeń pamięci i umysłu. memory, szachy, sudoku…cokolwiek 🙂 Jeżeli to nic nie da, to wtedy zgłosić się do lekarza. A Memotropil jest chyba na receptę

    werkaa
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 606
    • Zasłużony

    A zgadzam się z Tobą- jeszcze potwierdziłą to Beata Tyszkiewicz, która była gożciem „Kawy czy herbaty”:). Powiedziałą, ze trening pamięci czyni cuda:) i że pamięta wierszyk, któego uczyła się 40 lat temu 😯

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    Mój Tata jest w stanie opowiedzieć wierszyk, którego uczył się w podstawówce 🙂 Chociaż wiadomo, że nie wszystko dokładnie, ale mimo wszystko ogromny szacunek 🙂 Ja niestety nie mam tak dobrej pamięci. Chociaż też nie mam problemów z pamięcią. Jak trzeba, to szybko mogę zapisać w pamięci nawet sporych rozmiarów materiał. Ale tego nauczyłem się na pierwszej sesji:P No włażnie…trening czyni cuda:P

    magda7
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    zaburzenia pamieci moga miec podłoze neurologiczne i wtedy konieczna jest wizyta u neurologa,takie jak piszesz to jedynie jest zwiazane z ogolnym przemeczenie organizmu spowodowanym przez stres,mysle,ze lecytyna i melisa wystarcza i troche zwolnic tempo zycia.pozdrawiam

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    stres to jeden z czynników. Chociaż jest ich oczywiżcie znacznie więcej. Odpowiednia dieta może bardzo pomóc. Ale zawsze warto pójżć na badania do lekarza, szczególnie jeżeli problem ma osoba starsza. Z jednej strony może być to lekkie zaburzenie pamięci, z drugiej strony może okazać się początkiem choroby alzheimera. Im wczeżniej jest to zdiagnozowane, tym lepiej.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zaburzenia pamieci"

Przewiń na górę