Zakupy przez internet

  • Autor
    Odp.
  • the_best_anna
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    Witam, kilka dni temu pokłóciłam się trochę z moim partnerem o robienie zakupów przez internet. Generalnie chodziło o kupowania ciuchów, butów i kosmetyków. Sama rzadko kupuje przez internet, ale niedawno założyłam konto na allegro i zaczęłam kupować różne rzeczy. Mój partner oczywiżcie wynalazł tysiąc powodów, dla których takowych zakupów nie powinno się robić. Kilka z nich, to: możliwożć, że nie otrzymamy w ogóle towaru, lub będzie on uszkodzony, lub inny niż w opisie i wiele, wiele innych… jak to jest z Wami, często kupujecie coż przez internet? Jak często macie jakież problemy z sprzedającymi? Co najczężciej kupujecie przez sieć?

    Ps. podzielę się z Wami takim spostrzeżeniem. Jakiż czas temu licytowałam na pewnej aukcji jedną sukienkę. Byłam gotowa zapłacić za nią maksymalnie, ale to już tak na prawdę totalnie-maksymalnie 150 zł. Jakież 10 min przed końcem aukcji cena wynosiła ok 170 zł, a ja cały czas przelicytowywałam się z jedna dziewczyną. Kilka sekund przed końcem – już w tym szale licytacji – dałam 190 zł i wygrałam aukcje. Cena, którą mi zaliczyło w licytacji to 186 zł, czyli 36 zł więcej niż zakładałam… gdyby nie ta walka „licytacyjna” to w życiu bym za nią tyle nie zapłaciła. Miałyżcie kiedyż podobną sytuację?

    aniaobcas
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Spożywcze, to z lenistwa, a ciuchy itp. kupuję, ale nie bawię się w licytacje, często są podłożone osoby, które w ostatnich minutach żcigają się z innym licytującym, dlatego kupuje tylko jak jest 'kup teraz’.

    Verona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    No tak, jesli chodzi o licytacje, to często włażnie tak jest – bezmyżlnie możemy przepłacic. To jest jeden z powodów dla których wole kupowac rzeczy w sklepach internetowych:) A jako, ze ostatnio coraz czesciej kupuje w sieci wiem, ze mozna tak naprawde dużo zaoszczedzic (ostatnio nawet postanowilam kupic bieliznę i… jestem bardzo zadowolona – początkowo balam sie, ze rozmiar będzie zły, ale jednak okazało się, że wszystko jest ok:) )

    marianka_love
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Outlety internetowe wg mnie są najlepszą opcją. Ubrania tam są tanie i ładne. Do butów nie jestem przekonana, bo zdarzyło mi się kupić kilka razy za małe 😉

    Verona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Outletów troszkę się szczerze mówiąc boje – jeżli chodzi o internet (przede wszystkim ubrania). Ale znając życie,m to gdybym zobaczyła jakąż ciekawą ofertę – skusiłabym sie:))

    Mniszka
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Niebezpieczeństwem jest mnóstwo podróbek. Koleżanka kupiła podrobione okulary aviatorki Ray Bana, mój brat zegarek Nixona, który niestety oryginałem nie był… Poza tym czekałam kiedys prawie miesiąc na towar… Moja recepta na bezpieczne zakupy- kupowanie u sprawdzonych sprzedawców, z dużą ilożcią pozytywów i sprzedanych rzeczy.

    Verona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 45
    • Bywalec

    Jeżli chodzi o Ray Bany to kupiłam sobie w Okulary.szkla.com i są w 100% oryginalne – tak więc w tym sklepie nie masz takiego niebezpieczeństwa:)

    Cebula
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Kupowania ciuchów przez net nie uznaję – to trzeba przymierzyć, obejrzeć itd.
    Ale książki, artykuły dla zwierzaków i wiele innych rzeczy jak najbardziej – często taniej niż w sklepie a do tego ogromna oszczędnożć czasu.
    Jeżli chodzi o podróbki – można się domyżlić że jak coż jest 3x tańsze niż powinno to może coż być nie tak, ale np allegro chyba ubezpiecza takie rzeczy.
    Ja 2 lata temu kupiłam niemal nowego iPoda 4gen za 250zł (w sklepach był za 800) i wszystko było ok – ktoż chyba wystawił taką cenę bo dostał go w prezencie i nie wiedział ile jest wart XD

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 140
    • Zapaleniec

    Ja długi czas robiłam zakupy przez internet. Serwis Allegro był odwiedzany przeze mnie codziennie, i spędzałam tam tyle czasu co chodząc po sklepach. Niestety zdarzają się nie trafione zakupy często zdarza się ze zdjęcia nie oddają prawdziwego wyglądu ubrań. Buty zamówione na bucikowo i są ok 🙂 Takie jak na zdjęciu 😀 Kosmetyki sprawdzone też zamawiany przez internet 🙂 Generalnie robienie zakupów przez internet jest bardzo wygodne 🙂

    dermolab.pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Sporo korzystam z zakupów w internecie,więcej w sklepach internetowych niż na allegro -ostatnio sporo kupuje w aptekach internetowych 😉
    zapraszam również do naszego(adres-nick)

    maniaaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja prawdę mówiąc miała zawsze ogromny dystans do zakupów przez Internet.. Jak już kupowałam, to wolałam sama odebrać gdzie, bo nie miała nigdy pewnożci, czy aby wszystko będzie tak jak zamówiłam. Poza tym kupowałam jedynie coż z agd.. Jednak potem jak zaczęłam nosić soczewki i widziałam, ile się przepłaca normalnie u optyka, to się przełamałam do kolejnych zakupów i kupuję soczewki w necie.. Zawsze było wszystko ok i to mnie chyba przekonało do tego, że dzisiaj zakupy w Internecie to dla mnie codziennożć :)) prawdę mówiąc to fajna sprawa, większy asortyment, zawsze jakby co można towar zwrócić tam do iluż dni, ostatnio nawet sobie adidasy i torbę sportową kupiłam, no i co ważne dużo taniej niż w sklepie 😀 jak dla mnie to zakupy w Internecie są żwietną sprawą 😛 polecam każdemu 🙂

    Aguut
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Szczerze powiedziawszy boje się kupować przez internet, juz nie raz się przymierzałam, i nawet często odwiedzam strony jak allegro ale chyba nigdy nic nie kupiłam… zdecydowanie wole przymierzyć każdy potencjalny zakup:P powiedzcie mi proszę czy jeżeli coż mi się nie spodoba z moich internetowych odzieżowych zakupów mogę to odesłać ?

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 140
    • Zapaleniec

    Aguut wszystko zależy od tego gdzie kupujesz i jakie informacje są zamieszczone przy produkcie. Generalnie raczej możesz wymieć na inny rozmiar czy kolor czy nawet wymiana na coż innego. Nie wiem jak to wygląda ze zwrotem pieniędzy. Ja jestem zakupoholiczką jeżli chodzi o internet. Często mierze coż w sklepie a potem szukam na allegro, bo można znaleźć coż dużo taniej.

    Powodzenia i odwagi życzę :))

    maniaaa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Szczerze powiedziawszy boje się kupować przez internet, juz nie raz się przymierzałam, i nawet często odwiedzam strony jak allegro ale chyba nigdy nic nie kupiłam… zdecydowanie wole przymierzyć każdy potencjalny zakup:P powiedzcie mi proszę czy jeżeli coż mi się nie spodoba z moich internetowych odzieżowych zakupów mogę to odesłać ?

    Hej Aguut! Ja ostatnio kupowałam sobie ubrania i było wyraźnie napisane, że można wymienić, a ponieważ nie byłam pewna, to kupiłam najpierw dwa rozmiary, w domu przymierzyłam, a potem jeden rozmiar odesłałam i dostałam zwrot pieniędzy. Jeżli sklep jest ok i wszystko mają w warunkach napisane jak trzeba, to można być spokojnym 🙂

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 140
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Hej Aguut! Ja ostatnio kupowałam sobie ubrania i było wyraźnie napisane, że można wymienić, a ponieważ nie byłam pewna, to kupiłam najpierw dwa rozmiary, w domu przymierzyłam, a potem jeden rozmiar odesłałam i dostałam zwrot pieniędzy. Jeżli sklep jest ok i wszystko mają w warunkach napisane jak trzeba, to można być spokojnym 🙂

    A może podasz link albo nazwę sklepu? Zawsze będziemy wiedziały gdzie bezpiecznie robić zakupy 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Zakupy przez internet"

Przewiń na górę