• Autor
    Odp.
  • xkalinka3000x
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    chodzi oto,żeby mieć białe zęby ja tak robiłam i mi nie popekało..

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    ja nie mam kamienia, myję zęby po 3 – 4 razy dziennie, pastą z fluorem na zmianę z wybielającą, obie specjalne z apteki… myję i myję a zęby ciągle mam żółte.. jest na to jakaż rada’? na taki kolor kożci? teraz piję kawę,ale to nie ma wpływu na kolor uzębiania, bo po każdej kawie myję dokładnie zęby. Wczesniej jak nie piłam też tak było.

    ciasteczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    Jesli ktos ma bezowe, wpadające w odcień kosci słoniowej szkliwo, niech nie mysli,że jest w stanie wybielic zęby do snieznej bieli. No chyba,że chce sobie implanty zafundowac;)
    Poza tym, jako przyszła dentystka (a jak:)) radze zrezygnowac z intensywnie reagujacych na szkliwo substancji, bo w taki sposób mozna zrobic sobie tylko krzywdę osłabiając zęby. Fchowe zabiegi zostawcie dentystom, a w domu stosujcie delikatne, ale nie inwazyjne produkty typu max white colgate`a (tej akurat ja uzywam 😀 ), które usuwaja to co trzeba stopniowo, nie szkodzac zębom.

    buffy
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Jesli ktos ma bezowe, wpadające w odcień kosci słoniowej szkliwo, niech nie mysli,że jest w stanie wybielic zęby do snieznej bieli. No chyba,że chce sobie implanty zafundowac;)
    Poza tym, jako przyszła dentystka (a jak:)) radze zrezygnowac z intensywnie reagujacych na szkliwo substancji, bo w taki sposób mozna zrobic sobie tylko krzywdę osłabiając zęby. Fchowe zabiegi zostawcie dentystom, a w domu stosujcie delikatne, ale nie inwazyjne produkty typu max white colgate`a (tej akurat ja uzywam 😀 ), które usuwaja to co trzeba stopniowo, nie szkodzac zębom.

    Popieram 😉 To samo doradzają 'teraźniejsi’ dentyżci 😉 Co do wybielania: jeżli zrobisz to raz będziesz musiała to robić non stop i osłabisz szkliwo. Z tego co wiem, dentyżci coraz czężciej odradzają ten zabieg.. chyba, że ktoż naprawdę tego pragnie 😉

    manola
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 123
    • Zapaleniec

    Skoro mamy tu nawet przyszłych stomatologów, to zapytam – a płukanki z sody? Dają efekty? Nie niszczą szkliwa?

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    ja to czyszcze zeby u dentysty z kamienia i potem sa takie ladniutkie. wybielanie to bym polecala tylko komus kto naprawde ma ciemne zeby. koleznkamoja takie miala i zrobila bo nic innego by jej nie pomoglo. wyglada o wiele lepiej ale na pewno musie zrobic jeszcze z raz.

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    ja nie mogę używać past wybielających bo robią mi się wrażliwe zęby, używam zwykłego elmeksa ale ząbki mam białe, nie palę i nie piję kawy, myżlę że to ma duże znaczenie,
    słyszałam też że aktorzy dlatego piją wszystkie napije przez rurkę żeby nie osadzało się na zębach,

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    a tam przez slomke. to juz jakas paranoja. ja zabki tez mam biale i myje teraz sensodyne czy cos takiego. pije kawe ale z mlekiem i nie dlatego ze lepiej tylko dlatego ze lubie. o zeby trzeba dbac i tez nie przesadzac. myc po posilkach i plukac plynami. a jesc co dusza zapragnie 🙂

    kotEczek
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Moja koleżanka kiedyż wybieliła sobie zęby stosując plastry wybielające. Nie były drogie, kupiła je w „Rossmanie”, a zęby ma bialutkie. Jak ją poznałam to odrazu było widać, że coż robiła z zębami, bardzo rzucały się w oczy jak tylko się użmiechnęła. Wybieliła je raz i teraz tylko używa pasty wybielającej nic więcej z nimi nie robi i są bardzo ładne. Jakiż czas temu też chciałam się skusić, bo te pasty wybielające wcale nie pomagają.

    guapa
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    pasty do zebow wybielajace to chwyt reklamowy. tak naprawde pasta jak kazda inna.

    dziewucha
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 182
    • Zapaleniec

    niektóre pasty wybielające po prostu mają jakież żcierne granulki coż w tym stylu są ostrzejsze i szybciej usuwają naloty z zębów, nie każdemu jednak służy takie żcieranie bo zęby mogą się zrobić wrażliwe.
    natomiast te plastry wybielające to chyba mają jakież substancje wybielające które w zależnożci ile jej jest działają albo szybciej albo wolniej

    kotEczek
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    W takim razie jakiej najlepiej używać pasty do zębów?

    khoelia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ja uzywam DENIVIT i jest swietna, juz po tygodniu widzialam roznice:) polecam 🙂

    kotEczek
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 96
    • Stały bywalec

    Denivit?hmm może skusze się, ale stosowałam różne pasty i jakoż nie widzę rezultatów, może powinnam skusić się na jakież wybielanie itp.

    patison
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Ja obecnie myję zęby Blend a Medem 3D White (cytryna) i początkowo byłam zdziwiona, pasta do zębów cytrynowa?! :O Ale w sumie muszę przyznać, że ząbki bielsze niż dawniej 🙂 nieznacznie, ale jednak 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " BIAŁE ZĘBY"

Przewiń na górę