• Autor
    Odp.
  • magdamoczek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Warto się zmęczyć przed snem, wywietrzyć dobrze sypialnię i wyłączyć wszystkie źródła żwiatła

    Melody27
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Ja mam bardzo stresującą i wymagającą pracę. Nie mam czasu na relaks przed położeniem się do łóżka. Potrzebuję szybko usnąć i wybudzić się wypoczęta. Biorę Nervomix sen i on mnie fajnie wycisza i pozwala dobrze się wyspać. Polecam tym, którzy z powodu stresu nie żpią:)

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    gdzież na forum dziewczyny pisały o melisie, może warto spróbować
    A przed snem podobno pomaga ciepłe mleko

    galerko
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    nie dajcie się tylko wkręcić lekarzom w tabletki, mojej ciotce zapisali na bezsennożć najpierw senzop potem sedam. brała i się niestety uzależniła. to są już mocne żrodki a oni zamiast szukać przyczyn braku snu i leczyć to w inny sposób, od razu rzucają ludzi na niebezpieczne żrodki

    Kapitanka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    ja na stres jem czekolade.. czytam ksiazke kladac sie wygodnie na poduszce super mami takiej ortopedycznej.. albo wychodze na spacer np

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    ja z kolei jak się mocno stresuję to sięgam po sulementy typu nervomix, bardzo szybko uspokajają, starm się nie zajadać stresu bo wiem, że mogłabym mocno przytyć.

    Yoda25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    To też jest jakież rozwiązanie natomiast warto też zastosować dobre tabletki na bazie ziół. Mojej koleżance pomaga nervomix sen.

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    na stres sport i precyzyjne prace, takie, które wymagają skupienia

    na bezsennożć…dobrze jest się zmęczyć, ale nie przesadzając, bo mam kolegę, który ponad rok cierpiał na poważną bezsennożć (góra 2h snu dziennie) i w końcu okazało się, że jest… przetrenowany

    nie faszerujcie się lekami, jeżli naprawdę nie musicie, dbajcie o siebie 🙂

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    Wysiłek fizyczny na pewno pomaga, ale ja mam też tak czasami, że jak jestem bardzo zmęczona to też nie mogę zasnąć 🙁

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    a może jakiż wieczorny rytuał?

    schemat działań, które się wykonuje przed pójżciem spać, który ma nas wprowadzić w odpowiedni stan, da organizmowi sygnał „kładziemy się spać”?

    aanka91
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Na stres najlepszy jest wysiłek fizyczny, natomiast walcząc z bezsennożcią warto trzymać się kilku reguł: drzemki w ciągu dnia są zabronione, do łóżka powinniżmy się kłażć wyłącznie wtedy, kiedy jesteżmy senni, sen powinien być możliwie regularny (żpimy codziennie tyle samo godzin), należy unikać alkoholu i kawy (kilka godzin przed snem), oraz wysiłku fizycznego wieczorem. Pomocne w zasypianiu są żrodki farmaceutyczne z melatoniną, oraz kozłek lekarski i wyciągi z melisy.

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Na stres najlepszy jest wysiłek fizyczny, natomiast walcząc z bezsennożcią warto trzymać się kilku reguł: drzemki w ciągu dnia są zabronione, do łóżka powinniżmy się kłażć wyłącznie wtedy, kiedy jesteżmy senni, sen powinien być możliwie regularny (żpimy codziennie tyle samo godzin), należy unikać alkoholu i kawy (kilka godzin przed snem), oraz wysiłku fizycznego wieczorem. Pomocne w zasypianiu są żrodki farmaceutyczne z melatoniną, oraz kozłek lekarski i wyciągi z melisy.

    a może coż z autopsji a nie kopiuj-wklej?

    eliza104
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Bieganie wieczorem :). Taki porządny wysiłek zawsze mnie odpręża, łatwiej też zasypiam wieczorem.

    alexon
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Gorące mleko plus chlebek z miodem 🙂

    kaska2013
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Duże dawki magnezu, medytacja, muzyka relaksacyjna… i myżlenie wraz z monologiem ” czemu się stresuję? czy mam na te wydarzenia wpływ?, jeżli nie to po co mi te nerwy?” 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co na stres i bezsennożć?"

Przewiń na górę