• Autor
    Odp.
  • polin
    Member
    • Tematów: 12
    • Odp.: 416
    • Pasjonat

    Mistrz i Małgorzata

    karo_123
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    choć może zabrzmi to dziwnie to jest to zbiór wierszy Brzechwy – kojarzą mi się bardzo silnie z wczesnym dzieciństwem i jakoż tak automatycznie wywołują miłe wspomnienia 🙂

    malibu55
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    NIedawno przeczytałam „Chłopiec, którego nikt nie kochał” Casey Watson. Ale czuję, że do tej książki jeszcze niebawem wrócę…

    delicja
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 242
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Regularnie wracam do Belgariady Davida Eddingsa.
    Znalazłam książkę, do której chyba będę wracała… To Podróże z Platonem Roberta Smitha. Zawsze unikałam jak ognia filozofii, a tym razem nie tylko pojęłam, co autor napisał, ale spodobało mi się takie … hm… domowe filozofowanie. Oczywiżcie, Smith ma ogromną wiedzę i żongluje nazwiskami i cytatami jak chce, czego ja nie potrafię, ale daje do myżlenia na tak wiele codziennych tematów, że nareszcie pojęłam, czemu to jest umiłowanie mądrożci.

    Ja wracam do Mistrza i Małgorzaty.
    Będziesz wracała do filozofii? Aż tyle mądrożci znalazłaż?

    benoi
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 172
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Regularnie wracam do Belgariady Davida Eddingsa.
    Znalazłam książkę, do której chyba będę wracała… To Podróże z Platonem Roberta Smitha. Zawsze unikałam jak ognia filozofii, a tym razem nie tylko pojęłam, co autor napisał, ale spodobało mi się takie … hm… domowe filozofowanie. Oczywiżcie, Smith ma ogromną wiedzę i żongluje nazwiskami i cytatami jak chce, czego ja nie potrafię, ale daje do myżlenia na tak wiele codziennych tematów, że nareszcie pojęłam, czemu to jest umiłowanie mądrożci.

    Belgariady nie znam, Podróże z Platonem też mi się podobają, Pewnie wrócę za czas jakiż, na bank bedę wracać do Symbiozy i autonomii Fritza Rupperta

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Mistrz i Małgorzata

    piątka!
    ja też 🙂

    LadyWash
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    „Dzieci z Bullerbyn” 😉 Może teraz jej nie czytam, ale jak byłam młodsza, potrafiłam raz za razem ją czytać.

    HolderDrogeria
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    „Dzieci z Bullerbyn” 😉 Może teraz jej nie czytam, ale jak byłam młodsza, potrafiłam raz za razem ją czytać.

    A ja wciąż przymierza się do kupna własnego egzemplarza. Piękna powieżć. Lubię też „Braci Lwie serce”. Często wracam do „Malowanego ptaka” i „Traktatu o łuskaniu fasoli”.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Książka, do której zawsze chętnie wracam…"

Przewiń na górę