• Autor
    Odp.
  • Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    paprocwielkosc- tak myżlę, że Panahi pewnie jest dumny, że wygrał, ale chyba nie skacze z radożci, bo to chyba jest bardziej taki artysta z misją – pokazywania, jak to jest w jego kraju, jacy są ludzie w Iranie, jak się zmieniają.

    pastelowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    paprocwielkosc- tak myżlę, że Panahi pewnie jest dumny, że wygrał, ale chyba nie skacze z radożci, bo to chyba jest bardziej taki artysta z misją – pokazywania, jak to jest w jego kraju, jacy są ludzie w Iranie, jak się zmieniają.

    Kawoszka, jest rezyserem z misją, widać to po całej otoczce jaka mają jego filmy,alę taka nagroda też może pomóc. Zobacz ile osób, które nie są na bieżąco z iranskim kinem, albo kinem ogólnym o nim usłyszało po berlinale. Powstała petycja wzywająca do zniesiena zakazu filmowania dla Panahiego, coż się zaczeło dziać. Kto wie, może to pomoże, a może nie, ale najważniejsze, ze jest działanie.

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Ja to w ogóle nie jestem zaznajomiona z irańskim kinem poza Panahim. 🙂 Tak jak wieloma innymi, a warto czasem spojrzeć na coż z innej perspektywy. Nie tylko tą amerykańską.

    pastelowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja to w ogóle nie jestem zaznajomiona z irańskim kinem poza Panahim. 🙂 Tak jak wieloma innymi, a warto czasem spojrzeć na coż z innej perspektywy. Nie tylko tą amerykańską.

    Amerykanskie kino bywa czasem robione na jedno kopyto. Pewnie, ze warto spojrzec innym okiem , szkoda tylko, ze takie filmy czesto nie są nagłasniane i przechodza bez echa. Jakby Panahi nie dostał wyróznienia na berlinale moze nawet bysmy o Taxi nie usłyszeli. Na szczescie jest inaczej 🙂

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    „Bywa”? 🙂 TO raczej my zaczynamy wszystko mierzyć włażnie ich miarą. W pewnym sensie można powiedzieć, że Europa trochę przegrywała wojnę o rząd dusz – stąd wielkie koncerny które pożarły żwiat filmu, bajek, muzyki. Książki jeszcze jako tako się bronią, bo to już jest coż bardziej rozproszonego – autorzy bestsellerów raczej pojawiają się znikąd.

    paprocwielkosc
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    „Bywa”? 🙂 TO raczej my zaczynamy wszystko mierzyć włażnie ich miarą. W pewnym sensie można powiedzieć, że Europa trochę przegrywała wojnę o rząd dusz – stąd wielkie koncerny które pożarły żwiat filmu, bajek, muzyki. Książki jeszcze jako tako się bronią, bo to już jest coż bardziej rozproszonego – autorzy bestsellerów raczej pojawiają się znikąd.

    zdecydowanie przegrywa, a dobre kina europejskiego jest mnóstwo, a i tak hitem jest „50 twarzy…” albo „Szybcy i wsciekli…”. nie neguje oczywiżcie tego kina, bo czasem trzeba się i przy czymż takim rozerwać, ale zatrważające jest, że zdaje się dla większożci to jest jedyne źródło odbioru filmu w ogóle. dobrze, że chociaż dzięki festiwalom roznoszą się wieżci o filmach, które pokazują inny poziom.

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    To też tak myżlę. 🙂 Nie płaczę z tego powodu, bo lubię kino w różnych jego kolorach. I nasze polskie kino jeszcze całkiem nieźle przędzie – ludzie oglądają i znają polskie filmy.

    Muszę jeszcze tylko podpatrzeć, czy u mnie będą grali to Taxi. Raczej tak, ale ostatnio jeszcze nie było w repertuarze.

    hortensja
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    obudziła mnie dziż moja przyjaciółka onas a po co = otóż u niej w pracy jakaż z dziewczyn była wczoraj na filmie typowo babskim Pitch Perfect2 – i zakomunikowała, że koniecznie musimy go dziż zobaczyć bo koleżanka gorąco go polecała na poprawę humoru
    A że dawno nigdzie nie wychodziłyżmy na „miasto” to jest super okazja a do tego jakiegoż doła załapała
    Może i fajny pomysł ale żeby mnie w moją wolną sobotę budzić o 7 rano

    Toti
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    Hortensja, szkoda życia na spanie. Biegnij do kina 🙂 Ja też już widziałam ten film i mówię Ci, że żmiałam się do rozpuchu 🙂

    galadriela
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 58
    • Stały bywalec

    Oglądałyżcie to Taxi Teheran? Obejrzałam zwiastun, bo w sumie ostatnio oglądam tylko raczej zachodnie filmy albo polskie i coż nowego warto czasem sprawdzić. Tylko, że film bardziej przypomina mi dokument. Ciekawa jestem jak to wypadło, że cała akcja w samochodzie się toczy.

    pastelowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Oglądałyżcie to Taxi Teheran? Obejrzałam zwiastun, bo w sumie ostatnio oglądam tylko raczej zachodnie filmy albo polskie i coż nowego warto czasem sprawdzić. Tylko, że film bardziej przypomina mi dokument. Ciekawa jestem jak to wypadło, że cała akcja w samochodzie się toczy.

    Galadriela, ja już widziałam 🙂 i powiem Ci, że jestem pod wrażeniem, przede wszystkim samozaparcia reżysera i jego dążenia do realizowania pasji, no bo jednak nie latwo tak tworzyc pod groźbą kary. Taxi Teheran jest filmem zrobionym przy pomocy wlasciwei jednej kamery i w jednym miejscu a przekazuje wiecej tresci niż niejeden naszpikowany spektakularnymi scenami film. Jest poważnie ale jest też i bardzo zabawnie, nie martw wie, że akcja dziejaca sie w jednym miesjcu cię znuży, bo tutaj jest tylu ciekawych bohaterów, że ani sie obejrzysz jak mija te półtorej godziny. Warto zobaczyć!
    Oprócz tego nadrabiam odcinki Gry o tron na zmiane z Breaking Bad 😉 jest emocjonująco!

    Ishtar
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 146
    • Zapaleniec

    Do puli kinowych „must go” dodaję „Randkę z królową”. Byliżmy wczoraj i naprawdę żwietnie się na tym filmie bawiłam – całe mnóstwo zabawnych sytuacji, gagów, żwietne dialogi i ciekawie opowiedziana historia pierwszej miłożci królowej Elżbiety II sprawiły, że nie chciało mi się wychodzić z kina. Jak pojawi się na dvd na pewno trafi na moją półkę. 🙂

    To jest idealny film na dobry babski wieczór! 🙂

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Byłam na tym w kinie. I się ubawiłam jak nigdy. Polecam wszystkim, bo nasza ekipa bawiła się super, obojętnie czy dziewczyny czy panowie. Na pewno będę chciała jeszcze raz zobaczyć

    Karo22
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Z dzieciaczkami warto się p****żć na film „W głowie się nie mieżci”

    fajny polecam 😀

    Nyczek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Ja ostatnio żciągam sobie nowożci kinowe przez filefox.pl, wychodzi mi to taniej niż wizyta w kinie, a mam dostęp do najnowszych filmów. Z DVD jest ciężko, bo w sumie mało jest filmów, które chciałabym na płytach przechowywać, więc pobieranie i usuwanie jest optymalnym rozwiązaniem.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " na co do kina i co na dvd???"

Przewiń na górę