• Autor
    Odp.
  • ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Jestem ciekawa jak działa szczepionka w tabletce…
    Ciekawe czy sa po niej jakież skutki uboczne jak po takiej tradycyjnej szczepionce?

    zozolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    żurawina, czy buscopan wspomagają leczenie, ale raczej jako jego podstawa nie wystarczą.

    Ja pisałam o żurawinie w kontekżcie zapobiegania nawrotom, a nie leczenia. Można stosować urinal razem z antybiotykiem- na pewno nie zaszkodzi.

    Przepraszam, rzeczywiżcie chyba co drugie słowo czytałam:)

    Co do żurawiny to polecam jako dodatek do mięska, pyszna i jak zauważyła werka – zdrowa:)

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    No własnie czy żurawina jest stosowana raczej jako suplement diety ?
    A czesto mi sie wydaje ze bardziej tez jako placebo…

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    A ciekawa jestem tak na marginesie czy takie przyjmowanie na własna reke nie jest szkodliwe?
    W sumie jak sie bierze duzo wit C to tez potem moze bolec np.watroba.

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    [usunięto_link] wrote:

    No własnie czy żurawina jest stosowana raczej jako suplement diety ?
    A czesto mi sie wydaje ze bardziej tez jako placebo…

    Żurawiny nie można opatentować wiec sprzedawana jest jako suplement bądź sok,bądź owoce 😉
    Nie ,nie jest to placebo.

    @zapominajka wrote:

    Nie no, jakież tam włażciwożci ma skoro jest zarejestrowana jako suplement, jednak tych badań najważniejszych nie ma więc coż w tym jest nie tak….

    O czym Ty piszesz? Chcesz badania na temat żurawiny, jest ich masa.

    [usunięto_link] wrote:

    W sumie jak sie bierze duzo wit C to tez potem moze bolec np.watroba.

    Nie prawda, info wyssane z palca.

    @zapominajka wrote:

    Nie wiem o to to już trzeba zapytać lekarza, ale każde leczenie na własna rękę niesie jakież ryzyko, a jeżli chodzi o szczepionkę to jest na receptę więc takie leczenie zupełnie bezpieczne jest.

    Uważasz,że jeżli coż jest na receptę to jest bezpieczne? To się zastanów po co jest recepta.
    A co do leczenia, leczenie na własną rękę czy rękę lekarza tak samo niesie ryzyko. Z tym,że bez lekarza nie da się leczyć wszystkiego 😉

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    Ja bym chetnie w takim razie zobaczyła te badania na temat zurawiny.Bo nie moge tego znalezc w necie.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    No własnie, w sumie badania jakies moze kiedys ktos robił skoro jest to suplement,ale pewnie dziala bardziej wspomagajaco w takich dolegliwosciach.

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Moim zdaniem żurawina i inne naturalne substancje działają przy łagodnych stanach zapalnych.Przy bakteriach i wirusach,powiedzmy wrednych trzeba sięgnąć po antybiotyk,ale najpierw zrobić badania co to z żwiństwo.Czytałam,że z bardzo różnych przyczyn można mieć problemy z pęcherzem,nawet z powodu rzęsistka.

    [usunięto_link]

    zozolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    A ciekawa jestem tak na marginesie czy takie przyjmowanie na własna reke nie jest szkodliwe?
    W sumie jak sie bierze duzo wit C to tez potem moze bolec np.watroba.

    nadmiar wit c wydalany jest przez nerki, jak się dużo za dużo przyjmuje to mogą się tworzyć kamienie, na wątrobę raczej nie ma to wpływu.

    Co do żurawiny, myżlę że bez problemu można profilaktycznie przyjmować, ale raczej w postaci dżemu, konfitury itp niż tabletek. Na pewno nie zaszkodzi.

    środki rozkurczające też można przyjmować bezpiecznie, o ile ktos nie je ich codziennie garżciami.

    Co do leków na receptę jednak, to na własną rękę bym nie próbowała.

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    Z ta zurawina jak juz pisałam rzeczywiscie jest bardzo róznie i nie zawsze sie sprawdza jesli zaliczymy jej do kategorii leki.
    DLatego i tak jak byc powinno pierwsze kroki powinniżćmy skierowac do lekarza.

    zozolka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    absolutnie żurawiny nie klasyfikujemy jako lek, tylko jak suplement diety, bo jest bardzo zdrowa i warto ją jeżć, ponadto pysznie smakuje:)
    pod lekarzem podpisuję się obiema rękami:)

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    To,że jest zdrowa nie jest powodem jej klasyfikacji 🙂

    aga33
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 316
    • Pasjonat

    ignorując temat pęcherza można doprowadzić do naprawdę bardzo poważnych ko0nsekwencji szczególnie u kobiet-opadające macicy itd. sorry ale ja mając WZJ nie chciałabym oprócz asamaxu brać jeszcze jakież inne leki, więc lepiej warto znaleźć czas na wizytę u lek niż myżlec tylko o żurawinie

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 293
    • Pasjonat

    Ludzie uciekaja jak najdalej od lekarzy.Chyba bardziej wierza w swoje instynktowne leczenie niz w lekarza.A to jak widac błąd.

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 618
    • Zasłużony

    No lekarzą,jak widac sie raczej nie wierzy,nie wiedziec czemu,bo przeciez nie mozna zakladac ze kazdy z nich sie bedzie mylił.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wrażliwożć pęcherza"

Przewiń na górę