Gman
Twoje odp. na forum:
- AutorOdp.
- 18 grudnia 2009 at 08:54 W odpowiedzi: Antywirusy
Oczywiżcie- dlatego twórcy oprogramowania pracują nad aktualizacjami do aktualnych i kolejnych wersji oprogramowania. Warto zaznaczyć, że w związku z tym, podstawę ochrony stanowi zaprofa firewall, antywirus oraz bezpieczna, pozbawiona luk przeglądarka.
17 grudnia 2009 at 10:59 W odpowiedzi: gry komputeroweTez uwielbiam gry online, chociaż musze przyznać , że coraz czężciej nie są one bezpieczną formą rozrywki. Przykład? GameThief, którego głównym zadaniem jest kradzież kont do gier online. Szkodniki tego typu bywają często instalowane na komputerach przez samych użytkowników – jak wynika z badań firmy G Data ponad 65% spożród udostępnionych w sieci dodatków do gier jest zainfekowanych złożliwym oprogramowaniem.
17 grudnia 2009 at 10:55 W odpowiedzi: AntywirusyTo może kilka słów o tym co w nowym roku moze nas zaskoczyć?
¢ Zawsze chodzi o pieniądze, więc cyberprzestępczożć się nie zmniejszy.
¢ System operacyjny Windows 7 zwiększy podatnożć komputerów na ataki, ponieważ w konfiguracji standardowej jest słabiej zabezpieczony niż Windows Vista.
¢ Zmniejszenie ryzyka nie będzie już tak skuteczne jak wczeżniej, nawet w przypadku alternatywnych przeglądarek i systemów operacyjnych.
¢ Szkodliwe oprogramowanie zmienia swoją formę co kilka godzin.
¢ Infekcje niewidzialne dla internauty (drive-by) stały się już normą • wystarczy jedna wizyta na stronie WWW.
¢ Pojawiają się nowe wektory ataków na żrodowiska zwirtualizowane i rozwiązania działające poza siecią lokalną (cloud-computing).
¢ Botów nie da się już zatrzymać. Będą istnieć zawsze.
¢ Sieci firmowe i społecznożciowe czekają kolejne wstrząsy na skutek włamań i kradzieży danych.Więcej informacji na ten temat tutaj:
[usunięto_link]3 grudnia 2009 at 14:11 W odpowiedzi: uwaga na phishingZgadzam się. Wracając do tematu: kolejny atak phishingowy, tym razem na klientów Ipko. Panu, który zgłosił sprawę gratuluje przezornożci. Innych uprzedzam, ze phishing to nie jakaż „zagraniczna moda” lecz naprawdę, realny problem.
[usunięto_link]
2 grudnia 2009 at 12:54 W odpowiedzi: uwaga na phishingNie krytukuję Pandy, ale uważam, że popadanie w samozachwyt nad tym programem jest zbędne. Ma swoje zalety i wady (na co wskazują moje argumenty). Technologia jest przyszłożciowa, ale musi sie jeszcze rozwinąć. A dlaczego jest gorąco? Może dlatwgo, że rozmowa nie jest rzeczowa? Dlaczego żadne z was nie pisze o innych antywirusach tylko o Pandzie? Przecież CS wykorzystują również inne programy antywirusowe;)
1 grudnia 2009 at 12:20 W odpowiedzi: uwaga na phishingZacznę może od tego. W interesie każdej firmy wypuszczającej na rynek oprogramowanie antywirusowe jest oddanie w rece klientów najlepszego produktu. Dla standardowego użytkownika Internetu różnica poziomu zabezpieczenia pomiędzy programem MacAffie i G Datą będzie niewyczuwalna “ oba już od dłuższego czasu odznaczają się blisko 100% skutecznożcią. Dlatego tak na prawdę od użytkownika Internetu ważniejsza będzie kwestia tego, który program jest wygodniejszy w obsłudze, która nawigacja jest lepsza itd. Oczywiżcie nie twierdze, że nie ma różnic miedzy programami z czołówki a tymi z szarego końca listy “ tu jednak możemy mówić o obniżonym poziomie skutecznożci.
Co do Pandy¦ Nie przekonuje mnie technologia Cloud Security tak bardzo szturmowana przez Pandę. Dlaczego? Załóżmy, że mój komputer zostanie zainfekowany wirusem, który odetnie mnie od Internetu lub zainfekuje systemową bibliotekę DNS. Program nie posiada mechanizmów lokalnej ochrony, więc w takiej sytuacji mój komputer nie jest niczym chroniony. Teraz podłączam do komputera pendrivea, na którym znajdują się inne zainfekowane pliki. I co się dzieje? Komputer jest całkowicie zawirusowany? Teoretyczna sytuacja? Ale jakże prawdopodobna. Czy na tym polega wyjątkowożć tego programu. Tak “ zgadzam się w tym wypadku program będzie wyjątkowo nieskuteczny. Oprócz skanera działającego „w chmurze”, niezbędny jest program antywirusowy umożliwiający skanowanie komputera w trybie offline – czyli bez uruchomionego zainfekowanego systemu operacyjnego.
30 listopada 2009 at 15:25 W odpowiedzi: uwaga na phishingRankingi tworzone są na bieżąco i moim zdaniem warto wybierać oprogramowanie antywirusowe, które od dłuższego czasu utrzymuje się w czołóce. Myżlę, że tak ambitne wychwalanie Pandy jest błędne – w przypadku phishingu wiele antywirusów wykazuje się bardzo wysoką skutecznożcią i tak naprawde od użytkownika zalezy, z którego pakietu wygodniej mu korzystać. Równie żwiatne wyniki już od roku uzyskuje Mac Affie oraz G Data. Panda moim zdaniem niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia.
26 listopada 2009 at 14:53 W odpowiedzi: Czy macie antywirusa??[usunięto_link] wrote:
Też mam Avasta…i ponad 130 wirusów 😕
Skanowałam ostatnio Pandą on-line i Mks-em – to one odkryły nieproszonych gożci…Faktycznie – tu się zgodzę – czesto darmowe antywirusy nie zdają egazminu przepuszczając nieco wirusów. Niestety. Chyba lepiej zabezpieczać się tym, co znajduje się w czółówce rankingu czyli Mac Affie lub G Datą. Zresztą dobre programy również są możliwe do probrania z sieci za free – wiem, że tak jest w przypadku G daty, gdzie udostępniono półroczną licencję. Pozostałe antywirusy Panda, MacAffie mają dostępną wersję demo. Czy do klasycznego antywirusa warto jednak dokładac firewall? Każda nowa aplikacja skądinąd odbije się na obciążeniu systemu.
25 listopada 2009 at 15:12 W odpowiedzi: uwaga na phishingAplikacja antyphishingowa to podstawowy element wielu nowych programów antywirusowych. Co prawda wychodzę z założenia, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, jednakże skuteczny antywirusa zablokuje połączenie z witryną zainfekowana jakimż złożliwym oprogramowanie. Bardzo dużo informacji o phisingu oraz pharmingu znajdziecie tutaj [usunięto_link]. Myżlę, że warto mieć żwiadomożć tego, jakie zagrożenia możemy spotkać w sieci. Chciałbym jednakże zwrócić uwagę na inny istotny problem a mianowicie luki w przeglądarkach. O ile bowiem w przypadku phishingu mamy możliwożć działania – możemy bowiem nie klikąc na link, o tyle w przypadku luk, złożliwe oprogramowanie rootkity czy keyloggery, pobierane są automatycznie. Niestety przeglądarki są tu najsłabszym ogniwem – co gorsza, często ofiara narażona jest na zainfekowanie swojego komputera pozostając zupełnie nieżwiadomą. Myżlę, że w przypadku tego typu zagrożeń, naprawdę ważne jest sprawdzonego oprogramowania antywirusowego.
25 listopada 2009 at 14:55 W odpowiedzi: Czy macie antywirusa??A czy darmowy antywirus może być skuteczny? Czy warto inwestować w antywirusy pudełkowe?
24 listopada 2009 at 14:40 W odpowiedzi: uwaga na phishingTendencjom nie ma się co dziwić – dofinansowania unijne oraz żrodki, które mali przedsiębiorcy mogą pozyskać z urzędów pracy, skłoniły wiele osób do założenia własnego sklepu internetowego. Nic dziwnego “ polski rynek e-commerce generuje blisko 11 mld zł przychodów, wytwarzanych przez 7 tysięcy sklepów, w których zaopatruje się ponad 7 milionów Polaków. Jak przystało na tak dochodowy interes, ten sektor gospodarki stał się obecnie głównym celem ataków cyberprzestępców. Na ten temat traktuje ten artykuł: [usunięto_link] Phishing oraz pharming to nowe techniki wyłudzania danych – znając nasz login oraz hasło cyberprzestępcy mogą nie tylko zrobić zakupy na nasz rachunek w sklepie online, ale także oczyżcić nasz rachunek bankowy.
30 października 2009 at 11:13 W odpowiedzi: czy kupujecie przez sms?J ostatnio czytałam, że sklepy online stały się głównym celem ataków cyberorzestępców.Nie obawiacie się więc robić zakupów przez internet? Czy zastanawiacie się czasem co będzie, jeżeli hakerzy wtkradną dane np. naszej karty kredytowej?
30 października 2009 at 11:04 W odpowiedzi: poleć fajną stronkę internetowąTo może podeżlę taką stronkę: [usunięto_link] jak się zalogujemy, to dostaniemy kod na dostęp do antywirusa na 6 miesięcy. A sam antywirus do pobrania ze strony [usunięto_link]
30 października 2009 at 10:48 W odpowiedzi: Kobiety w żwiecie nowych technologiiWiem, że temat jest nieaktualne, ale dołącze swój głos. Otóż nowe technologie, to nowe zagrożenia. Internet zmienia żwiat, pozwala na szybszy przepływ informacji, ale stanoi równiez doskonałe miejsce na prowadzenie przestępczej działalnożci. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że ostatnio coraz czesciej mamy okazję słyszeć o atakach na pojedynczych użytkowników. Przykładem niech będzie ostatnia akcja hakerów, którzy próbowali okreżć klientów WBK.. Takich zagrożeń jest coraz więcej – zresztą, o tym możecie przeczytać w artykule [usunięto_link]
Myżlę, że warto wiec zaznaczyć, że edukacja multimedialna powinna również informowac o tym, na jakie zagrożenia narażeni sa użytkownicy internetu i jak mogą sie przed tym bronić.30 października 2009 at 10:40 W odpowiedzi: Dziecko przed komputeremNo nie uwierzę, że wasze dzieci nie korzystają z komputera;)
- AutorOdp.