• Autor
    Odp.
  • beti27s
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Ja uwielbiam brokułową, a raczej krem z brokułów. Bardzo lubię również fasolową.

    Marlennka23
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Także uwielbiam zupę brokułową 🙂

    Marjadin_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Tradycyjnie rosół z makaronem,akurat ta zupa najbardziej trafia w mój smak i gustu,szczególnie jeżeli mamy niedzielę czy żwięto,wtedy ma też ona swój niesamowity urok,taki typowo domowy:)

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Tradycyjnie rosół z makaronem,akurat ta zupa najbardziej trafia w mój smak i gustu,szczególnie jeżeli mamy niedzielę czy żwięto,wtedy ma też ona swój niesamowity urok,taki typowo domowy:)

    Marjadin_pl, koniecznie zaproż mnie na ten rosołek 😀

    do tego, te rozmowy wokół tego, humor i żarty… pozdro ode mnie :ok:

    Figa
    Keymaster
    • Tematów: 61
    • Odp.: 910
    • Zasłużony

    Zupy, to moje ulubione danie. Ogólnie uwielbiam pomidorową, cebulową, kalafiorową, rosół oczywiżcie, brokułową, z soczewicy, z dyni mniej, kapużniak, krupnik. No i chińską Pho, mniam
    Włażnie jaką dziż ugotować?

    Kasica88
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    moja ukochana jest paprykowa z serem feta, natką pietruszki i grzankami lub smażonymi kawałkami torilli <3 🙂

    sylwesterss
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja najbardziej lubię zupę pomidorową i brokułową 🙂

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    powyższe zupki bardzo chętnie wchlipię, ale pozwólcie, że zaproponuję:

    zupkę rakową, znacie? 😉 otóż:

    ugotować wywar z kożci i warzyw. raki oczyżcić szczoteczką pod bieżącą wodą, wrzucić na wrzącą wodę z koprem. gotować w wysokim rondlu pod przykryciem ok. 15 min. raki odcedzić, ostudzić, wyjąć mięso z odwłoka i z kleszczy. włożyć do osobnego naczynia. zalać kilkoma łyżkami wywaru, by nie obsychały. skorupki oddzielić od wnętrznożci.

    skorupki z kleszczy (łapek) i wszystkie inne czerwone (pancerze odłożyć) podsuszyć i utłuc w moździerzu lub zemleć. włożyć do stopionego masła. zalać 1/4 l wywaru. gotować tak długo dopóki na powierzchni tej masy będzie się gromadzićczerwony tłuszcz, tzw. masło rakowe, który starannie zbierać do osobnego naczynia.

    ryż ugotować na sypko. wywar z kożci i mięsa przecedzić. połączyć z wywarem z tłuczonych sorupek rakowych. dodać masło rakowe. podprawić mąką rozmieszaną z 1/8 l zimnego wywaru. zagotować. osolić. wymieszać ze żmietaną (można dodać żółtka). wlać zupę do wazy.włożyć 'szyjki’ i 'łapki’ rakowe. ryż ugotowany na sypko i siekany koperek.

    zupę rakową można podawać z nadziewanymi skorupkami rakowymi :-

    joaSia66
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Moją ulubioną zupą jest barszcz ukrainski. Na drugim miejscu stawiam zupę pomidorową.

    kuchareczka76
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Moją ulubioną zupą jest zupa grzybowa. Bardzo ja lubię, po niej lubię barszcz biały.

    marlenka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja uwielbiam wszystkie zupy krem – począwszy od zupy brokułowej, przez marchewkowa i dyniową 🙂

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    Ja uwielbiam wszystkie zupy krem – począwszy od zupy brokułowej, przez marchewkowa i dyniową 🙂

    Marlenka, skoro tak, to podaj, proszę, przepisy na te zupki 😉
    spróbuję zrobić i jak mi się udadzą, to Cię ozłocę mą kwiecistą adoracją, Kochanie :]]

    już mi cieknie żlinka :-

    [usunięto_link] wrote:

    Moją ulubioną zupą jest zupa grzybowa. Bardzo ja lubię, po niej lubię barszcz biały.

    Kuchareczko76, z jakich grzybków ją robisz? zrywasz sama, czy kupujesz na targu?
    opowiedz jak ją doprawiasz. co wkładasz w nią oczywiżcie oprócz serca 😉

    aaa, i ten barszcz biały… podziel się jak go pitrasisz… prosi Cię uniżenie Hard 😀
    z wielkim szacunem 🙄 życzę też szczężliwego życia dla Cię, miła Kuchareczko -=

    wladeksi
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Moją ulubioną zupą jest zupa ogórkowa. Na drugim miejscu jest zupa pomidorowa.

    Lila117
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Zupa krem z pieczonych pomidorów oraz czerwoną papryką. Ja modyfikuję dodając jeszcze marchewkę i pietruszkę, a całożć okraszam pieprzem cytrynowym.

    Ishtar
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 146
    • Zapaleniec

    Pieczarkową uwielbiam. I rosołek z makaronem domowym. 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ulubione zupy :)"

Przewiń na górę