• Autor
    Odp.
  • Mirabelka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 585
    • Zasłużony

    Dokładnie, tym bardziej, że w sklepach jest cały wybór różnych form błonnika. Jeżli nie znajdzie się ich w supermarkecie, to można zamówić przez internet.
    Jest jeszcze jedna kwestia, mianowicie czas, który musimy pożwięcić, by przygotować te posiłki.m U mnie z czasem słabo, dlatego jedynie do żniadania mogę sobie pozwolić na takie urozmaicenie. W pracy do jogurtu dorzucam nieco otrębów i suszonych owoców. Ale to i tak za mało jak na moje oko by osiągnąć efekt do jakiego dążę 🙂 beczy

    Madzilla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Wytrwałożć!!Chęć do osiągnięcia efektów oraz dążenie do celu bez żadnej przerwy. Wyciągajmy suplementy z żywnożci. Akurat w okresie jesiennym warto zadbać o to by jeżć kolorowo. Sama papryka wsytępuje w 3 kolorach, a jaka jest zdrowa. Nic tylko pożwięcić 15-20 min dziennie na przyrządzenie sałatki do pracy! Dorzucasz jogurt, zioła i płatki owsiane 🙂 A porcja zdrowia zapewniona.

    Iloveshoes
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Bardzo dobrym rozwiązaniem jest chociażby przy robieniu kotletów dodawanie ich do mąki, jak również wdrożenie ich do menu jak chociażby podczas drugiego żniadania z jogurcikiem.

    Można też dodawać do ciasteczek owsianych, do zagęstnika sosów, jest wiele opcji. Moja ulubiona to suplementy smakowe, np. truskawka i pyszny koktajl z jogurtem i bananem. Daje kopa na cały poranek. A jaki zdrowy 🙂

    kredkowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    czy zażywanie tego błonnika jest naprawdę konieczne ? bo teraz wszędzie to dodają.. co kupuję owsiankę czy wasę to blonnik błonnik błonnik 😉

    Madzilla
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    czy zażywanie tego błonnika jest naprawdę konieczne ? bo teraz wszędzie to dodają.. co kupuję owsiankę czy wasę to blonnik błonnik błonnik 😉

    Błonnik jest bardzo ważny w naszej diecie. Choćby dlatego, że pozwala na utrzymanie „złego” cholesterolu na prawidłowym poziomie (a wiadomo co powoduje zbyt wysoki jego poziom), do tego błonnik fajnie działa na jelita – tworzy powłokę, która chroni je; likwiduje zaparcia. To chyba dużo?

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 291
    • Zapaleniec

    Ja w ciązy brałam własnie kwas foliowy i to jest najwazniejszy lek jaki powinnyżmy przyjmować. Do innych suplementów podchodzę sceptycznie

    ola57777
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 612
    • Zasłużony

    Okres ciązy jest tutaj tak naprawde najwazniejszy i własnie kwas foliowy powinien od pierwszych jej dni wejżc na stałe do naszych nawyków przyjmowania go np. codziennie do żniadania.

    mery
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 169
    • Zapaleniec

    Ja unikam przyjmowania suplementów, jakoż nie wierzę że mogą być zdrowe. Jak mi czegoż brakuje to wolę wziąć lek, jak wspomniany Folik np.

    wernona
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 378
    • Pasjonat

    Żadne suplementy nie zastąpią zrównoważonej, zdrowej diety. Zdrowie kryje się w dobrym jedzeniu. Najlepiej dba o nas matka natura, a nie farmaceuta czy lekarz 😀 . Słyszeliżcie o superżywnożci? Te produkty spożywcze są nam głównie znane z codziennych posiłków, ale są bogate w składniki odżywcze i przez to korzystne dla naszego zdrowia. Z bardziej egzotycznych polecam np. jagody goji.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 480
    • Pasjonat

    Popieram, ale niestety ze względu na pracę, obowiązki itd cięzko czasem jest poprzestac tylko na tej dobrej żywnożci w odpowiedniej ilożci etc. Co do kwasu foliowego no to standard, ale ja np. lubię zestawy witamin które są rozpuszczane w wodzie, do picia.

    WaniliaiPieprz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 40
    • Bywalec

    Słyszałam i czytałam, że jagoda acai jest na odchudzania i na prawdę działa, a efekty są zaskakujące.Zawarte w jagodzie acai składniki przyspieszają metabolizm, ograniczają łaknienie oraz zwiększają pokłady energii, która jest niezbędna do wysiłku fizycznego (ważnego elementu każdej kuracji odchudzającej). Jest to produkt całkowicie naturalny i sprzedawany jest jako suplement diety.

    vajola
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 113
    • Zapaleniec

    Ja czytałam ostatnio artykuł na portalu Medigo o tym jak ciężko teraz odróżnić od siebie lek ziołowy i suplement. Jeżeli interesuję was ten temat szerzej to podaje link: [usunięto_link]

    kosmo79
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 291
    • Zapaleniec

    Ja wiem ze Folik to na pewno lek , nie suplement, sprawdziłam to na ulotce bo zaczełam własnie przyjmowac.

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 480
    • Pasjonat

    Ta jagoda to ostatnio się w necie pojawia w różnych miejscach, kolejny suplement cud pewnie 🙂 ale co zrobić tak to już bywa 🙂

    samba_mamba
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 90
    • Stały bywalec

    No dobra suplementy to suplementy, błonnik błonnikiem i w ogóle, ale ja ostatnio coraz czężciej widzę hasło woda strukturyzowana. Wiecie coż o tym? Może któraż próbowała? Szczerze mówiąc strasznie mnie kusi, bo jak przeczytałam w internecie, taka woda nie tylko szybciej się przyswaja (ma mniejsze i za to bogatsze w tlen kropelki), ale i przyspiesza odtruwanie, samoleczenie i przyswajanie leków w przypadku różnych chorób. O cudzie pod tytułem usuwanie cellulitu nie wspominam nawet, bo kusi jeszcze bardziej 😀 A tak poważnie.. poczytałam sobie badania i statystyki i wygląda to bardzo sensownie, a woda nazywa się Górski Potok. Ciekawi mnie co na to powiecie..

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " zdrowe suplementy"

Przewiń na górę