• Autor
    Odp.
  • Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Ja ostatnio nie mam czasu, żeby wieczorem się dodatkowo fizycznie zmęczyć… :/ A mimo zmęczenia po całym napiętym dniu nie mogę zasnąć, nie wiem, z czego to wynika…? Nie umiem się rozluźnić, odpłynąć, mam strumień myżli w głowie i to niestety tych niezbyt miłych, jakież spięcia w pracy, kasjerka niemile się odezwała, a potem w domu frustracje wyładowuję na najbliższych i w domu też mam kwas, ech… :/ Jak sobie z tym radzicie? Myżlicie, że taki Stabliss czy Walerin pomagają? Bo to nawet nie jest sama bezsennożć, ale ogólnie stresujące życie, którego chyba nie zmienię ot tak 🙁

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 132
    • Zapaleniec

    @Spopielała wrote:

    Jak sobie z tym radzicie? Myżlicie, że taki Stabliss czy Walerin pomagają? Bo to nawet nie jest sama bezsennożć, ale ogólnie stresujące życie, którego chyba nie zmienię ot tak 🙁

    Ja podałam sporo metod 🙂 Oprócz tego warto się przewietrzyć – iżć na spacer czy chociaż do domu 1-2 przystanki wrócić na piechotę, a jak nie ma możliwożci, to obowiązkowo wywietrzyć pokój przed snem i nie spać przy kaloryferach podkręconych na maksa. Co do tabletek, to mnie ten stabliss pomaga, on jest dedykowany włażnie na stres, pozwala się odpręzyć i oczyżcić umysł, przynajmniej ja mam takie efekty.

    agnes_sz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    A ja czytałam, że aktywnożć fizyczna przed snem nie jest dobrym pomysłem, bo pobudza. Zamiast mięty poleciłabym melisę.

    Dead Sea Premier
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Aktywnożć przed snem nie jest dobrym rozwiązaniem. Będziesz bardziej pobudzona, niż zmęczona. Lepszym rozwiązaniem jest relaksująca kąpiel, spokojna wyciszająca muzyka.

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Ja podałam sporo metod 🙂 Oprócz tego warto się przewietrzyć – iżć na spacer czy chociaż do domu 1-2 przystanki wrócić na piechotę, a jak nie ma możliwożci, to obowiązkowo wywietrzyć pokój przed snem i nie spać przy kaloryferach podkręconych na maksa. Co do tabletek, to mnie ten stabliss pomaga, on jest dedykowany włażnie na stres, pozwala się odpręzyć i oczyżcić umysł, przynajmniej ja mam takie efekty.

    A gdzie kupujesz ten lek? Dostane go bez recepty? Sprawdziłam i opinie ma w necie dobre, ale akurat czy go kupię sama, to nie znalazłam… Bo melisa na mnie nie działa, wypiję, a i tak chodze spięta… 🙁

    WhiteMagic
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 81
    • Stały bywalec

    może troche seksu?

    agnes_sz
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    może troche seksu?

    Ooo tak. Faktycznie seks może dawać odprężenie, a przy tym naprawdę ułatwiać zasypianie 😀 I wcale nie dlatego, że jest nudny… Po prostu to efekt zmęczenia – przynajmniej u mnie tak jest.

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 132
    • Zapaleniec

    Ooo, seks przed snem to jest żwietny pomysł 😀 Ale zaraz Ci powiedzą, że wysiłke przed snem nie jest dobry 😛 Ludzie, ja nie mówię, żeby godzinę biegac i zaraz po powrocie wskoczyć do łóżka, ale chyba można np. o 20-21 coż potrenowac, skoro spać się idzie między 23 a 24? :> Spacer wieczorem o 19 to chyba tez nic złego 😛 Co do Stabliss’a – ja zamawiam u producent, bo wychodzi najtaniej, a preparat jest ziołowy, więc bez recepty. Na mnie działa bardzo skutecznie, wi ec polecam przetestowac.

    loreen
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 53
    • Stały bywalec

    Ja po siłowni i saunie padam od razu do łóżka.

    platek77
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    dawniej jadłam jakież tabletki, kalmsy, walriny itp ale to chemia i syf. Teraz jak mam problem ze snem to pije kieliszek wina lub ewentualnie piwo, mniejsze zło 🙂

    Sylwia Gorska
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    chemiczne żrodki z apteki nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem od razu. Są różne ćwiczenia na stres które działają i są o wiele lepsze od tabletek. Takie ćwiczenia zajmują 5- 10 minut dziennie a na pewno tyle czasu znajdziesz dziennie. Do tego też są ćwiczenia oddechowe na stres, też są o niebo lepsze od sięgania po tabletki.

    Panienka2
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 255
    • Zapaleniec

    To prawda, po co się faszerować chemikaliami,kiedy można inaczej. Najlepszy sposób, to bezstresowe życie,ale dzisiaj tak się nie da.Kubek gorącego mleka przed snem- pomaga. 🙁

    LadyWash
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 73
    • Stały bywalec

    Dobra rada, 'bezstresowe życie” – znasz takich, co są w stanie takie prowadzić? :> Zmartwienia i stresy są wpisane w nasze życie, chocby nie dotykały nas bezpożrednio, to choćby nasi bliscy mają problemy, którymi i my się przejmujemy. Wiadomo, że lepiej sobie radzić ze stresem przez sport, odpoczynek, relaks w kapieli, ale nie zawsze to wystarcza. Ja nie mam nic przeciwko preparatom ziolowym, bo melisa, Walerin, Stabliss czy Nervosol są bez recepty, więc to nie są ciężkie leki.

    Tarina
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 132
    • Zapaleniec

    Ech, widzę, że chyba nigdy nie miałyżcie w życiu sytuacji, kiedy stres Was blokował i uniemożliwiał normalne funkcjonowanie – zazdroszczę z jednej strony, ale z drugiej – łatwo sądzić innych po sobie, ale pomyżlcie, że takie sytuacje się zdarzają, kiedy trzeba sięgnąc po takie żrodki jak Stabliss czy Walerin. Moim zdaniem lepsze ziołowe preparaty, skoro działają, niż doprowadzić się do takiego stanu, że depresję i nerwicę będzie musiał nam psychiatra leczyć naprawdę silnymi żrodkami…

    bellana
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Wy tu o seksie, a powiem Wam, że ja miałam z facetem taki czas, że on za szybko kończył i wtedy chodziłam taka sfrustrowana, że aż mi dym uszami szedł 😛 Więc seks jako kompres na stres tak, ale z odpowiednim partnerem 😉
    Dziewczyny, a powiedzcie, ten Stabliss Was nie zamula? Nie chce się Wam spać, nie macie problemów z koncentracją? Przydałoby i mnie się czasem coż łyknąć, ale nie wiem, co wybrać, bo chyba powszechne są opinie o usypiających włażciwożciach takich leków, choć nie wiem, może im nowsze, tym lepsze i nie powodują takiego stanu…?

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Co na stres i bezsennożć?"

Przewiń na górę