Baby Shower – pomysły na prezenty

 Wiele osób mylnie kojarzy Baby Shower z dosłownym tłumaczeniem tej nazwy. Nie jest to jednak pierwsza kąpiel dziecka, ale przyjęcie zorganizowane z okazji zbliżających się narodzin nowego członka rodziny.

Baby Shower – pomysły na prezenty

Impreza przygotowywana jest tradycyjnie przez kobiety – przyjaciółki przyszłej mamy i odbywa się jedynie w damskim gronie. Nieodłącznym jej elementem są także prezenty. Co kupić na tę wyjątkową okazję?

Dziecięca wyprawka

Zdecydowanym faworytem w kategorii trafionych prezentów jest dziecięca wyprawka. Jeśli znacie już płeć dziecka, wybierzcie śpioszki, body, koszulki czy inne elementy garderoby, które z pewnością przydadzą się maluchowi. Warto pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru, aby nie kupić za dużych ubranek, które można założyć dopiero za kilka miesięcy.

Wiele pań, wybierając się na imprezę, podchodzi do prezentu praktycznie. Pieluchy owszem są jednym z potrzebniejszych elementów wyposażenia, jednakże nie do końca pasują do charakteru przyjęcia. Wystarczy jednak zamówić pieluszkowy tort, który zostanie pięknie ozdobiony, aby połączyć funkcjonalność prezentu z jego oryginalnym wyglądem. Korzystając z możliwości, jakie daje szybka pożyczka, zamówcie gotowy tort, z pieluszek dostosowanych do wieku malucha. W zależności od wielkości niespodzianki może ona kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Coś dla młodej mamy

Nie można zapominać także o głównej bohaterce imprezy, którą jest przyszła mama. Jeśli ma narodzić się jej pierwsze dziecko, wybierzcie się do księgarni, w której znajdziecie bez trudu ciekawe pozycje książkowe o pielęgnacji i wychowywaniu malucha. Kilka publikacji w tej kategorii można zaliczyć do bestsellerów, dlatego też poradźcie się sprzedawcy, która książka będzie najlepsza.

Mamę z pewnością ucieszy także przydatny gadżet, jakim jest poduszka do karmienia. Ułatwia prawidłowe ułożenie dziecka podczas karmienia piersią, odciążając także kręgosłup kobiety i minimalizując przykre dolegliwości ze strony barków i przedramion. Poduszkę, w której zakupie pomoże szybka pożyczka, wybierzcie w modnych kolorach, dostosowanych do płci dziecka, dzięki czemu stanie się nie tylko przydatnym, ale i eleganckim prezentem.

Przyjęcie też może być prezentem

Oryginalną formą wyrażenia radości z powodu zbliżających się narodzin dziecka może być organizacja przyjęcia – niespodzianki. Wystarczy jedynie pomysł, miejsce, a także specjalne dekoracje. Zbierzcie grono najbliższych przyjaciółek przyszłej mamy, umówicie termin, odpowiadający wszystkim i zaproście – pod jakimkolwiek pretekstem – główną bohaterkę. Efekt zaskoczenia gwarantowany!

Wcześniej zadbajcie o odpowiednie dekoracje. Doskonale sprawdzają się lateksowe balony, w kolorystyce dopasowanej do płci dziecka. Oryginalne talerzyki, banner powitalny czy konfetti dodadzą przyjęciu oryginalnego charakteru. Korzystając z oferty licznych sklepów z artykułami imprezowymi, z pewnością znajdziecie nietuzinkowe ozdoby, w których zakupie pomoże wam szybka pożyczka.

Baby Shower to impreza rodem zza Oceanu, która powoli wpisuje się w nowoczesną tradycję również w Polsce. Zaproszenie na przyjęcie traktujcie jako wyróżnienie, ponieważ zwykle świętowanie odbywa się w gronie najbliższych. Nieodłącznym elementem imprezy jest także prezent. Wybierzcie rzecz, która przyda się dziecku i jego rodzicom. Doskonałym pomysłem jest także zorganizowanie przyjęcia – niespodzianki, o czym pomyślcie, zanim przyszła mama sama przygotuje Baby Shower.


artykuł partnera