POLITYKA

Polityką nie interesuje się każdy, ale każdego powinna ona obchodzić. Jest to dziedzina, dzięki której funkcjonuje świat. W parze z dyplomacją tworzy najważniejszy system zależności między wszystkimi państwami na świecie. Niezwykle ważna jest ta krajowa, ponieważ ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Decyzje polityków nie zawsze są dla nas zrozumiałe, bardzo często się z nimi nie zgadzamy. Polityka potrafi namieszać w życiu każdego, dlatego nawet, gdy jej nie lubimy, powinniśmy mieć choć ogólną wiedzę na temat tego, co się aktualnie dzieje w kraju i na świecie.

Doda startuje do polityki?! Chce zostać prezydentem Ciechanowa?!

Kontrowersyjna artystka chce zmienić swoje rodzinne miasto. Zapewnia, że sprawdzi się w tej roli lepiej niż inni!

„MATKA” – estoński kandydat do Oscara, od 7 kwietnia w kinach!

Estoński kandydat do OSCARA 2017. Prezentowany w sekcji Odkrycia, na ostatnim Warszawskim Festiwalu Filmowym obraz, to oryginalny thriller w stylu Agathy Christie, zabarwiony fantastycznym czarnym humorem.

Hillary Clinton ma szansę zostać pierwszym prezydentem-kobietą Stanów Zjednoczonych

Po wtorkowych prawyborach w Stanach Zjednoczonych Hillary Clinton umocniła swoją pozycję i ma duże szanse na nominacje Partii Demokratycznej. Była pierwsza dama dzięki imponującemu poparciu ze strony Afroamerykanów pokonała swojego rywala Berniego Sandersa. Clinton ma szansę zawalczyć w listopadzie o Biały Dom.

Księżna Kate i Książę William poinformowali o ważnej chwili w życiu syna

Pierwszy dzień dziecka w szkole to ważna chwila dla każdego rodzica.

Angela Merkel „Człowiekiem Roku 2015″ magazynu „TIME”

Niemiecka kanclerz została "Człowiekiem Roku 205" wg magazynu Time. Kontrowersyjna polityk zachowała nieugiętą postawę wobec kryzysu finansowego i umożliwiła tysiącom uchodźców przedostanie się do Europy.

Nie żyje poseł PO Tomasz Tomczykiewicz

Tomasz Tomczykiewicz, poseł na Sejm VIII kadencji, nie żyje. Miał 54 lata. Zmarł w sobotę późnym wieczorem po długiej walce z chorobą.

Ryszard Kalisz kreuje modowe trendy?

W sobotę (17.10) w Warszawie odbyło się wielkie otwarcie MODO Domy Mody, nowoczesnego konceptu butikowego, w którym swoje miejsce znalazło 350 twórców, producentów, sprzedawców i importerów odzieży, butów i szerokiej gamy dodatków. Nie zabrakło oczywiście najpopularniejszych twarzy polskiego show-biznesu.

Wiemy, kiedy pierwsi imigranci przyjadą do Polski

Nie cichną kontrowersje wokół przyjęcia uchodźców do naszego kraju. Cały czas pada pytanie: "Ile?". Rzadko: "Kiedy?". Poznaliśmy już odpowiedź na to drugie.

Wątpliwości w zakresie interpretacji przepisów będą rozstrzygane na korzyść podatnika

Sejm uchwalił nowelizację Ordynacji podatkowej oraz innych ustaw, która wprowadzają ogólną zasadę rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika, jak również zmiany mechanizmu tzw. korekty kosztów w podatkach dochodowych.

Liroy i Pawłowicz – gorąca para minionego tygodnia

Raper oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości wyszli z cienia. I choć obie osoby znane są z kontrowersyjnych zachowań, to ich medialność w ostatnim czasie była bardzo niska.

Czy Andrzej Duda okaże się prezydentem wszystkich?

Od dziś mamy nowego prezydenta. Czy będzie prezydentem wszystkich?

Tusk zapobiegł historycznemu rozłamowi w UE

Porozumieniem zakończył się ostatni szczyt państw strefy euro w Brukseli. Kluczową rolę odegrał Szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Ceikawe tematy

Uroda

5 etapów starzenia się okolicy oka

Oczy – zwierciadła duszy i pierwsze elementy twarzy, na które zwracamy uwagę, poznając nową osobę. Wypoczęte, ładne spojrzenie sprawia, że człowiek wygląda młodo i zdrowo.

Przepisy

Dom