CHOROBY

Choroby od zawsze dziesiątkowały ludzkość. Postęp medycyny sprawił jednak, że na większość z nich mamy lekarstwa i szczepionki. Nie zmienia to jednak faktu, iż bywają one nieprzyjemne w przebiegu i czasem trudne do zdiagnozowania. Sprawdź jakie masz objawy i czy jesteś w którejś z grup ryzyka? Jak się wystrzegać chorób i jaki wprowadzić tryb życia, aby jak najrzadziej ulegać zachorowaniom?

Alergia przyczyną migreny?

Silny ból głowy i objawy, które towarzyszą migrenie skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, a czasem nawet najprostsze czynności.

Zdalna opieka kardiologiczna w czasach pandemii COVID-19

Obecnie najbezpieczniejszą metodą kontroli kardiologicznych są teleporady i zdalna opieka kardiologiczna.

Alergia – sprawdź, jak ją rozpoznać i leczyć

Dusi, uciska, drapie? To wcale nie musi być przeziębienie - to może być astma! Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii (3 maja) to idealny moment, aby poznać obie przypadłości. Dowiedz się, po co zakładać okulary słoneczne, w jakim celu zrezygnować z tapet i drewna w mieszkaniu oraz dlaczego wybierać morze zamiast gór.

Alkohol nie jest jedynym wrogiem wątroby

Wątroba spełnia ok. 500 funkcji, z którymi daje sobie radę, w czym pomagają jej duże zdolności regeneracyjne. Ma jednak 3 groźnych wrogów tj. alkohol, nieprawidłowe odżywianie i wirusy.

Chcesz skorzystać z odtruwania alkoholowego? O tych rzeczach poinformuj lekarza!

Odtrucie alkoholowe to znakomity sposób nie tylko na pozbycie się kaca, ale również oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się w nim z wielu powodów.

Czy sun gazing jest bezpieczny dla oczu?

Wiosenne, słoneczne dni cieszą szczególnie zwolenników sun gazingu, czyli wpatrywania się w słońce. Czy ta metoda jest bezpieczna?

Rak wątrobowokomórkowy – utajony nowotwór przewodu pokarmowego – trudny w diagnozie, rokowaniu i leczeniu

Wątroba to narząd pełniący wiele ważnych funkcji zarówno w układzie pokarmowym, jak i całym organizmie. Do najczęstszych powikłań chorób wątroby należy jej marskość, która może rozwinąć się w raka wątrobokomórkowego.

Warto wiedzieć – seks po leczeniu mięśniaków macicy

Zdiagnozowanie mięśniaków macicy wcale nie jest równoznaczne z zaprzestaniem życia seksualnego. Poznaj opinię ekspertów!

Kardiologia w czasach pandemii koronawirusa

O dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, największych wyzwaniach i leczeniu pacjentów kardiologicznych zakażonych koronawirusem opowiadają członkowie American Heart of Poland.

Udar mózgu w czasie pandemii

Podczas gdy cały świat z niepokojem śledzi rozwój pandemii COVID-19, każdego dnia miliony ludzi zapada na zagrażające życiu i wymagające natychmiastowej pomocy medycznej choroby, takie jak m.in. udar mózgu i zawał serca.

Maseczki ochronne – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Koronawirus w ostatnim czasie zbiera obfite żniwo - na świecie jest już ponad milion zarażonych. W obliczu pandemii coraz częściej pojawia się pytanie o skuteczność maseczek ochronnych.

Koronawirus a choroby serca

Choroby sercowo-naczyniowe były obecne w prawie 50 proc.  przypadków pacjentów, którzy zachorowali na COVID-19, a aż w 70 proc. u tych, którzy zmarli. Obserwacje wskazują również, że wirus może nieodwracalnie uszkadzać serce u osób wcześniej zdrowych.

Koronawirus a cukrzyca – najważniejsze informacje

W obliczu zagrożenia związanego z epidemią COVID-19 w przestrzeni społecznej pojawia się wiele sprzecznych informacji. Aby dostarczyć rzetelnych i sprawdzonych informacji Polskie Towarzystwo Diabetologiczne opublikowało zalecenia dla pacjentów z cukrzycą.

„Odkażanie” koronawirusa po polsku

Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości.

Jak ochronić się przed koronawirusem? Fakty i mity

Razem z powiększającą się liczbą potencjalnych zakażeń i chorych na koronawirusa, dociera do nas wiele informacji odnośnie sposobów zapobiegania, objawów czy grupy ryzyka. Część z tych komunikatów nie jest prawdziwa i wprowadza w błąd.

Ceikawe tematy

Uroda

Pamiątki na skórze po lecie? Jak sobie radzić z przebarwieniami posłonecznymi

Słońce, dobra zabawa, relaks to główne składniki udanych wakacji, na które czekamy cały rok. Dlaczego więc mielibyśmy sobie czegoś odmawiać lub do czegoś się zmuszać? Taką wymówką tłumaczymy wakacyjne odstępstwa od zasad.

Przepisy

Pęczakowa kutia wigilijna

Wywodząca się zza wschodniej granicy i polskiej kuchni kresowej kutia to obowiązkowy element wigilijnej wieczerzy. Choć słodka i sycąca jest potrawą pełną wartościowych składników – zbóż, bakalii, miodu. Szybciej przygotujemy ją wybierając w miejsce pszenicy kaszę jęczmienną pęczak.

Dom