KSIĄŻKI

Czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Osoby czytające rzadziej zapadają na choroby wieku starczego. Ponadto czytelnicy, to osoby ze wspaniale rozbudowaną wyobraźnią i słownictwem. Jednak elokwencja i kreatywność, to nie jedyne "skutki uboczne" czytania. Jest to czynność, która sama w sobie sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. W tym dziale dowiecie się, o jaką pozycję warto wzbogacić domową biblioteczkę. Jeśli będziecie czujni, wiele z proponowanych tu książek będzie do wygrania w naszych konkursach. Powodzenia i miłej lektury!

Kobiety przełomu. Katarzyna Jurkowska, Katarzyna Kościelak

Dwanaście inspirujących rozmów z gwiazdami lat 90. One nie bały się wolności!

Orkan. Depresja. Ewa Nowak – recenzja

"Człowiek, który nie może się podzielić z bliskimi swoimi emocjami, problemami i rozterkami, zostaje skazany na coraz mocniejszy głos wewnętrzny. To on zaczyna nadawać życiu ton, staje się komendantem, zawsze niezadowolonym krytykiem."

Walentynowicz. Anna szuka raju, Dorota Karaś i Mark Sterlingow

10 lat po tragicznej śmierci Anny Walentynowicz w katastrofie smoleńskiej poznajemy jej pełną biografię.

Jak uspokoić swoje myśli. Sarah Knight

Praktyczny poradnik, który dostarczy mnóstwo wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do rozwiązywania problemów, które go wywołały.

Matematyczny wzór na istnienie Boga. Maciej Bienias

Czasami największe tajemnice skrywa przed człowiekiem jego własna przeszłość.

Monopol na zbawienie. Szymon Hołownia

Gra toczy się o najwyższą stawkę! Autor w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą.

Święci z Qumran. Sławomir Dąbek

Ta pełna trudnych pytań i niejednoznacznych odpowiedzi historia opowiada o zaskakującej duchowej przemianie, która wydarzyła się w czasach kresu moralności i wyższości mamony nad cnotą.

Dziewczyna z pustego pokoju. Kamil Szczygieł

W każdym miasteczku kryją się tajemnice, o których lepiej nie wiedzieć.

Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki. Magda Omilianowicz

Poruszający reportaż o alkoholiczkach. Zakładają maskę przekonane, że nikt się nie domyśli. A problem widzą wszyscy – dzieci, sąsiedzi, pani zza lady, taksówkarz.

Jak żyć bez lęku, Tanya J.Peterson

101 wskazówek, narzędzi i technik, które prezentowane są w tej książce zostało opracowane przez naukowców, praktyków i osoby zmagające się z zaburzeniami lękowymi.

Piętno dzieciństwa, Katarzyna Kielecka. Książka, która boli, ale i niesie nadzieję

„Piętno dzieciństwa” pióra Katarzyny Kieleckiej, które ukaże się 19 lutego nakładem Wydawnictwa Szara Godzina, to kontynuacja powieści „Sedno życia”. W pierwszym tomie autorka oddała głos Edycie, w drugim swoją historię opowiedział jej brat – Wojciech. Dwie książki, dwie perspektywy, dwa życia, jedna trauma.

Testamenty. Margaret Atwood

Najgłośniejsza powieść ubiegłego roku już w Polsce! Nagrodzona Bookerem kontynuacja bestsellerowej Opowieści Podręcznej od 26 lutego w księgarniach!

Prawda i kłamstwa. Caroline Mitchell

Poznajcie Amy Winter: komisarz policji i… córkę seryjnych morderców.

Ryzyko. Elle Kennedy

Autorka powraca w wielkim stylu! Najnowsza powieść to doskonałe połączenie humoru, uczuć i namiętności w historii o dziewczynie z zasadami, która trafia na zbyt przystojnego chłopaka bez zasad…

Tabletki z krzyżykiem. Szymon Hołownia

"Nawet sceptyk się uśmiechnie, a ateista zrobi znak krzyża. Pytania Hołowni to nasze pytania. Zadawajmy je. Myślmy. Uczmy się"  - komentuje Karolina Korwin-Piotrowska.

Ceikawe tematy

Uroda

Glitterage, czyli moda na brokatowe włosy

W ostatnim czasie możemy zaobserwować coraz bardziej szalone pomysły związane z makijażem i stylizacjami. Do niedawna błyszczące elementy na ustach wywoływały zainteresowanie. Przyszedł czas na włosy. Czy korzystałaś już z brokatowej farby?

Przepisy

Dom