KSIĄŻKI

Czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Osoby czytające rzadziej zapadają na choroby wieku starczego. Ponadto czytelnicy, to osoby ze wspaniale rozbudowaną wyobraźnią i słownictwem. Jednak elokwencja i kreatywność, to nie jedyne "skutki uboczne" czytania. Jest to czynność, która sama w sobie sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. W tym dziale dowiecie się, o jaką pozycję warto wzbogacić domową biblioteczkę. Jeśli będziecie czujni, wiele z proponowanych tu książek będzie do wygrania w naszych konkursach. Powodzenia i miłej lektury!

Upiorne święta. Antologia

Mistrzowskie grono autorów specjalizujących się w literaturze grozy opisuje Boże Narodzenie takie, jakiego z pewnością nikt z nas nie chciałby przeżyć. Te historie każdemu zmrożą krew w żyłach.

Być mężczyzną. Co to dzisiaj znaczy? Bożena Szwarc

Kobiety swoją tożsamość budują teraz bardzo intensywnie. A mężczyźni? Jak to z nimi jest? "Być mężczyzną" już w księgarniach.

Nic więcej. Karolina Winiarska

Co zrobić, gdy miłość pojawia się, choć wcale jej nie chcemy?

Obława. Manhunt. Colin Sutton

Pasjonująca historia ujęcia Leviego Bellfielda, jednego z najbardziej osławionych brytyjskich seryjnych zabójców ostatnich pięćdziesięciu lat.

Epizody z życia mojej mamy. Iwona Żytkowiak

12 historii, 12 portretów, jeden motyw – mama. Opowieści o matce pisane z perspektywy syna.

W cieniu zła. Alex North

Rytualne morderstwo, nawiedzone przez złe moce miasteczko, budząca paniczny strach postać Czerwonorękiego oraz przytłaczająca atmosfera nadciągające katastrofy. "W cieniu zła" już w księgarniach.

Jak umieramy. Roland Schulz

Co dzieje się z twoim ciałem, kiedy umierasz? Co czujesz – smutek, ból? A potem, kiedy twoje serce przestanie bić? Jak wygląda śmierć?

Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów. Ewa Pągowska

Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami gabinetów i szpitali psychiatrycznych? Poznaj sekrety jednej z najbardziej tajemniczych specjalizacji medycznych!

Mag. John Fowles

Obfitujące w niezwykłe zwroty akcji arcydzieło literatury światowej, w którym młody mężczyzna zostaje wplątany w śmiertelną psychologiczno-erotyczną grę.

Nas dwoje. Holly Miller

To poruszająca, skłaniająca do refleksji, a jednocześnie wywołująca morze łez powieść. Zachwycający debiut literacki Holly Miller sprawi, że twoje serce rozpadnie się na milion kawałków.

Morderców tropimy w czwartki. Richard Osman

To pełna ciepła, niewymuszonego humoru i ironicznego brytyjskiego dowcipu komedia kryminalna z bohaterami, których nie sposób nie polubić!

Kossakowie. Tango. Joanna Jurgała-Jureczka

Jeden z najgłośniejszych i najdłuższych romansów artysty, a w tle galeria niezwykłych postaci XX wieku.

Baletnice. Przyjaciółki i rywalki. Elisabeth Barféety

Trzy dziewczynki i tylko dwie role w przedstawieniu. Czy lepiej wygrać, czy mieć prawdziwą przyjaciółkę?

Miała umrzeć. Ewa Przydryga

Spragniona mocnych wrażeń grupa nastolatków pod przywództwem Ady regularnie bierze udział w grze w ekstremalne wyzwania. Jedno z  takich zadań kończy się tragicznie – ginie niewinny człowiek.

Trolle Putina. Jessikka Aro

To nie książka o sfrustrowanych użytkownikach Internetu, którzy swoje żale zamieniają na hejt online. To doskonale skonstruowane, wnikliwe studium zinstytucjonalizowanej cyberprzemocy.

Ceikawe tematy

Uroda

Jesień – idealny moment, by pozbyć się przebarwień

Powiedz STOP przebarwieniom i przywitaj wiosnę z piękną skórą. Opalenizna znikła, ale na skórze zauważasz ciemne zmiany, które nie wyglądają estetycznie? To przebarwienia.

Przepisy

Sposób na witaminy w zimowej diecie!

Za oknem zimno, wokół wszyscy kaszlą, kichają i zarażają wirusami. W tym czasie niezwykle ważna jest zbilansowana dieta, pełna witamin i składników odżywczych.

Dom