KSIĄŻKI

Czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Osoby czytające rzadziej zapadają na choroby wieku starczego. Ponadto czytelnicy, to osoby ze wspaniale rozbudowaną wyobraźnią i słownictwem. Jednak elokwencja i kreatywność, to nie jedyne "skutki uboczne" czytania. Jest to czynność, która sama w sobie sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. W tym dziale dowiecie się, o jaką pozycję warto wzbogacić domową biblioteczkę. Jeśli będziecie czujni, wiele z proponowanych tu książek będzie do wygrania w naszych konkursach. Powodzenia i miłej lektury!

Siła wewnętrznej wolności. Ulrich Schnabel

Jak zachować pogodę ducha, kiedy z każdej strony napływają do nas informacje o kolejnych konfliktach, kryzysach oraz katastrofach? Skąd brać siłę do działania, kiedy czujemy się bezradni?

Kulawy szermierz. Tomasz Matera

Gdy ceną odkupienia jest wyrzeczenie się zemsty, ludziom wojny pozostaje tylko jeden wybór.

Motyw ukryty. Katarzyna Bonda, Bogdan Lach

Najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Wstrząsający reportaż trafi  do księgarń już 20 maja.

Lista nieobecności. Michał Paweł Urbaniak

Pełna niedopowiedzeń, szczegółów oraz znaczeń historia przemijania i niezrozumienia, które prowadzi do tragedii.

Seryjni mordercy. Michelle Kaminsky

W społecznej świadomości uchodzą za przykład tego, jak zły może być człowiek. Jednak w seryjnych mordercach jest też coś, co nas intryguje.

Nagroda Pulitzera dla Colsona Whiteheada za „Miedziaki”

Druzgocąca, porażająca i niezwykle ambitna powieść, która dowodzi, że Colson Whitehead jest pisarzem w szczytowej formie.

Bliżej, niż myślisz. Ewa Przydryga

Wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Psychodeliczny nastrój, mroczna tajemnica oraz sekrety z przeszłości. Ewa Przydryga stworzyła thriller psychologiczny, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Stracone pokolenia, czyli co robią studenci za Twoje pieniądze. Jan Nowicki

Jeśli myślałeś, że pilni studenci kształcą się, by mieć lepszą przyszłość, to chyba nigdy nie byłeś na polskiej uczelni. Dowiedz się, co robią studenci za Twoje pieniądze.

Pożegnanie z sobą. Jarosław Musialik

Ta książka to poruszające studium psychologiczne człowieka, który osuwa się wewnątrz siebie tak głęboko, że niemal przestaje istnieć.

Ekranizacje książek o miłości, które stały się hitami 

Szara rzeczywistość czasem potrafi przyprawić nas o podłe samopoczucie. W takich momentach często szukamy skutecznych sposobów na ucieczkę od rzeczywistości, która pozwala zachować resztki optymizmu i nabrać całkiem nowego spojrzenia na nawarstwiające się problemy życia codziennego.

Pokaż mi swoją bibliotekę. Aleksandra Rybka

Książka Aleksandry Rybki to zbiór szczerych i prywatnych rozmów z polskimi twórcami o domowych bibliotekach, czytelniczych przyjemnościach i historiach z życia wziętych.

Wszystko jest łatwiejsze, niż nam się wydaje. Rafael Santandreu

Książka Rafaela Santandreu to potężne narzędzie do osobistej przemiany i kompletny podręcznik autoterapii, a także przepustka do dużo lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia.

Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Renata Kim

Książka, która nareszcie przełamuje tabu! Premiera książki Renaty Kim o przemocy psychicznej

Łzy wojny. Wilbur Smith, David Churchill

Zapierająca dech w piersiach historia miłosna rozgrywająca się w czasach II wojny światowej.

Najgorętsza plaża w Finlandii. Antti Tuomainen

Seks, kłamstwa i źle dopasowany strój kąpielowy. Niezbędny krem z filtrem ochronnym 100!

Ceikawe tematy

Uroda

5 najgorszych rzeczy, jakie robisz swojej skórze latem

Lato to szczególny okres dla naszej skóry. Wyjeżdżamy na wakacje i spędzamy beztrosko czas na świeżym powietrzu. Często jednak zapominamy o swojej skórze. Sprawdź jakie błędy popełniasz i jak powinnaś dbać o skórę latem.

Przepisy

Zapiekane pyrki faszerowane szynką

Przepis poleca Robert Muzyczka, Szef Kuchni Dworu Korona Karkonoszy

Dom