KSIĄŻKI

Czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Osoby czytające rzadziej zapadają na choroby wieku starczego. Ponadto czytelnicy, to osoby ze wspaniale rozbudowaną wyobraźnią i słownictwem. Jednak elokwencja i kreatywność, to nie jedyne "skutki uboczne" czytania. Jest to czynność, która sama w sobie sprawia przyjemność, odpręża i relaksuje. W tym dziale dowiecie się, o jaką pozycję warto wzbogacić domową biblioteczkę. Jeśli będziecie czujni, wiele z proponowanych tu książek będzie do wygrania w naszych konkursach. Powodzenia i miłej lektury!

Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

Oscary to najważniejsze, najczęściej omawiane, ale też najbardziej kontrowersyjne nagrody filmowe. Mimo upływu lat wciąż stanowią symbol Hollywoodu, urzeczywistniają marzenie wszystkich twórców kina związanych z Fabryką Snów.

Ukryte ciała. Ty #2, Caroline Kepnes

Urzekająco socjopatyczny Joe Goldberg powraca w kontynuacji bestsellerowej powieści TY oraz serialu Netflixa o tym samym tytule.

Mord na zimnych wodach. Małgorzata Grosman

Bydgoski „Kuba Rozpruwacz” grasuje po zaułkach miasta. Na jego tropie znajduje się aspirant Andrzej Fąferek.

Tasowanie w Dżokerowie, George R.R. Martin

Na podstawie „Dzikich kart” Universal Cable Productions, wytwórnia, która wyprodukowała seriale takie jak „W garniturach” i „Mr Robot”, przygotowuje obecnie serial telewizyjny.

Króliki z Ravensbruck, Anna Ellory

Debiut, który jako jeden z nielicznych podejmuje temat obozu dla kobiet w Ravensbruck. Powieść jest osadzona współcześnie, z emocjonującym  wątkiem pobytu w obozie i pseudomedycznymi doświadczeniami na więźniarkach.

Ja nie mam duszy. Sprawa Barbary Ubryk Natalia Budzyńska

Karmelitanka przez 21 lat więziona przez współsiostry! Książka Natalii Budzyńskiej rzuca nowe światło na wydarzenia sprzed 150 lat, kiedy dyskusja wokół Kościoła była jeszcze gorętsza niż dzisiaj!

Ostatni Sprawiedliwi – Anna Piątkowska, Katarzyna Pruszkowska

Prawdziwe wspomnienia ostatnich żyjących uczestników historycznych wydarzeń, którzy ratując innych narażali życie swoje i swoich najbliższych. „Tam każda sekunda to była śmierć”.

Rodzinne Święta Szymona. Szymon Czerwiński

Popularny i powszechnie znany kucharz, vloger, influencer i youtuber kulinarny - Szymon Czerwiński właśnie wydał, drugą już w tym roku, autorską książkę zawierającą przepisy świąteczne, zarówno bożonarodzeniowe jak i wielkanocne.

Matka Noc. Kurt Vonnegut

Pierwsza „polityczna” powieść Kurta Vonneguta ukazująca dramat człowieka uwikłanego w grę sił, które go przerastają.

Człowiek, który był Czwartkiem. Gilbert Keith Chesterton

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką. O czym opowiada?

Z naszej przyrody – Bohdan Dyakowski

To jedno z dwóch, obok „Naszego lasu”, dzieł najwybitniejszego polskiego popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Znajdują się w nim opisy wszystkich najważniejszych roślin i zwierząt występujących na terenie Polski.

Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia. Carl Sagan

Przenikliwa analiza najważniejszych kwestii dotyczących naszego życia, świata i kosmosu.

Lodowy smok, George R.R. Martin

Niezapomniana opowieść o odwadze, miłości i poświęceniu, stworzona przez najsławniejszego pisarza fantasy na świecie. Dodatkowo ozdobiona rysunkami hiszpańskiego artysty Luisa Royo.

Mała księga złego nastroju, Lotta Sonninen

Czy kiedykolwiek próbowałeś prowadzić swój dziennik? To dobra terapia na złość. Spróbuj z "Małą księgą złego nastroju"!

Joaquín „Chapo” Guzmán Król kobiet i narkotyków – Andres López López

Kim był mężczyzna ukryty pod pseudonimem Chapo i dlaczego nazwano go najpotężniejszym handlarzem narkotyków na świecie? Książka opowiada wydarzeniach z życia meksykańskiego przestępcy i ujawnia jego szczegóły "od kulisów".

Ceikawe tematy

Uroda

W jaki sposób możemy poprawić kondycję miejsc intymnych, gdy się starzeją?

Niestety, postępujący wraz z wiekiem proces starzenia, dotyka całego naszego organizmu, co oznacza, że nie omija również miejsc intymnych. Wiele kobiet może pomyśli:"i co z tego, przecież tych rejonów i tak nie pokazujemy publicznie, więc czym tu się przejmować?" Tymczasem starzenie się miejsc intymnych to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia intymnego, życia seksualnego i komfortu kobiety.

Przepisy

Dom