NASTROJE

Czymże jest ciało bez duszy? Stan emocjonalny sprawia, że osiągamy sukcesy, zdobywamy góry, ale też upadamy w przepaść. Jak sobie radzić z problemami życia codziennego? Co zrobić, gdy nie radzimy sobie z pewnymi emocjami? W jaki sposób funkcjonować, cieszyć się życiem, pracować, po prostu żyć, gdy wydaje nam się, że wszystko co robimy straciło sens? Jak odnaleźć radość w nawale codziennych obowiązków? Nie jest to na pewno łatwe, ale nie jest też niewykonalne! Nasze nastawienie, to najważniejszy czynnik odczuwania szczęścia i tylko od nas zależy, czy szczęściem będzie wygrana na loterii, czy promień słońca, który właśnie przedarł się przez deszczowe niebo :) O wszystkich tych stanach przeczytacie właśnie tu.

Zwykła uległość czy osobowość zależna? Jak rozpoznać problem?

Nieumiejętność podejmowania decyzji i zależność od otoczenia mogą przyjmować formy chorobliwe. Jak rozróżnić zwykłą uległość od osobowości zależnej? Jak zawalczyć o siebie?

„Pandemia samotności”. Jak się przed nią uchronić?

Zdaniem naukowców samotność niszczy nie tylko naszą psychikę, lecz także ciało. Profesor Steve Cole, dyrektor laboratorium UCLA Social Genomics Core dowiódł nawet, że z powodu izolacji społecznej w ludzkim organizmie dochodzi do tworzenia się przewlekłego, niedającego jawnych objawów stanu zapalnego.

Dlaczego rośliny poprawiają samopoczucie?

Zielony kącik w domu nie tylko wytwarza tlen, ale również poprawia samopoczucie domowników. W jaki sposób rośliny aktywnie wpływają na nasz nastrój?

Jak poskromić chroniczną marudę?

Chroniczna maruda potrafi skutecznie pozbawić nas chęci do działania. Aby na nowo przywrócić optymizm do swojego życia, możemy zerwać znajomość lub spróbować zrozumieć mechanizm, który nią steruje.

Jak pokonać złe nawyki? Krótki poradnik

Znowu obiecałaś sobie, że zaczniesz biegać, a zostałaś na kanapie? Od miesiąca starasz się zacząć zdrowo odżywiać, ale ciągle sięgasz po słodycze? Trudno nam pozbyć się nawyków, które powtarzaliśmy latami. Ale nie jest to niemożliwe.

Przypadek czy przeznaczenie, co decyduje o naszym życiu?

„Jaki ten świat jest mały” – wielokrotnie powtarzał każdy z nas. Jedna z teorii brzmi, że od każdego człowieka na ziemi, dzieli( może łączy ??? ) nas siedem osób…

Jak pracować efektywnie w home office?

Pandemiczna rzeczywistość wymusiła konkretne zmiany na rynku pracy. Wiele firm przełączyło się z pracy stacjonarnej na tryb zdalny. Jak zwiększyć swoją efektywność po takiej zmianie?

Zmieniajmy życie małymi krokami

Co nam może poprawić humor, sprawić, że odzyskamy energię do działania? Na to pytanie właściwie codziennie poszukujemy odpowiedzi, chętnie korzystając z porad tych, którzy znaleźli już swoje sposoby na zdrowe i szczęśliwe życie.

Czy spanie osobno może być dobre dla związku?

Spanie oddzielnie kojarzy się z kłótniami i problemami w związku. Czy jednak zawsze musi to oznaczać?

Co sprawia, że ludzie lubią się nawzajem?

Jedni ludzie budzą w nas strach, inni niechęć, a jeszcze kolejni sympatię. Co wpływa na naszą ocenę innych ludzi?

Brak motywacji zimą – co robić?

Niskie temperatury, brak słońca i szarówka za oknem nie nastrajają pozytywnie. Jak znaleźć motywację o tej porze roku?

Medytacja dla początkujących

Medytacja to przede wszystkim spokój ducha wtedy, kiedy cały świat się trzęsie. Ale co takiego nam daje?

Kłopoty ze snem – jakie są ich przyczyny?

Dynamiczny tryb życia wielu z nas sprawia, że poświęcanie na sen 7-8 godzin w ciągu doby jest bardzo trudne. Żyjemy szybko, intensywnie i w biegu, zapominając o tym, jak ważny dla naszego organizmu jest prawidłowy odpoczynek. Jakie są najczęstsze przyczyny kłopotów ze snem?

Wypalenie zawodowe – kiedy się pojawia i jak sobie z nim radzić?

Wypalenie zawodowe może dotknąć prawie każdego, jednak najczęściej jego negatywne skutki odczuwają pracownicy najbardziej zaangażowani.

3 powody, dla których warto czekać na jesień

Jesień, słusznie lub nie, uważana jest za najmniej lubianą porę roku. Napisano już mnóstwo poradników o tym „jak ją przetrwać”, czasem nawet „spróbować polubić”, a w ostateczności „jak przed nią uciec” – najlepiej gdzieś daleko w pogoni za słońcem.

Ceikawe tematy

Uroda

Najmodniejsze fryzury na ślub i wesele!

Modna fryzura na ślubie i weselu to nie lada wyzwanie. Co można zrobić z włosami w ten wyjątkowy dzień?

Przepisy

Puszysty piernikowy deser z miodem i owocami

Ten pomysłowy deser to smakowite połączenie wyrazistego piernika, słodkiego miodu, delikatnej czekolady i kremowego serka z soczystymi owocami i chrupiącymi płatkami migdałów.

Dom