PROFILAKTYKA

Działanie, które pozwoli nam zachować zdrowie i samopoczucie. Codzienne czynności i nawyki, dzięki którym zapobiegniemy chorobom i wszelkim atakom na nasz organizm. Profilaktyka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, ponieważ z każdej strony czyha na nas jakieś zagrożenie. Dlatego tutaj dowiesz się co zrobić, żeby nie dopuścić do przeziębienia, jakie witaminy i minerały korzystnie wpłyną na zdrowie wszystkich układów i jak wzmocnić kości itp. Pamiętaj, że złotą zasadą jest "lepiej zapobiegać niż leczyć"! Korzystaj więc z porad profilaktycznych w każdym aspekcie swojego zdrowia i życia.

Czy naprawdę brak Ci czasu na badania profilaktyczne?

Badania profilaktyczne są niezwykle istotne - nie zawsze właściwy styl życia uchroni nas przed zachorowaniem.

Jak uchronić się przed koronawirusem – reportaż z Chin

W dobie zamkniętych kin, teatrów i sal koncertowych, na Arte po polsku można znaleźć pełen wybór programów kulturalnych i tematycznych.

WHO przestrzega przed paniką związaną z koronawirusem

W związku z pandemią koronawirusa Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega przed paniką i noszeniem maseczek chirurgicznych przez osoby zdrowe. Nieodpowiednio stosowane mogą wręcz stać się przyczyną infekcji, a przez masowe wykupywanie masek może zabraknąć ich dla pracowników szpitali.

Co drugi Polak nie bada regularnie wzroku

Z badania przeprowadzonego przez SW Research w ramach kampanii "Czas na wzrok" wynika, że aż 90 procent Polaków w wieku 18-65 ma różne problemy ze wzrokiem i oczami, a ponad 60 procent ma zdiagnozowaną wadę wzroku.

Bakterie a higiena osobista – co powinniśmy wiedzieć?

Prawidłowa higiena może znacząco wpłynąć na zmniejszenie prędkości i rozprzestrzeniania się chorób i zakażeń. Jednak aby tak się stało, należy wiedzieć jak ją poprawnie utrzymywać.

Dlaczego Polski rzadko robią cytologię?

Lęk, wstyd, złe wspomnienia lub brak czasu – to tylko nieliczne z argumentów, które słyszą ginekolodzy, kiedy pytają dlaczego ostatnie badanie cytologiczne było wykonane tak dawno temu.

Groźny koronawirus z Chin – jak możemy się przed nim uchronić?

Chiński koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Początkowo dotykał ludności w Chinach, gdzie wykryto jego pierwsze przypadki, ale jego łatwość w przenoszeniu się doprowadziła do pierwszych zachorowań w Europie. Jak możemy się przed nim zabezpieczyć?

Czy kobiety i mężczyźni widzą… inaczej?

Powszechnie uważa się, że mężczyźni rozróżniają o wiele mniej kolorów niż kobiety. Jednym ze schorzeń, które częściej przypisuje się mężczyznom jest daltonizm, czyli upośledzenie zdolności rozpoznawania barw. Jakie jest źródło tej choroby?

Jak się odbudować po antybiotykach? Kluczem jest dieta!

Antybiotyki są najprostszym i najczęściej polecanym przez lekarzy sposobem na nasze choroby, niestety leki te bardzo wyniszczają nasz organizm, zwłaszcza florę bakteryjną jelit. Jej odbudowa to czasochłonny proces, który może trwać wiele miesięcy.

Groźny koronawirus z Chin – jak możemy się przed nim uchronić?

Chiński koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Początkowo dotykał ludności w Chinach, gdzie wykryto jego pierwsze przypadki, ale ze względu na łatwość przenoszenia się z człowieka na człowieka, również w Europie odnotowano obecność wirusa. Jak zatem możemy się przed nim zabezpieczyć?

Kiedy zgłosić się do kardiologa?

Które objawy powinny skłonić do wizyty u kardiologa? Nie tylko te, które automatycznie łączymy z sercem, jak ból w klatce piersiowej.

Bilans energetyczny – czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie, joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić!

Czy wątroba ma emocje?

Według starożytnej medycyny chińskiej, każdy z naszych narządów powiązany jest z określonym rodzajem emocji, które mają na niego szczególnie silny wpływ. Wątroba ściśle wiąże się ze złością, frustracją i gniewem. Mimo że nie boli, ponieważ nie jest unerwiona czuciowo, tłumienie w sobie tych emocji może mieć negatywny wpływ na cały organizm.

Właściwości zdrowotne imbiru

Wszyscy znają rozgrzewające działanie imbiru, jednak mało kto wie, że ma on wiele innych leczniczych zastosowań.

Jak uniknąć infekcji narządów rodnych

To prawda, że infekcję intymną złapać niezwykle łatwo - może ją wywołać mnóstwo, z pozoru błahych powodów.

Ceikawe tematy

Uroda

Lepiej mieć maskę czy maseczkę?

Twarz jest bardzo ważnym elementem w całościowym wyglądzie kobiety. Chyba każda przedstawicielka płci pięknej ma w swojej kosmetyczce kremy i balsamy do pielęgnacji twarzy. Już na stałe wpisały się one do tzw. niezbędnika podobnie, jak kosmetyki do makijażu.

Przepisy

Pikantny gulasz z kiszoną kapustą

Gulasz to idealne rozwiązanie na rodzinny obiad. Odkryj nasz przepis i uzyskaj nowy, odmieniony smak tego dania.

Dom