PROFILAKTYKA

Działanie, które pozwoli nam zachować zdrowie i samopoczucie. Codzienne czynności i nawyki, dzięki którym zapobiegniemy chorobom i wszelkim atakom na nasz organizm. Profilaktyka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, ponieważ z każdej strony czyha na nas jakieś zagrożenie. Dlatego tutaj dowiesz się co zrobić, żeby nie dopuścić do przeziębienia, jakie witaminy i minerały korzystnie wpłyną na zdrowie wszystkich układów i jak wzmocnić kości itp. Pamiętaj, że złotą zasadą jest "lepiej zapobiegać niż leczyć"! Korzystaj więc z porad profilaktycznych w każdym aspekcie swojego zdrowia i życia.

Czym jest wszawica?

Wszawica to choroba pasożytnicza, którą wywołuje wesz głowowa. Kiedy dolegliwość dotknie nas albo kogoś z rodziny, często nie wiemy, co powinniśmy zrobić. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zarażenie się wszami nie ma żadnego związku z higieną czy stylem życia.

Kilka sposobów na to, aby jak najdłużej zachować młodość mózgu

Lekarze oraz fizjoterapeuci zalecają seniorom aktywność fizyczną. Z kolei krzyżówki, quizy czy gry planszowe sprzyjają wysiłkowi umysłowemu, a także stanowią świetną rozrywkę.

6 korzyści zdrowotnych płynących z praktyki jogi

Joga to obecnie nie tylko modny sposób na aktywność fizyczną, rozciąganie mięśni czy wyciszenie umysłu po zabieganym dniu. Okazuje się, że jej praktyka niesie wiele korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu.

Jak zwalczyć przeziębienie? 6 sposobów, aby szybciej pozbyć się infekcji

Budzisz się z bólem gardła, potem przychodzi katar, kaszel i kichanie – to jasne, że złapała Cię infekcja. Niestety, nie ma lekarstwa na przeziębienie, ale warto je poskromić, zanim dojdzie do powikłań np. zapalenia krtani czy płuc. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym szybciej rozprawisz się z wirusem i wrócisz do pełni sił.

5 sposobów na jesienną chandrę

Krótsze i deszczowe dni, chłodniejsza temperatura, ciągła szarówka za oknem i myśl, że zbliża się koniec roku, a my dalej nie zrealizowaliśmy wszystkich noworocznych postanowień - to najczęstsze powody towarzyszące złemu samopoczuciu w okresie przesilenia jesienno-zimowego.

Na co narażone są nogi podczas pracy stojącej?

Pracę stojącą wykonuje 30% społeczeństwa. Osoby te są szczególnie narażone na płaskostopie, żylaki, obrzęki, zwyrodnienia stawu skokowego, haluksy, palce młotkowate, odciski czy modzele. Co możemy zrobić, żeby temu zapobiec?

Grzyby służą zdrowiu. Dlaczego warto je jeść?

Początek jesieni to najlepszy sezon na podstawowy składnik tradycyjnej kuchni polskiej – grzyby.

Zadbaj w porę o stawy kolanowe

Kolana każdego dnia wykonują niebotyczną pracę dla naszego organizmu, a mimo to wciąż zbyt mało o nie dbamy. Jak to zmienić?

Cenny potas – które warzywa zawierają go najwięcej?

Potas jest jednym z głównych elektrolitów w naszych komórkach. Do właściwego funkcjonowania układu nerwowego, mięśni czy serca - dorosła osoba potrzebuje 4700 mg tego pierwiastka dziennie. Na ratunek przychodzi nam 5 warzyw z największą ilością potasu!

Śluz szyjkowy – wyznacznik kobiecej płodności czy jej cichy zabójca?

Ułatwia dotarcie plemników do komórki jajowej, innym razem blokuje im drogę do zapłodnienia, a niekiedy całkowicie je niszczy. Śluz szyjkowy u kobiety, w zależności od rodzaju, może mieć decydujący wpływ na poczęcie dziecka. Czym dokładnie jest, jakie są jego odmiany i co warunkuje jego powstanie?

Syndrom widzenia komputerowego – czym jest?

Syndrom widzenia komputerowego to w dobie szeroko rozwiniętej cyfryzacji, bardzo często spotykany problem. Co może zrobić osoba dotknięta tą przypadłością?

Substancje z plastiku przenikają do organizmu

Szkodliwe substancje użyte do produkcji plastiku mają negatywny wpływ na ludzki organizm. Kto jest na niego najbardziej narażony?

Dobre materace do spania – podstawa zdrowia

Materac do spania to z pewnością najważniejszy element wyposażenia każdej sypialni. Dowiedz się dlaczego i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Jak dbać o soczewki kontaktowe?

Prawidłowa higiena podczas noszenia soczewek, nie tylko uchroni Cię przed dyskomfortem, ale również zapobiega rozwinięciu się poważnych infekcji, które mogą doprowadzić nawet do utraty oka.

Ruch modeluje mózg – historia prawdziwa

Sport nie tylko buduje sylwetkę, otwiera umysł i hartuje ducha. Dla Siwej, miłośniczki podróży kamperem i wspinania, jest też formą terapii.

Ceikawe tematy

Uroda

Przepisy

Paluchy z ciasta francuskiego z pastą ze śliwek kalifornijskich

Trwa najbardziej szalony czas w roku‑ KARNAWAŁ! To wprost idealny okres na zorganizowanie własnego przyjęcia zarówno w mniejszym, jak i większym gronie. Gotowe ciasto francuskie to doskonała baza do przygotowania finger foods. Dlatego wśród przekąsek na karnawałowej imprezie nie może zabraknąć paluchów z ciasta francuskiego z pastą ze śliwek kalifornijskich

Dom