PROFILAKTYKA

Działanie, które pozwoli nam zachować zdrowie i samopoczucie. Codzienne czynności i nawyki, dzięki którym zapobiegniemy chorobom i wszelkim atakom na nasz organizm. Profilaktyka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, ponieważ z każdej strony czyha na nas jakieś zagrożenie. Dlatego tutaj dowiesz się co zrobić, żeby nie dopuścić do przeziębienia, jakie witaminy i minerały korzystnie wpłyną na zdrowie wszystkich układów i jak wzmocnić kości itp. Pamiętaj, że złotą zasadą jest "lepiej zapobiegać niż leczyć"! Korzystaj więc z porad profilaktycznych w każdym aspekcie swojego zdrowia i życia.

Badanie wzroku i dobór soczewek, czyli szkła kontaktowe na start

Soczewki kontaktowe są znakomitą alternatywą dla okularów. Podnoszą komfort codziennego życia, nie zaparowują przy zmianie temperatury, nie przeszkadza im deszcz i odbicia światła, a dodatkowo nie ograniczają również pola widzenia.

Szczoteczka soniczna- czy warto?

Szczoteczki soniczne w gruncie rzeczy są nieco podobne do szczoteczek elektrycznych. Różnią się jednak sposobem działania, różni je także kształt główki.

Jak zadbać o wzrok jesienią, szczególnie w pandemii?

Spędzanie długich godzin przed komputerem, nieodpowiednia dieta i siedzący styl życia, palenie tytoniu - to wszystko ma wpływ na jakość naszego widzenia. Sprawdź, co zrobić, aby zatroszczyć się o dobro swoich oczu i utrzymać je w dobrej kondycji.

Metabolizm a wiek. Jak utrzymać zgrabną sylwetkę, mając 30, 40 i 50 lat?

Co jeść, aby przyśpieszyć metabolizm? Wiele osób zauważa, że z wiekiem ich przemiana materii zwalnia, a folgowanie sobie w sprawach racjonalnego żywienia przynosi o wiele bardziej dotkliwe skutki niż poprzednio.

Na czym polega masaż klasyczny?

Jest wiele technik masażu, z których najpopularniejszą jest masaż klasyczny. Na jakie dolegliwości może pomóc i dlaczego warto z niego skorzystać?

Rezonans magnetyczny piersi – na czym polega i kiedy jest zalecany?

Choroby piersi są niezwykle poważne i mogą dotyczyć kobiet praktycznie w każdym wieku.

Kinesiotaping skuteczną metodą na walkę z bólem u kobiet ciężarnych

Podczas ciąży przyszłe mamy mierzą się z porannymi nudnościami przemęczeniem oraz różnego rodzaju bólami. Jak ten ból bezpiecznie uśmierzyć?

Jak wybrać dobrą klinikę laryngologiczną?

Choroby laryngologiczne są bardzo powszechne, choć niestety często bagatelizowane. Tymczasem skuteczne wyleczenie np. chrapania i bezdechu sennego, przewlekłego kataru czy polipów krtani znacznie poprawia zdrowie i podnosi jakość życia. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze kliniki laryngologicznej.

Duży guz na jajniku – zmiana łagodna czy złośliwa

Rak jajnika to choroba, która dotyczy wielu kobiet. Dlatego tak istotna jest profilaktyka w postaci regularnych badań.

Dlaczego dopada nas chrypka i jak sobie z nią radzić?

Bywa ona prawdziwą zmorą osób pracujących na co dzień głosem, jednak jest na nią kilka skutecznych sposobów.

Czy praca na obcasach i ból pleców idą w parze?

Ból pleców może mieć różne przyczyny, jednak w przypadku pań często wynika z noszenia obuwia na wysokim obcasie. Jak temu zaradzić? Czy maść na ból pleców wystarczy, czy powinniśmy zrobić coś więcej?

Co to jest CBD i jakie jest jego działanie?

Wiele osób sprzeciwia się konopiom leczniczym CBD, ponieważ bardzo często mylą ją z substancjami THC lub są zwyczajnie niedoinformowani o jej właściwościach.

Zdrowie zapisane w genach. Czy wiesz, co można z nich wyczytać?

Nowotwory jajnika, piersi czy prostaty, choroby układu krążenia – te różne choroby łączy ważny wspólny mianownik – wszystkie mogą mieć podłoże genetyczne. Na co jeszcze mają wpływ geny?

Szczepionka na grypę – pytania i odpowiedzi

Szczepienie na grypę to w dzisiejszych czasach jedyna słuszna i bezpieczna droga chroniąca przed szkodliwymi następstwami tej choroby.

Kiedy i kto powinien zaszczepić się przeciw grypie?

Korzyści ze szczepienia odniosą zarówno osoby, które zaszczepią się w październiku, listopadzie, jak i w grudniu.

Ceikawe tematy

Uroda

Najmodniejsze fryzury tego lata

Fryzury mają przede wszystkim wyglądać kobieco, seksownie a jednocześnie modnie. Jak to wszystko ze sobą pogodzić?

Przepisy

Łosoś z pesto bazyliowym na warzywach na parze – przepis

Łosoś to wyjątkowa ryba, którą można przyrządzać na wiele sposób. Gotowanie na parze, pozwala uzyskać aksamitne i wyjątkowo soczyste rybie mięso, a dodatek świeżych warzyw i aromatycznego pesto bazyliowego nadaje mu wyrazistości.

Dom