ZWIERZĘTA

Zwierzęta różnią się od człowieka tylko tym, że nie mówią. Poza tym są to żywe stworzenia pełne rozumu, emocji i potrzeby miłości, dlatego opieka nad naszymi planetarnymi przyjaciółmi jest bardzo ważna. Podobno to jak traktujemy zwierzęta świadczy o naszym człowieczeństwie, dlatego należy orientować się jak dbać o naszych pupili, ale także o przedłużanie gatunku dzikich zwierząt i prawa tych pozamykanych w ZOO. W tym dziale dowiesz się też o ciekawostkach dotyczących zwierząt, ich zachowania i rozwoju.

Zwierzę jako alternatywa dla dziecka. Kto się na to decyduje?

Coraz szybsze tempo życia i rosnąca ilość obowiązków, jakie na nas spoczywają, sprawiają, że coraz mniej par decyduje się na dziecko, Czy adopcja psa może zaspokoić potrzebę rodzicielstwa?

Jak dbać o akwarium? Praktyczny poradnik

Moda na domową hodowlę ryb rozprzestrzeniła się w Europie w XIX wieku. Od tamtej pory nauka pozwoliła na poznanie nowych gatunków ryb. Dodatkowo powstało wiele urządzeń, które pomagają w utrzymaniu czystości wody w akwarium.

5 ras psów odpowiednich dla alergików

Wiele osób uważa, że alergia jest przeszkodą w posiadaniu psiaka. Nie jest to jednak reguła. Istnieją rasy, które można wybrać w takiej sytuacji.

Koty na smyczy – czy powinno się wyprowadzać je na spacery?

Dzikie koty z pewnością prychnęłyby z pogardą, gdyby ktoś zamierzał wyjść z nimi na smyczy. Niestety, koty mieszkające w mieście nie mają tyle szczęścia i nadzór nad ich wycieczkami jest niemal konieczny.

Jak sobie radzić z uciekającym psem? Poradnik w 3 krokach

W okresie jesienno-zimowym ryzyko ucieczki psa jest największe, ale na wiosnę ten problem pojawia się również, gdyż psy chętniej uciekają ze smyczy.

Pies kontra mrozy – jak dbać o swojego pupila zimą?

Zima, trzeba przyznać, bywa nieprzyjemna – niskie temperatury sprawiają, że mimo pięciu grubych warstw ubrań nadal trzęsiemy się z chłodu. A psy?

Parki narodowe ratują nasze zdrowie i … portfele

6 miliardów dolarów rocznie – tyle oszczędzamy na opiece zdrowotnej w zakresie zaburzeń i chorób psychicznych dzięki obszarom chronionym na całym świecie - informują naukowcy z Uniwersytetu Griffitha w artykule zamieszczonym w prestiżowym czasopiśmie „Nature”.

Co zrobić gdy zaginie zwierzę?

Poszukiwania zaginionego czworonoga zazwyczaj szybko się kończą i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. To ogromna strata dla całej rodziny.

Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół

Wiosną ptaki upiększają przydomowe ogrody, wypełniają je ruchem i przyjemnym dla ucha świergotem. Zimą, jeżeli nie odlatują do ciepłych krajów, zazwyczaj mają duże trudności ze znalezieniem pożywienia. Prosty karmnik pomoże im przetrwać mroźne miesiące.

Karma dla kota, czyli jak urozmaicić dietę kota

O kotach można pisać dobrze lub źle, w zależności od tego, czy je lubimy, czy też jesteśmy ich zagorzałymi wrogami. Jednak każdy, kto choć przez chwilę spojrzy na nie bezstronnie, musi przyznać, że są naprawdę urocze.

Szelki dla psa – jakie powinny być? Wskazówki

Szelki dla psa są alternatywą dla popularnej obroży. Wielu właścicieli kupuje je nawet razem z obrożą, aby móc dopasować ich użycie do konkretnych potrzeb i sytuacji. Jakie są zalety szelek dla psa? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Czego nie powinien jeść mój kot?

Coraz częściej traktujemy zwierzęta jak członków naszej rodziny, dlatego tak bardzo kochamy je rozpieszczać. Jednak nie zawsze wiemy jak robić to bezpiecznie.

Jak wybrać psa do małego mieszkania?

Pies w bloku to powszechny widok. Mieszkańcy miejskich osiedli coraz częściej decydują się na posiadanie pupila. Czy metraż ogranicza nas w wyborze?

Szczeniak sam w domu – 8 godzin bez właściciela. Jak to zrobić?

W pierwszych dniach po adopcji lub kupnie szczeniaka opiekunowie często spędzają z nim całą dobę – wielu bierze specjalnie urlop w pracy, aby pomóc maluchowi się zaaklimatyzować.

Pupil na wakacjach – jak pomóc psu przetrwać upały

Letnie temperatury i brak odpowiedniego przygotowania mogą stanowić wielkie zagrożenie dla psów. Jak zadbać o swojego przyjaciela w najcieplejszej porze roku?

Ceikawe tematy

Uroda

Najbardziej obrzydliwy makijaż?

Makijażystki prześcigają się w stylizacjach. Możemy podziwiać różne pomysły, które mają swoją realizację w postaci makeup'u. Czy owady jako dopełnienie całości to dobry pomysł?

Przepisy

Naleśniki z kremem sezamowym

Każdy ma czasem ochotę na coś słodkiego. Warto jednak wybrać coś bez dodatkowej porcji konserwantów. Najwyższa pora zmienić przyzwyczajenia i spróbować naturalnego, ale słodkiego przysmaku, czyli kremu sezamowego!

Dom