DZIECKO

Wszystkie małe dzieci cechuje niezwykła ciekawość świata. Każdy z nas - dorosłych marzy, by czasem wrócić do tego beztroskiego i kolorowego okresu w swoim życiu. Dziecięce patrzenie na świat pozbawione jest cynizmu, pretensjonalności, goryczy i wielu innych negatywnych emocji, które przynależą do świata dorosłych. Szczerość, prostolinijność, bezinteresowność, zabawa, radość, szczęście - to świat dziecka, którego tak często brakuje nam - dorosłym. Ale dzieci to również codzienne problemy, z którymi my - rodzice musimy sobie radzić.

3 pomysły na zdrowe i pyszne śniadanie do szkoły

Co zrobić, żeby śniadanie do szkoły było pyszne, zdrowe i przede wszystkim zjedzone? Przedstawiamy sprawdzone patenty!

Delegowanie zadań: kto rozładuje zmywarkę?

Jak zorganizować podział obowiązków w rodzinie? Sprawdzone sposoby we fragmencie książki "Jak to ogarnąć?".

Żywienie niemowlęcia w dobie pandemii COVID-19

Żywienie dzieci w 1000 pierwszych dni życia ma fundamentalne znaczenie dla ich zdrowia teraz i w przyszłości. Jak powinna wyglądać prawidłowa dieta niemowlęcia?

Pielęgnacja niemowląt w upalne dni

Skóra ukryta pod pieluszką jest szczególnie narażona na podrażnienia i odparzenia. Jak pielęgnować delikatną skórę niemowlaka w upalne dni?

RR, czyli rozsądne rodzicielstwo – fakty i mity dotyczące opieki nad noworodkiem

Czy dzieci śpią zawsze wtedy, kiedy są zmęczone? Czy woda jest jedynym lekarstwem na czkawkę? Czy u niemowlaka może zmienić się kolor oczu? Na te i inne pytania odpowiada położna.

Czym karmić w upały małego niejadka?

Upały i temperatura powyżej 30 stopni nie sprzyjają apetytowi, zwłaszcza u dzieci. Jak w letnie dni komponować dietę malucha tak, by mimo mniejszych porcji, nie była ona mniej wartościowa?

Dziecko nie chce spać w wózku – co robić?

Uśmiechnięte matki, spacerujące z niemowlętami w wózkach po parku to prawdziwe szczęściary, a te z nas, których dzieci nie śpią w wózkach, siedzą w domu, zastanawiając się, co robią nie tak.

Wybieramy najlepsze zabawki dla dzieci. Sprawdź, gdzie warto udać się na zakupy!

Rynek zabawek dla dzieci jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze produkty, aby zapewnić naszym pociechom wiele wspaniałych, pełnych uśmiechu chwil. Poznaj kilka cennych wskazówek zakupowych i wybierz najlepsze rozwiązania.

Zwierzę jako alternatywa dla dziecka. Kto się na to decyduje?

Coraz szybsze tempo życia i rosnąca ilość obowiązków, jakie na nas spoczywają, sprawiają, że coraz mniej par decyduje się na dziecko, Czy adopcja psa może zaspokoić potrzebę rodzicielstwa?

Wakacje od nauki? 4 sposoby, by zachęcić dziecko latem do nauki języka

Nauka to ostatnia rzecz, o której nasze dzieci myślą w czasie wakacji. Z drugiej strony, wielu rodzicom zależy nam tym, by ich pociechy nie miały przerwy od edukacji językowej.

Idealny przepis na pierwszą podróż z niemowlakiem

Choć jeszcze niedawno wydawało się, że wakacji w tym roku nie będzie, coraz bardziej luzowane obostrzenia wskazują na to, że wyjazd w najcieplejszym czasie w roku jednak może się udać.

Uzależnienie od elektroniki, czyli kiedy dziecko ucieka w wirtualny świat

Komputery, smartfony i powszechny dostęp do Internetu niewątpliwie wpływają na komfort życia. Jednak co zrobić, gdy nasze dzieci spędzają przed komputerem zbyt dużo czasu i uciekają w wirtualny świat?

Kiedy należy usunąć migdałki u dziecka?

Kiedy należy udać się z dzieckiem do laryngologa i w jakich sytuacjach warto rozważyć usunięcie migdałków?

Czy chwaląc dziecko, robimy mu krzywdę?

Opinie o chwaleniu dzieci są różne – jedni są zdecydowanymi zwolennikami częstego motywowania w ten sposób, inni natomiast twierdzą, aby w pochwałach być oszczędnym. Jak jest naprawdę?

Czym skorupka… czyli lifelong learning od malucha

Świat zmienia się dynamicznie oraz wymaga od nas elastyczności i ciągłego zdobywania nowych kwalifikacji. Lifelong learning to idea, zgodnie z którą należy uczyć się przez całe życie.

Ceikawe tematy

Uroda

Jakie zabiegi możesz bezpiecznie wykonać latem?

Zabiegów medycyny estetycznej nie można wykonywać latem – to jeden z dość popularnych mitów. Czy zawsze po wizycie w ośrodku medycyny estetycznej musimy uważać na słońce? Sprawdźcie, jakie zabiegi możecie bez obaw wykonać latem!

Przepisy

Sałatka ze szpinakiem, owocami i kozim serem

Długi weekend za nami i przed nami. Piękna majowa pogoda nie zachęca do siedzenia w domu.Zatem grilujmy, spacerujmy i cieszymy się życiem!

Dom