Od niemowlaka do przedszkolaka – pomysły na prezenty świąteczne dopasowane do wieku dziecka

Szalona gorączka w okresie przedświątecznych przygotowań często nie wpływa zbyt dobrze na podejmowanie racjonalnych decyzji – zwłaszcza jeżeli chodzi o zakup prezentów.

Prezenty. Foto. Pixabay blixpixel

Jak jednak wybrać te, które będą dopasowane do etapu rozwoju malucha oraz wywołają uśmiech na jego twarzy?

Przygotowaliśmy prezentownik Fisher- Price dostosowany do różnych grup wiekowych. Na pewno znajdziecie w nim inspiracje, co powinno znaleźć się pod Waszą choinką.

Od pierwszych dni życia

1. Aktywizująca Mata 4 w 1 Muzyczny Ocean

Aktywizująca Mata 4 w 1 Muzyczny Ocean. Fisher Price

Wspaniałe morskie przygody w domowym zaciszu? To możliwe z aktywizującą matą od Fisher-Price. Mięciutki kolorowy materiał, doczepiane zabawki oraz interaktywny panel zapewnią małemu odkrywcy mnóstwo rozrywki przez pierwszych kilka. lat życia. Matę można wykorzystać na cztery sposoby: jako miejsce do gimnastyki dla noworodka, tunel do raczkowania, stolik do zabawy na stojąco lub przenośny panel. Wyraziste kolory, rozmaite faktury oraz światełka i dźwięki mają za zadanie angażować i stymulować zmysły maluszka oraz zapewniać mu codzienną dawkę zdrowego ruchu. Podczas interakcji z matą i doczepionymi do niej zabawkami dziecko – wierzgając nóżkami i rączkami – ćwiczy sprawność ruchową. Starsze szkraby, naciskając na poszczególne guziki interaktywnego pada, nauczą się związków przyczynowo-skutkowych oraz rozpoczną naukę cyferek, kształtów oraz kolorów w rytmie wesołych piosenek i – co najważniejsze – cudownej zabawy.
Wiek: 0-36 miesięcy
Cena: ok. 250 zł
https://www.fisher-price.com/pl_PL/products/Fisher-Price-Aktywizujaca-mata-4-w-1-Muzyczny-Ocean

2. Aktywizujące Centrum Zabaw 2 w 1

Aktywizujące Centrum Zabaw 2 w 1. Fisher Price

Masz w domu ulubione miejsce do relaksu i odpoczynku? Maluch również może takie mieć! Interaktywna zabawka z motywem safari będzie dorastać wraz z dzieckiem, towarzysząc we wczesnych etapach życia. Zabawka oferuje dwa sposoby użytkowania. Maluszek, który nie potrafi jeszcze chodzić, świetnie odnajdzie się w stacjonarnym zakręconym centrum rozrywki. Szkrab może usiąść w wygodnym mięciutkim siedzisku, a kolorowa platforma pełna zabawkowych zwierzątek i przycisków zachęca go do okrywania nowych funkcji. Gdy dziecko podrośnie, rodzic może przekształcić zabawkę w stolik, przyczepiając w miejsce fotelika rampę zjazdową. Do zestawu dołączony jest również przenośny muzyczny aligator z podświetlanymi klawiszami, uruchamiającymi wpadające w ucho dźwięki i melodie. Te z kolei nagrodzą aktywność malucha, zachęcając go do dalszej zabawy, a wyraziste kolory i różnorodne faktury pomogą stymulować jego zmysły.
Wiek: dla dzieci siedzących samodzielnie
Cena: ok. 300 zł
https://krainazabawy.pl/zabawki-interaktywne/29910-fisher-price-aktywizujace-centrum-zabaw-2-w-1-fvd25-887961655742.html

Dla ciekawych świata maluchów

3. Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka

Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka. Fisher Price

Milutki Szczeniaczek lub jego Siostrzyczka mają szansę zostać ukochanymi maskotkami Twojego wnuczka lub chrześniaka. Te miłe w dotyku przytulanki śpiewają edukacyjne piosenki – zapadające w pamięć malucha. Zabawka posiada wbudowaną technologię z trzema poziomami nauki, dostosowanymi do wieku i etapu rozwoju dziecka. Dzięki nim szkrab uczy się ponad stu pierwszych słów, takich jak: części ciała, kolory i literki. Serduszko pluszaczka świeci na różne kolory i pulsuje w takt odtwarzanej muzyki, ćwicząc rytmikę pociechy. Szczeniaczek uczy również słuchania ze zrozumieniem i wykonywania poleceń. Gdy spyta „Gdzie mam czerwoną rękę?”, a szkrab naciśnie na prawidłową część ciała, pluszowy przyjaciel entuzjastycznie pochwali brzdąca, zachęcając do dalszej zabawy
Wiek: 6-36 miesięcy
Cena: ok. 100 zł
https://www.smyk.com/fisher-price-szczeniaczek-uczniaczek-zabawka-interaktywna.html

4. Bebo i Bella – Tańcz i śpiewaj ze mną

Bebo i Bella – Tańcz i śpiewaj ze mną. Fisher Price

Nie od dziś wiadomo, że maluchy wprost uwielbiają tańczyć i śpiewać! Nic dziwnego – my, dorośli również to lubimy. Dzieci nie tylko kochają ruch, lecz także potrzebują go. Wesołymi towarzyszami do tanecznych (i nie tylko) zabaw będą dwa urocze robociki – Bebo i Bella, które śpiewają i mówią, gdy naciśniemy na ich brzuszki, oraz śpiewają i tańczą, kiedy uruchomimy przyciski na stopach. Dodatkowo, zabawki pozwalają nagrywać wypowiadane przez dziecko zdania i wkomponowują je w wesołą piosenkę. Dzięki trzem trybom – zabawa, nauka i gry oraz nagrywanie.
Wiek: powyżej 9 miesiąca
Cena: ok. 200 zł
https://www.smyk.com/fisher-price-bebo-tancz-i-spiewaj-ze-mna-zabawka interaktywna.html

5. Interaktywny przyjaciel Rockit

Interaktywny przyjaciel Rockit. Fisher Price

Aby nauka nie kojarzyła się dziecku z przykrym obowiązkiem, wystarczy „podać ją” w odpowiedniej formie – najlepiej poprzez zabawę. Z uroczym robotem Rockitem poznawanie alfabetu, liczb i słówek po angielsku połączone jest z radosnym tańcem, śpiewem i oprawą wielokolorowych światełek. Hej, hej! Dobrze, że jesteś tu! – rozkołysany Rockit i jego mały towarzysz Glow wprost nie mogą doczekać się wspólnej zabawy z małym szkrabem, zachęcając go do rozmowy. Przyjaciele wchodzą w interakcje ze sobą oraz z dzieckiem, zabawnie kołysząc się na boki w rytmie wpadających do ucha piosenek i rymowanek. Maluch będzie z radością odkrywać nowe sposoby na zabawę i z zaciekawieniem obserwować relację tych dwóch przemiłych stworzonek.
Wiek: 6-36 miesięcy
Cena: ok. 180 zł
https://www.fisher-price.com/pl_PL/products/Fisher-Price-Interaktywny-przyjaciel-Rockit

6. Mega Bloks Pociąg ABC z dźwiękami

Mega Bloks Pociąg ABC z dźwiękami. Fisher price

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Cel podróży? Doskonała zabawa! Pociąg ABC został stworzony z myślą o rozwijaniu zdolności manualnych maluchów oraz o kreatywnej nauce
alfabetu. Zabawka zaprasza do poznawania kolorów i literek oraz inspiruje do tworzenia coraz to nowszych konstrukcji. Podczas zabawy maluchy będą mogły zbudować własną ciuchcię i udać się w edukacyjną podróż do krainy literek. Zestaw składa się z 60 elementów, wśród których szkrab znajdzie mnóstwo kolorowych klocków, trzy podstawki z kółeczkami oraz arkusz naklejek z literkami – czyli wszystko, co niezbędne do własnoręcznego stworzenia swojego pierwszego pociągu. Ta fantastyczna zabawa rozwija u dziecka szereg umiejętności. Maluszek doskonali zdolności manualne dzięki klockom idealnie dopasowanym do jego małych rączek oraz zainspiruje się do tworzenia własnych niepowtarzalnych budowli, rozwijając swoją kreatywność. Bawiąc się klockami, które mają różne kształty i kolory oraz naklejone literki, dziecko nauczy się je rozróżniać i nazywać, a wygodne opakowanie do przechowywania pomoże wyrobić (jakże pożądany przez wszystkich rodziców!) nawyk sprzątania po zakończonej zabawie.
Wiek: 1-5 lat
Cena: ok. 60 zł
https://krainazabawy.pl/first-builders/31985-mega-bloks-fisher-price-muzyczny-pociag-abc-z-dzwiekami-fwk22-887961675832.html

Dla kreatywnych starszaków

7. Movi Mistrz Zabawy

Dla kreatywnych starszaków. Fisher Price

Cześć jestem Movi! Chcesz się pobawić? – takim hasłem wita dzieci kandydat na ich nowego interaktywnego przyjaciela. Ten posiadający 360-stopniowy zakres ruchu robot został stworzony po to, by uczyć przedszkolaki kluczowych umiejętności. które będą im niezbędne zarówno w szkole, jak i w codziennym życiu. Movi podczas aktywnej zabawy uczy przestrzegania instrukcji, słuchania i wykonywania poleceń. Przyjazny wygląd robota, który prezentuje aż 60 różnych minek w 3 kolorach, wzbudza sympatię, zachęcając do wspólnego spędzania czasu. Przedszkolakom spodoba się również fakt, że Movi, w zależności od rodzaju zabawy, tańczy lub porusza się w rytmie wydawanych poleceń. Jeżdżąc po całym pokoju, motywuje malucha do naśladowania i wspólnych „szaleństw”. Szkraby do dyspozycji mają aż 6 różnorodnych gier w obrębie 3 trybów: Zabawa z alfabetem, Ruchy i kształty, Nauka i zabawa. Każdy z nich rozwija w maluchach inne umiejętności. Jedne poprzez pochwały motywują dziecko do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie, inne uczą słuchania ze zrozumieniem i wykonywania precyzyjnych poleceń np. Gdy powiem „Movi mówi”, rób, o co proszę, ale kiedy nie powiem „Movi mówi”, nie ruszaj się!
Wiek: 3-6 lat
Cena: ok. 199 zł
https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/289818/s/fisher-price-movi-mistrz-zabawy-robot-zabawka-interaktywna/

8. Samolot, Pociąg i Autobus Małego Odkrywcy Little People

Samolot, Pociąg i Autobus Małego Odkrywcy Little People. Fisher Price

Kierowca autobusu, pilot lub konduktor – dzięki Pociągowi, Autobusowi lub Samolotowi Małego Odkrywcy oraz towarzystwu dwójki przyjaciół znajdujących się w każdej z zabawek, starszaki będą mogły wcielić się w zupełnie nowe role! Pojazdy, po naciśnięciu przycisku znajdującego się na dachu, wydają realistyczne i charakterystyczne dla siebie dźwięki. Dodatkowo, każdy z nich wyposażony jest w światełka migoczące w rytm wesołych melodii. Dzieci, naciskając w czerwonym pociągu siedzenie zajmowane przez panią konduktor, usłyszą wypowiedzi i piosenki na temat przestrzegania zasad podróżowania i szanowania innych pasażerów.
Wiek: 1-5 lat
Cena: ok. 95 zł
https://www.empik.com/fisher-price-little-people-samolot-malego-odkrywcy-fkx09- mattel,p1153828392,zabawki-p

9. Tomek i Przyjaciele Trackmaster Morska przygoda Tomka Zestaw

Tomek i Przyjaciele Trackmaster Morska przygoda Tomka Zestaw. Fisher Price

Wszyscy na pokład! Czas na niezwykłą podróż! Podczas zabawy zestawem z serii Trackmaster maluch przeniesie się do świata inspirowanego najnowszymi przygodami Tomka i przeżyje niezwykłe morskie przygody ze swoją ulubioną lokomotywką. Tomek pędzi po torach, by za chwilę „popłynąć” po morzu – na pokładzie statku. Z rozpędu wprawia w ruch statek, który przewozi go wodną trasą z jednego portu do drugiego. Dzieci będą z radością odgrywać fascynujące historyjki o podróży Tomka – od jazdy po zakręconych torach aż po rejs po wzburzonym morzu. Kotwice w górę, przygoda czeka! Zestaw kolejowy Tomek i Przyjaciele Trackmaster  zawiera jeżdżącą lokomotywkę Tomka z napędem, jeżdżący statek, kolejowe tory, „wodne tory” dla łódki oraz dwa porty.
Wiek: 3-7 lat
Cena: ok. 200 zł
https://www.maskotkowo.pl/index.php?p14559,trackmaster-zestaw-morska-przygoda-tomka-fjk49

Wpis znaleziono dzięki:

- Fisher Price

- Zabawki

- Zabawki dla dzieci