Porady psychologiczne online – w jakich sytuacjach skorzystać?

Wizyty u psychologa to już na szczęście przełamane tabu w naszym społeczeństwie. Nadal jednak łatwiej jest otworzyć się w znanym środowisku, nie tracąc przy tym czasu na dojazdy. Dlatego powstała usługa taka jak psycholog online - z myślą o każdym, kto potrzebuje wsparcia i trafnej diagnozy.

Porady psychologiczne online – – w jakich sytuacjach skorzystać?

Pomoc psychologiczna online – dla kogo?

Usługi psychologa online stały się popularne w okresie lockdownu, nic jednak nie straciły ze swoich zalet również obecnie. Większość pacjentów zdecydowanie poleca tę formę kontaktu ze specjalistą. Szczególnie dla dzieci i młodzieży psycholog świadczący pomoc online może okazać się ogromnym wsparciem. Łatwiej bowiem skorzystać z pomocy psychologicznej w zaciszu własnego pokoju, niż przyznać się przed bliskimi do konieczności wizyty w gabinecie.
Kontakt z psychologiem online wybierają także pacjenci spoza wielkich miast, gdzie ciężko o poradnię psychologiczną. Taka forma pomocy ucieszy także zabieganych oraz nieśmiałych, którym łatwiej otworzyć się online. Podczas konsultacji online możesz bez problemu zmienić specjalistę, jeśli ciężko Ci rozmawiać z danym psychologiem.

Porady psychologiczne online – w jakich sytuacjach skorzystać?

Psycholog online na podstawie dokładnych rozmów oraz ankiet jest w stanie rozpoznać wiele zaburzeń. Są to m.in. zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, zaburzenia psychosomatyczne czy też zaburzenia nastroju. Konsultacje psychologiczne polecane są osobom, którym dokucza niskie poczucie własnej wartości lub mają obawy co do swojego zdrowia psychicznego. Certyfikowany psychoterapeuta online zdiagnozuje i pomoże przy depresji, chorobie afektywnej dwubiegunowej, zaburzeniach lękowych, w przypadkach alkoholizmu, nerwicy oraz natręctw (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne). Dotyka Was kryzys w związku lub wypalenie zawodowe? Konsultacja psychologiczna to początek powrotu do zdrowia.
Terapia online jest w stanie dać wsparcie przy utracie bliskiej osoby, w okresie żałoby lub w przypadku przemocy domowej. Najważniejsze jest, żeby się przełamać – poszukiwanie pomocy tak naprawdę pokazuje, jak silni jesteśmy. Poradnia psychologiczna zatrudnia również specjalistów z zakresu seksuologii. Jeśli nie radzisz sobie z pracą, wychowaniem dzieci lub relacją – porozmawiaj z psychologiem. W trakcie konsultacji dla dorosłych psycholog jest w stanie wykryć także dużo poważniejsze problemy – jak depresja czy zaburzenia lękowe.

Wizyta u psychologa online – jak się umówić?

Psycholog online pomoże Ci w dogodnym terminie, często już w dzień umówienia wizyty. Poprzez czat, wideo konsultacje lub teleporadę uzyskasz dostosowaną do Twoich potrzeb pomoc. Pamiętaj, że psycholog nie może wystawiać recept – jeśli potrzebujesz leków, konieczna będzie konsultacja z psychiatrą. Psychoterapia online rozpoczyna się od godzinnej wizyty poprzez sieć lub telefon. Wystarczy jedynie założyć konto, wybrać sposób konsultacji i jej godzinę oraz opłacić spotkanie online. Tylko tyle trzeba, by uzyskać dostęp do profesjonalnych konsultacji psychologicznych.

Najlepszy psycholog online – jak wybrać eksperta?

Jeszcze jedną zaletą porady psychologicznej online jest możliwość wyboru naszego psychoterapeuty. Zależnie od własnych przeczuć i preferencji, pacjent może wybrać konsultację online u kobiety lub mężczyzny, specjalisty w psychologii, psychoterapii par lub seksuologii. Dokładnie przygotuj się do wizyty online, by jak najlepiej wykorzystać ten czas. Zastanów się, co najbardziej Cię niepokoi i z czym potrzebujesz pomocy – ułatwisz tym samym dojście do prawidłowej diagnozy.

Artykuł partnera