Wielkie serce Rafała Maseraka

Tancerz chętnie wspiera potrzebujących. Twierdzi, że lubi pomagać i będzie to robił, dopóki starczy mu energii. W tym roku zaangażował się w pomoc dzieciom z hospicjum. W okresie przed Bożym Narodzeniem będzie dostarczał dzieciom świąteczne podarunki.

Wielkie serce Rafała Maseraka. GA
Wielkie serce Rafała Maseraka. GA

Rafał Maserak od początku kariery medialnej zaangażowany jest w działalność dobroczynną. Tancerz pomagał zbierać m.in. pieniądze na rehabilitację Beaty Jałochy oraz fundusze na leczenie 12-letniej Pauliny chorej na nowotwór kości. Jest też członkiem piłkarskiej Reprezentacji Artystów Polskich, organizującej regularne mecze, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

– Oczywiście lubię pomagać. Nie wiadomo, może kiedyś też będę potrzebował jakiejś pomocy i też ktoś do mnie wyciągnie rękę. Jeżeli jest taka możliwość, jeżeli mam energię na to, to oczywiście robię to – mówi Rafał Maserak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Szczególnie chętnie tancerz pomaga dzieciom. W ubiegłym roku zaangażował się w akcję „Biżuteryjki dla WOŚP”, obecnie w okresie przedświątecznym nawiązał współpracę z hospicjum dla dzieci.

– Będę rozdawał paczki dzieciom w hospicjum i będę do nich jeździł przed świętami, żeby ich wesprzeć pozytywną energią. Jeszcze jej trochę mam, więc będę wspierał – mówi Rafał Maserak.

Tancerz zaangażował się także w akcję #przybij5, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dla Marcina Miąsko. Mężczyzna w wyniku wypadku stracił lewą rękę, aby mógł wrócić do pełnej sprawności, potrzebuje nowoczesnej protezy.