Okaż skórze więcej serca. Jak dobrać krem do wieku?

Zmycie makijażu, oczyszczenie twarzy i użycie kremu na noc – byłoby pięknie, gdyby na tym kończyła się pielęgnacja skóry. W praktyce wiele zależy jednak nie od samych zabiegów pielęgnacyjnych, ale od wyboru odpowiednich kosmetyków.

rlm3
Okaż skórze więcej serca.

O cerę należy się odpowiednio zatroszczyć – w przeciwnym razie będzie przesuszona, zaczerwieniona i może się złuszczać.

Dobre rozpoznanie

Częstym błędem kobiet jest stosowanie źle dobranych kosmetyków. Najtrudniejszy jest wybór kosmetyku do cery mieszanej – takiego, który odpowiednio zmatowi strefę T i nie przesuszy nadmiernie suchych partii twarzy. Wiele problemów ze skórą i pieniędzmi w kieszeni zaoszczędziłaby nam wizyta u specjalisty. Jeżeli po każdym zakupie kosmetyku borykamy się z zaczerwienieniem i przesuszeniem, warto udać się do dermatologa, który określi rodzaj cery i pomoże w dobraniu odpowiednich specyfików. „Każdy typ skóry ma swoje potrzeby i kosmetyk powinien być do niej dobrany.” mówi kosmetolog Ewa Droździel.

Dla młodej cery

Nastolatki lubią sięgać do kosmetyczki mamy po kolorowe kosmetyki. Jeśli mają cerę trądzikową, często chcą ukryć niedoskonałości pod grubą warstwą podkładu. Efekt jest często odwrotny do zamierzonego – pory zatykają się i na dłuższą metę na twarzy pojawia się więcej wyprysków. „Jeżeli młoda osoba używa kosmetyków dla cery dojrzałej, np. podkładów liftingujących to jej skóra będzie przesuszona i podrażniona” mówi Ewa Droździel. Dlatego w pierwszej kolejności nastolatki powinny sięgać po kosmetyki antybakteryjne i lekkie emulsje micelarne, które dobrze oczyszczą twarz. Od ciężkiego podkładu lepszy będzie lekki krem koloryzujący.

Odpowiednio do wieku

Po 25. roku życia procesy regeneracyjne spowalniają, a w okolicach, gdzie skóra jest delikatniejsza i cienka, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Wybierając pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe kobiety często sięgają po kosmetyki dla starszych osób. „Ma to wpływ na kondycję skóry, która spowalnia swoje możliwości regeneracyjne” zauważa Ewa Droździel. Krem przeznaczony dla kobiet po 50. roku życia nie będzie bardziej skuteczny, gdy zastosuje go 30-latka. Należy go dobrać do wieku zgodnie z zapotrzebowaniem skóry. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty stosowania kosmetyków przeciwzmarszczkowych nie są błyskawiczne. Przede wszystkim nie zapominajmy o tym, że reakcja skóry na kosmetyki może być indywidualna. Przed zakupem warto zapoznać się z ulotkami i dobrać krem do rodzaju cery. Jeżeli w trakcie stosowania zauważymy niepokojące objawy, np. zaczerwienienie, warto skorzystać z rady specjalisty.

Wpis znaleziono dzięki:

- Kremy przeciwzmarszczkowe

- Właściwe kosmetyki

- Dobór kremu do wieku