Pomysły na prezenty świąteczne – redakcyjne propozycje

Zapach choinki i pierników, dźwięki kolęd, smak karpia... a także wyczekiwane przez wszystkich prezenty. W wigilijny wieczór czekają na nie nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Pomysły na prezenty świąteczne
Pomysły na prezenty świąteczne – redakcyjne propozycje

W naszej tradycji istnieje kilka rzeczy, bez których wprost nie wyobrażamy sobie Świąt: kłótnie o politykę, „Kevin sam w domu” i prezenty oczywiście. Pięknie zapakowane pudełka pod choinką sprawiają radość zarówno tym starszym, jak i młodszym. Naturalnie o ile w środku znajduje się coś upragnionego. Czasami trudno znaleźć właściwy podarek dla bliskich, dlatego w tym roku z pomocą przychodzi nasza redakcja. Podrzucamy pomysły na prezenty świąteczne w zależności od dostępnego budżetu. Wśród czterech propozycji wymieniamy więc i te tańsze, i te nieco bardziej kosztowne.

1. Puszka na pierniczki z niespodzianką w środku

To niskobudżetowy, ale z pewnością urokliwy wariant prezentowy. Jest uniwersalny i sprawdzi się zarówno jako podarek dla rodziców i dziadków, jak i dla przyjaciół lub partnera. Taka puszka bardzo kojarzy się ze Świętami, a ponadto zwykle stanowi ładną i estetyczną dekorację mieszkania w okresie zimowym. Z kolei słodka zawartość zaspokoi pragnienia łakomczuchów i nie tylko. Jeśli samodzielnie wykonamy pierniczki lub inne smakołyki, które włożymy do puszki, tym lepiej. Będzie to doskonały prezent od serca dla serca.
Cena takiego upominku to około 20-30 zł plus koszt słodkiego upominku. 

2. Planszówka dla całej rodziny

Gry to idealny sposób, by zjednoczyć wszystkich członków familii przy jednym stole. Nieważne, czy w waszym gronie są dzieci, czy może wszystkie zdążyły już dorosnąć – każdy czas jest dobry na odrobinę zabawy. Zresztą istnieje mnóstwo planszówek przeznaczonych typowo dla dorosłych. Przy każdych z nich prawdopodobnie całą rodzinę czeka masa śmiechu. Dając więc taki upominek komuś z familii, tak naprawdę robisz prezent i sobie. Uwaga: lepiej nie chować pod choinką gry Monopoly – chyba, że chcesz skłócić całą rodzinę podczas zaciętej walki o kolejne posiadłości!
Ceny planszówek oscylują w granicach 100-120 zł.  

3. Świąteczny kocyk i poduszka

Boże Narodzenie, jak wiadomo, przypada w grudniu – czasie, gdy na dworze panuje mróz, a śnieg pokrywa dachy i ulice. Ta zimowa aura powoduje, że niejednokrotnie jedyne, o czym marzymy, to wygrzanie się przy kominku z kubkiem parującej herbaty. A co, jeśli nie mamy kominka? Wtedy z pewnością przyda nam się koc, najlepiej do kompletu z miękką poduszką dekoracyjną. W świątecznym wariancie taki zestaw stanowi idealny prezent dla każdego zmarźlaka. Jeśli do tego dokupimy także termofor, obdarowywana osoba prawdopodobnie już nigdy nie będzie narzekać na chłód.
Cena dobrej jakości świątecznego koca i poduszki to około 150 zł. 

4. Voucher na niezapomniane przeżycie

To może być wszystko: od zaproszenia do wykwintnej restauracji, przez dzień w SPA, po skok na bungee. Dobierz upominek do zainteresowań i temperamentu obdarowywanej osoby i nie wahaj się. Vouchery prezentowe to może nie materialny podarek, ale przeżycie, które ktoś zapamięta na dłużej.
Ceny takich prezentów są bardzo różne, w zależności od wybranego typu atrakcji. Kolację dla dwóch osób można nabyć już za około 120-150 zł. Przejażdżki ekskluzywnymi autami to z kolei koszt już kilkuset złotych. Lot balonem? Ponad 500 zł. Na szczęście wybór jest tak wielki, że na pewno uda nam się znaleźć coś dla obdarowywanej osoby.

 

EP