Dokąd wyjechać zimą?

Z roku na rok, planując nasze wakacje marzeń, coraz częściej wybieramy kierunki egzotyczne. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy temperatura zaczyna drastycznie spadać, deszcz zacina, a brak witaminy D coraz silniej daje się nam we znaki, dalekie podróże są wybierane przez nas najchętniej.

Dokąd wyjechać zimą?

W sezonie jesienno-zimowym nic nie ładuje naszych akumulatorów tak, jak słońce, ciepłe morze, miękki piasek i widok palm. Dokąd najczęściej wyruszamy, gdy lato już dawno za nami, a jego pragnienie wciąż do nas powraca? Okazuje się, że poza kierunkami, które od kilku lat są topowe, coraz odważniej sięgamy po nowe destynacje. Dokąd zatem najlepiej polecieć w najbliższych miesiącach?

W sezonie jesienno-zimowym 2016. nachętniej lataliśmy do Tajlandii, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela i Indii.

1. Tajlandia

Dokąd wyjechać zimą?

Ten kierunek od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu na liście wymarzonych egzotycznych destynacji wśród Polaków. Nic dziwnego – Tajlandia to kraina uśmiechu i życzliwości oferująca ogromną różnorodność. Znajdziemy w niej doskonałe warunki do wypoczynku, możliwość poznania orientalnej kultury, niesamowitych smaków i zapachów. Czekają tu na nas piękne białe plaże i strzeliste mogoty wynurzające się z krystalicznie czystej wody. Ale Tajlandia to także tętniący życiem Bangkok, fascynujące zabytki i ociekające złotem buddyjskie świątynie.

2. Dominikana

Dokąd wyjechać zimą?

Dominikana to raj dla wszystkich szukających słońca i relaksu na rajskich plażach. Jest to kierunek szczególnie polecany rodzinom i tym, którzy poszukują spokoju i beztroskiego czasu. Trudno się dziwić – mieszkańcy Dominikany są niezwykle przyjaźni i gościnni, temperatury przez cały rok wynoszą około 30 stopni, a na miejscu czeka na nas turkusowa woda, biały piasek na plaży oraz bujna roślinność.

3. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dokąd wyjechać zimą?

Choć kojarzą nam się przede wszystkim z przepychem i nowoczesnością, poza luksusowymi hotelami, ekskluzywnymi ośrodkami spa i bardzo wysoką jakością świadczonych usług znajdziemy tu również piękne piaszczyste plaże, palmowe ogrody, tradycyjne beduińskie wioski i oazy. Tutaj wszystko jest największe i najniezwyklejsze. Nie chodzi tylko o spektakularny Dubaj, czy Abu Zabi, która jest stolicą i jednym z najważniejszych miast w kraju, ale także o pozostałe emiraty, jak np. Fudżajra, która słynie z przepięknej tradycyjnej architektury czy lokalnych marketów.

4. Chiny

Dokąd wyjechać zimą?

Chiny to doskonały wybór dla tych, którzy poza odpoczynkiem spragnieni są także intensywnego zwiedzania. Ten najludniejszy kraj świata jest pełen kontrastów. Uliczny gwar oraz pachnące przyprawami knajpki i restauracje z jednej strony, majestatyczne kompleksy świątynne i zapierające dech w piersi zabytki architektoniczne z drugiej. Terakotowa armia, Zakazane Miasto i Wielki Mur Chiński czy oszałamiające nowoczesne miasta? Kraina złotego smoka z pewnością cię oczaruje niezależnie od tego, jakie Chiny wybierzesz wyruszając w podróż w stronę Orientu.

5. Kuba

Dokąd wyjechać zimą?

Planując wakacje jesienią i zimą, nie zapominajmy o gorącej Kubie. To kraj, w którym muzyka nie ustaje, jej rytm miesza się z aromatem rumu i dymem cygar, a radość i serdeczność mieszkańców wyspy daje się odczuć na każdym kroku. Powodów, by wybrać się na wakacje na tę niesamowitą wyspę znajdziemy tysiące: rajskie plaże, wspaniałe podwodne jaskinie i wodospady, tropikalna dżungla, ciągnące się kilometrami plantacje kawy i tytoniu. Poza zapierającą dech w piersiach przyrodą znajdziemy tu także takie perełki, jak kolonialne miasta, stare samochody, czy sklepy na rowerach. Ta karaibska wyspa zachwyci nas również swoją oryginalną kuchnią, która jest połączeniem hiszpańskich i kreolskich smaków, czy wyjątkowym mojito, tak innym od znanej w Europie wersji tego trunku.

Wpis znaleziono dzięki:

- Podróże

- Wakacje

- Turystyka