Czego pragnie mężczyzna po czterdziestce?

Odpowiedź na to pytanie, dla kobiet może być zaskakująca.

Czego pragnie mężczyzna po czterdziestce?

Mężczyzna potrzebuje przede wszystkim czułości i szacunku. Ich potrzeby w tym wieku dotyczą głównie związków, od których wymagają oni najwięcej. Nie są tak skomplikowani, jak może nam się wydawać. Ich potrzebą jest doświadczanie emocji i umiejętność radzenia sobie z nimi. Zdaniem mężczyzn ich życie wygląda znacznie stabilniej i lepiej, jeżeli są oni w stałym związku. Chcą oni być kochani i mieć możliwość kochania kogoś. I mimo tego, że to uczucie może ich przerastać i przerażać, to nadal poszukują oni stałych związków i unikają samotności, która nie daje poczucia wartości.

Seks

Mężczyzna po czterdziestce potrzebuje seksu. Co ciekawe, większość panów przyznaje się do tego, że seks jest dla nich ważny nie dla samego tego aktu, ale przez to, jak czują się w jego trakcie. Seks jest dla mężczyzn najlepszym sposobem na zaspokajanie swoich potrzeb, a nie dotyczą one tylko przyjemności i poczucia spełnienia. Panowie mają problem z wyrażaniem własnych uczuć, a także pokazaniem tego, czego naprawdę potrzebują. A takie zbliżenie, jak seks, jest dla nich najlepszym sposobem na wyrażanie swoich uczuć. To w czasie tego aktu pokazują oni swoja miłość i pragnienie do partnerki. W tym wieku kończy się uprawianie seksu jedynie dla przyjemności, a akt zaczyna nabierać większego znaczenia.

Czułość

Dla kobiet może to być zaskakujące, ale większość Panów w tym wieku potrzebuje czułości. Chcą oni czuć się kochani i potrzebni. Jeżeli są oni w stałym związku, to potrzebują czuć, że ktoś o nich dba, martwi się i troszczy o ich zdrowie i samopoczucie. Okazuje się, że nawet Panowie najbardziej surowi i zdystansowani potrzebują czuć się potrzebni i kochani. Mogą oni mieć problemy z wyrażaniem własnych emocji i często dają się we znaki nam kobietom, ale bez względu na to, jaki mają oni charakter, zawsze potrzebują od nas miłości.

Uwaga

Każdy mężczyzna bez względu na wiek chce być zauważony. Jego męska duma potrzebuje tego, by potwierdzić to, że się go zna, dostrzega i docenia. Mężczyźni chcą być zauważani każdego dnia. Jednak nie chcą tego, byśmy zwracały uwagę na ich wady lub to, czego nie zrobili i na czym nas zawiedli. Ich pragnieniem jest to, by doceniać ich zalety, kochać za to, jacy są i nie wymawiać ich wad. Wydaje się, że to duże wymagania, ale przyznajmy szczerze, że my kobiety również wolimy słuchać tego, jakie jesteśmy cudowne niż codziennie wysłuchiwać narzekań, że obiad znowu jest przypalony, albo przesolony.

Szacunek

Przy bliskiej więzi z kobietą mężczyzna oczekuje szacunku. Mimo tego, że pokazują oni, że są twardzi, to często zdarza im się poczuć zagrożenie. A dzięki temu, że bliska im osoba okazuje względem nich pełen szacunek, łatwiej jest im poczuć się pewniej i zwiększa to ich poczucie własnej wartości. Mężczyzna potrzebuje szacunku, by dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Nie jest to przejaw egoizmu, ale potrzeba poznania samego siebie. To uczucie pozwala im radzić sobie z trudnymi doświadczeniami.