Holistyczne podejście w medycynie anti-aging. Rewolucja dla Twojego wyglądu… i samopoczucia!

Medycyna estetyczna często kojarzona jest wyłącznie z zabiegami mającymi na celu poprawę wyglądu pacjentów.

Holistyczne podejście w medycynie anti-aging. Rewolucja dla Twojego wyglądu… i samopoczucia! Foto StasDurov/pixabay

Wolumetria, procedury liftingujące czy laserowa korekcja zmian to jednak tylko jedno jej oblicze. Celem współczesnej medycyny anti-aging jest kompleksowe wpływanie na wygląd, ale też zdrowie i samopoczucie pacjentów – i tu niezastąpione okazuje się podejście holistyczne!

„Holistyczne podejście” – co oznacza w praktyce?

W medycynie oznacza, że w terapii nie kierujemy się wyłącznie jednym objawem, symptomem i jego przyczyną – ale patrzymy na organizm pacjentów całościowo, uwzględniając w zaleceniach nawet subtelne powiązania między różnymi układami, narządami, czynnikami. Tak samo ważny staje się dla nas poziom hormonów, dieta czy wpływ codziennego stresu oraz kondycja psychiczna naszych pacjentów, a dobierając terapie, kierujemy się tym, by działać u źródła, wpływając pozytywnie na życie w najszerszy możliwy sposób.
Podejście holistyczne to prawdziwy przełom w medycynie estetycznej i anti-aging! Zgodnie z nim w klinikach Dr Beata Dethloff stawia się na kompleksową opiekę nad pacjentami i terapie, dzięki którym nie tylko wyglądają młodo i pięknie, ale przede wszystkim są zdrowi i wspaniale się czują.

Gdzie kryje się tajemnica?

Celem medycyny anti-aging jest nie tylko przywracanie młodego wyglądu – ale również wspieranie naturalnych zdolności organizmu do regeneracji. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale potencjał antyoksydacyjny i regeneracyjny to w dużej mierze kwestia genów, a  raczej życia zgodnie z naszym DNA. Nawet najlepsze kremy i zabiegi mogą nie zdać egzaminu, jeżeli nie zaczniesz od podstaw. Cała tajemnica tkwi w polimorfizmach genowych – niewielkich różnicach kodu DNA, które definiują Twoje indywidualne potrzeby. Dzięki badaniom  nutrigenetycznym możesz je poznać, a wraz z dietetykami z kliniki opracujesz
dietę i wskazania lifestyle’owe, dzięki którym zaczniesz wspierać Twój potencjał antyoksydacyjny i detoksykacyjny oraz dostarczać organizmowi właśnie te mikro i makroskładniki, które najbardziej mu służą.
Przykładowo: stosujesz zbilansowaną dietę, zgodną z piramidą żywieniową? Jednak czy wiesz, że na podstawie przeprowadzonych przez nas badań, prawie połowa naszej populacji łatwiej metabolizuje tłuszcze, a druga połowa węglowodany? Również to jak metabolizujemy witaminy będzie wpływać na naszą skórę, oczy, samopoczucie, czy występowanie chorób. Kluczowe witaminy dla procesów przeciwstarzeniowych to witamina A, witamina D, czy witaminy z grupy B.

Skuteczność badań nutrigenetycznych

Badania nutrigenetyczne to nie jedyne badania, które wykonuje się w klinikach Dr Beata Dethloff. Każdorazowo, kiedy istnieją przypuszczenia, że podłoże problemów, z którymi się zwracają do kliniki Pacjenci, leży w złym stanie zdrowia, zaleca się wykonanie diagnostyki. Jednym z takich badań jest omega test. Pozwala on na weryfikację poziomów kwasów tłuszczowych w organizmie – w tym tych kluczowych, dobrych kwasów Omega-3 i Omega-6. Co nam to mówi? Badanie potrafi wskazać przyczynę szeregu problemów: od skóry, przez odporność, po nawet trudności z zajściem w ciążę!

Medycyna estetyczna i anti-aging to wyjątkowa gałąź, wymagająca od lekarza specjalnego podejścia do pacjentów. W ramach terapii zwalczamy lub niwelujemy problemy, które dla naszych Pacjentów są niejednokrotnie źródłem stresów, frustracji, niższej samooceny. Są to często poparzenia, przedwczesne wypadanie włosów, znamiona czy cellulit i rozstępy… Każdy z nas chce wyglądać pięknie, a zmiany czy defekty mają bezpośredni wpływ na jakość życia.  To, co jest dla nas ważne, to nie tylko proces leczenia – ale również wsparcie psychiczne naszych Pacjentów. Dbamy o ich dobre samopoczucie, pomagamy w czasie terapii, zachęcając również do tego, by czerpali radość z życia!