Jak nie wydać fortuny na ślub? Oto nasze sposoby!

Ślub to najpiękniejszy dzień w życiu wielu z nas. Niestety również prawdopodobnie najbardziej kosztowny. Na szczęście znamy kilka sprawdzonych tricków, dzięki którym naprawdę zaoszczędzisz!

foto Pixabay

W wielu rodzinach na ślub dziecka odkłada się już od momentu narodzin. Niestety nie zawsze jest to możliwe i często rodzice muszą się zapożyczać, aby urządzić młodym wspaniałe wesele. Przy odrobinie szczęścia, część wydatków zwróci się w postaci kopert i prezentów od gości – jednak nie zawsze. Chcesz wziąć piękny ślub i nie zbankrutować? Oto kilka porad!

Suknia ślubna

To jeden z pierwszych, dużych wydatków, jakie trzeba poczynić na poczet ślubu. Ceny większości sukien w salonach wahają się zwykle w przedziale 2-4 tys. zł. W pierwszej chwili można pomyśleć „co tam, w końcu to ten jeden dzień w życiu!”. No właśnie, JEDEN. Czy naprawdę chcesz wydać tak duże pieniądze na piękną kreację, która potem spędzi resztę swojego smętnego życia zgnieciona w szafie?

Owszem, suknia to wspaniała pamiątka, jednak mało kto ma miejsce na przechowywanie jej w swojej garderobie w taki sposób, aby nie straciła formy. Niektóre z nas liczą nawet na to, że przekażą kreację córce. Piękna wizja, ale istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że za te 20-30 lat zostanie uznana przez nią za niemodną.

foto Pixabay

Warto więc zastanowić się nad wypożyczeniem sukni – wówczas koszt spada o ok. 50%, co nie jest już tak bolesne dla naszego portfela. W Internecie istnieje także całe mnóstwo sklepów oferujących gotowe kroje sukienek świetnej jakości, których ceny zwykle nie przekraczają 1000 zł! Poświęć chwilę na research i przejrzyj kilka stron, może znajdziesz w sieci swoją wymarzoną kreację za dużo niższą cenę?

Sala weselna

To największy wydatek związany ze ślubem. Gdy zapraszamy wielu gości, nie sposób go uniknąć, ale da się go zdecydowanie zmniejszyć. Przede wszystkim, zastanów się, czy faktycznie interesuje cię impreza do białego rana – jeśli nie, pamiętaj, że nie musisz robić tego z obowiązku, w końcu to twój ślub!

W zależności od tego, co bardziej ci się podoba, możesz zdecydować się na jedną z wielu dostępnych opcji. Toast z szampanem dla wszystkich gości, a później obiad w restauracji tylko dla najbliższej rodziny to rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za wielkimi weselami. Jeśli natomiast chcesz zrobić dużą imprezę, ale raczej z udziałem młodszej części gości, dobrym sposobem będzie zaproszenie rodziców i dziadków na obiad, a wieczorem wynajęcie sali klubowej dla znajomych.

foto Pixabay

Jeśli nie ma takiej konieczności, nie mów managerowi restauracji czy klubu, że rezerwujesz lokal na przyjęcie weselne – dzięki temu być może zaoszczędzisz większą kwotę, ponieważ zwykle na hasło „ślub” usługi drożeją. 😉

Samochód

Z pewnością marzysz o wielkim wejściu, a do niego potrzebny jest samochód ślubny. Firmy specjalizujące się w wynajmie pojazdów na takie okazje mają bardzo szeroką ofertę, z czym związane są także wysokie ceny. Zajrzyj do serwisów sprzedażowych i aukcyjnych, z pewnością znajdzie się tam naprawdę wielu prywatnych właścicieli aut, oferujących usługi za dużo niższe kwoty.

Fryzura, makijaż i paznokcie

Każda panna młoda chce tego dnia wyglądać wyjątkowo, najpiękniej jak to możliwe. Nawet, gdy potrafimy same się świetnie malować i czesać, trema towarzysząca przygotowaniom do ślubu może nam uniemożliwić samodzielną stylizację. Dlatego dobrze jest mieć kogoś, kto zadba o nasz wizerunek. Najprościej jest zamówić fryzjera i wizażystkę z agencji lub firmy oferującej kompleksowe usługi ślubne. Oczywiście jednak, taka opcja jest bardzo kosztowna. Zamieść odpowiednio wcześniej ogłoszenie na portalach społecznościowych o poszukiwaniu wizażystki i fryzjerki, a na pewno wśród znajomych znajdzie się ktoś, kto się tym zajmuje. Zapłacisz mniej, a być może nawet uda się załatwić sprawę „po znajomości”!

Wpis znaleziono dzięki:

- Ślubne koszty

- Wesele i zabawa

- Miłość na całe życie