Jak znaleźć dla siebie idealny catering dietetyczny?

Ile razy w ciągu dnia pamiętasz, że zbilansowany posiłek i starannie pielęgnowane, poprawne nawyki żywieniowe są filarem Twojego zdrowia?

Jak znaleźć dla siebie idealny catering dietetyczny?

Czy zastanawiałeś się, ile energii i niezbędnych wartości odżywczych dostarczyłeś wraz ze swoim ostatnim posiłkiem?
Żyjemy w pędzie, a każdy dzień okraszony jest ogromem obowiązków, które obciążają nasze zasoby poznawcze i nakładają nierzadko szeregu zmartwień. Zdając sobie sprawę z obecnych automatyzmów i propagowaniu posiłków w trybie „fast”, producenci oferują na rynku tzw. cateringi dietetyczne. To one ścigają się między sobą w konkurencyjnych cenach, ekologicznych rozwiązaniach, wyszukanych przepisach, powstających pod okiem certyfikowanych dietetyków.
O ile sama idea jest lekarstwem na wiele problemów żywieniowych, o tyle warto wiedzieć czym się kierować, wybierając ten najlepszy catering dietetyczny.

Po pierwsze: zastanów się czego potrzebujesz?

Podstawowym kokiem jest zrozumienie jakiej diety faktycznie potrzebujesz. W tym celu pomogą ci takie pytania jak: jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne? Czy prowadzisz aktywny tryb życia? Czy posiadasz jakieś alergie lub inne przeciwwskazania zdrowotne?
Odpowiedzi na te pytania pozwolą ci dobrać dietę w sposób przemyślany i rozsądny. Nie ma bowiem jednej, złotej zasady, która pomoże ci wybrać najoptymalniejszą opcję zarówno dla ciebie, jak i dla całej twojej rodziny. Dlatego też w ofertach cateringów znajdziesz przeróżne diety, oparte na innych produktach, zmiennej ilości kalorii i różnorodnych porcjach. Przed zakupem jednej z opcji przeprowadź wywiad z samym sobą i odpowiedź sobie na pytanie: czego nie chcesz lub czego potrzebujesz w wybranej diecie? Jaki masz cel – schudnąć czy nabrać masy mięśniowej? Czy chcesz korzystać z diety również w weekendy?
No dokładkę skorzystaj z kalkulatorów zapotrzebowania kalorycznego i stwórz listę swoich ulubionych dań – to one pozwolą ci przefiltrować większość ofert.

Po drugie: czy dowożą pod Twój adres?

Większość cateringów działa w dużych miastach, takich jak Kraków, Warszawa, Poznań czy Wrocław. Wiele kanałów promocji i mnóstwo siedzib umożliwia korzystanie z najpopularniejszych firm, które dostarczają pudełka pod drzwi naszego mieszkania czy biura. O ile problemu nie ma w przypadku metropolii, o tyle problem namnaża się w przypadku małych miasteczek. Sprawdź zatem jakie są lokalne firmy, poszukaj alternatyw dla cateringów, które nie działają w twojej okolicy lub w twoim mieście.
Spokojnie, rynek cateringu działa prężnie i znalezienie firmy, która dowiezie ci zamówioną dietę nie powinno stanowić większego problemu.

Po trzecie: testuj i próbuj

Prawda jest taka, że nie każda firma jest w stanie skutecznie odpowiedzieć na twoje oczekiwania i preferencje kulinarne. W końcu każdy z nas jest inny – jeden preferuje pomidorową z ryżem, drugi z makaronem, prawda?
W tym celu, zanim zdecydujesz się na cały, miesięczny plan dietetyczny, wykup pakiet testowy. Firmy oferują zarówno 1-dniowe, jak i kilkudniowe pakiety, dzięki którym przetestujesz propozycje – zarówno pod względem zbilansowania posiłków, jak i pomysłowości kucharza, świeżości produktów i używanych przypraw.
Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie firma oferuje jedynie polskie dania, czy eksperymentuje z kuchnią włoska czy tajską. W końcu ma być to twój nowy sposób żywienia. Więc  warto upewnić się, że nie trafi się propozycja kompletnie nie odpowiadająca twoim kubkom smakowym.

Po czwarte: wege czy niewege?

Część z nas nie wyobraża sobie codziennej diety bez steku i piersi z kurczaka. Inni preferują tofu lub makaron bezglutenowy. Firmy cateringowe, aby odpowiedzieć na szereg różnych i skrajnych oczekiwań, tworzą dedykowane pakiety, które odpowiadają na trendy żywieniowe swoich klientów. Upewnij się, że firma, którą wybierasz dostosowana jest do tych preferencji i czy dostarczają dietę bezglutenową, wegetariańską, dietę dla sportowców lub alergików. Jeśli nie – sprawdź, czy jest pakiet indywidualny, które dostosowywany jest pod szczególne wymagania klientów. Pomóc ci w tym może ranking cateringów dietetycznych, który znajdziesz na https://caterobazar.pl/.

Wpis znaleziono dzięki:

- Catering dietetyczny

- Dieta wege

-