Lato w kolorze neonu, czyli letnie trendy w stylizacji paznokci

Lato to czas kiedy w stylizacjach modowych stawiamy na delikatność i zwiewność. Rolę dodatku oraz „kropki nad i” w lookach pełni wtedy właśnie manicure.

Lato w kolorze neonu, czyli letnie trendy w stylizacji paznokci

A co w tym sezonie będzie królować na naszych paznokciach? Neonowe kolory, zwierzęce motywy, pastele z biżuteryjnym blaskiem i precyzyjne zdobienia na cielistym tle – poznaj letnie trendy w stylizacji paznokci.

W nadchodzącym, letnim sezonie stawiamy na eksperymenty z kolorami i wzorami. Manicure ma być dla nas uzupełnieniem stylizacji, jak również sygnałem, że wiemy co jest trendy. Dlatego obserwując zmieniające się tendencje na światowych wybiegach, marka Semilac wyznaczyła trendy w stylizacji paznokci, które będą rządzić latem 2019.

Od dłuższego czasu zauważamy regularny powrót fluorescencyjnych barw do świata mody, dlatego w tym sezonie również nie możemy zignorować siły neonów. Tego lata szczególnie mocno zaznaczy swą obecność Loud Mandarin, czyli intensywna pomarańcz, która dodatkowo podkreśli naszą opaleniznę. W oparciu o neonową kolorystykę powstał jeden z naszych trendów – zwierzęce Neon ZOO. Do miłośniczek mniej drapieżnych i szalonych stylizacji skierowany jest Pastel Blink, który łączy w sobie delikatność pasteli i elegancję brokatu. Z kolei Skin Deco zainspirowany jest tzw. ,,nagimi sukienkami”, które sprawiają wrażenie, że wzór ubrania to rysunek na ciele – mówi Joanna Janicka-Darol, ekspert ds. trendów.

Loud Mandarin

W tym sezonie neony będą przeżywać swoją kolejną młodość. Te mocne, wyraziste i energetyczne kolory staną się nie tylko dopełnieniem stylizacji, ale przede wszystkim będą występować jako kompletny, całościowy look od stóp do głów. Nie inaczej będzie na naszych paznokciach. Pomiędzy intensywnym różem, żółcią czy zielenią, na szczególną uwagę zasługuje Loud Mandarin, czyli lakier hybrydowy Semilac 554 Loud Mandarin w odcieniu krzyczącej kolorem pomarańczy. Idealny jako główny element manicure – solo lub w połączeniu z innymi kolorami. Barwa ta została wyróżniona nieprzypadkowo. Jest to kolor, który idealnie współgra z ogłoszonym przez Instytut Pantone’a odcieniem roku – koralem. Będzie o nim głośno!

Lato w kolorze neonu, czyli letnie trendy w stylizacji paznokci

Neon ZOO

Bazując na królujących neonach, powstał trend Neon ZOO. To połączenie maksymalnie nasyconych kolorów, najlepiej neonowych, takich jak Semilac 534 Freedom Blue, z motywem zwierzęcym, np. cętkami pantery czy paskami zebry. Jaskrawy kolor może stanowić tło dla ciemnych cętek wykonanych np. czernią Semilac 031 Black Diamond i na odwrót – ciemne tło świetnie wyeksponuje neonowe wzory, np. w kolorze soczystej żółci Semilac 040 Canary Green czy mocnego różu Semilac 033 Pink Doll. Manicure w tym trendzie jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą uniknąć zwierzęcego total look’u, a jednocześnie pragną być nieco zadziorne.

Pastel Blink

Wśród szalonych i energetycznych letnich trendów nie może zabraknąć propozycji dla miłośniczek bardziej stonowanych kolorów. Pastel Blink powstał w opozycji do zwariowanego Neon ZOO. Pastele nigdy nie wychodzą z mody, zwłaszcza latem. Delikatne, rozbielone kolory będą nieodłącznym elementem manicure wykonanym w trendzie Pastel Blink. Tym razem jednak, połączone zostaną z wyraźnymi i mocno błyszczącymi akcentami, wykonanymi z wykorzystaniem biżuteryjnych kolorów, np. lakieru hybrydowego Semilac 178 Delicious Cha- cha lub błyszczących pyłków do zdobień, takich jak Semilac 665 Flash Galaxy Purple&Rosa. Jeśli lubisz połysk nie musisz się ograniczać: pokryj brokatowym kolorem jeden paznokieć, a na pozostałych użyj go do wykonania biżuteryjnych wzorów. Od tego manicure zamigoce świat!

Lato w kolorze neonu, czyli letnie trendy w stylizacji paznokci

Skin Deco

Stylizacje Nail Art są niewątpliwie potwierdzeniem najlepszych umiejętności manicurzystek. Wymagają one niezwykłej precyzji i skrupulatności podczas wykonywania zdobienia. Podobne umiejętności są warunkiem koniecznym stylizacji w trendzie Skin Deco. Tło tego misternego, kolorowego zdobienia, zawsze stanowią różne odcienie i pochodne beżu, idealnie współgrające z kolorem skóry, np. Semilac Business Line 216 Warm Beige. Zdobienie Skin Deco może być wykonane na jednym, dwóch, a nawet trzech paznokciach, w zależności od gustu i upodobań. Ważne jest jednak zastosowanie jednego z kolorów wykorzystanych do zdobienia jako koloru uzupełniającego manicure, czyli zaaplikowanego na paznokcie, na których tego zdobienia nie ma. W ten sposób uzyskamy efekt spektakularnego manicure, który z jednej strony zachwyci kolorem, a z drugiej oczaruje precyzją zdobienia. Poczujesz się w nim, jak we własnej skórze!

Wpis znaleziono dzięki:

- Paznokcie

- Neony

- Stylizacja paznokci