Moda, w której rozkwita kobiecość

Kobiety od wieków udowadniają, że siła kobiecości to nie tylko piękno, ale również determinacja, odwaga i zmysł przedsiębiorczości. Izabela Łapińska, jedna z najwybitniejszych polskich projektantek, od lat tworzy projekty, które podkreślają te wartości.

Moda, w której rozkwita kobiecość
Moda, w której rozkwita kobiecość

W jej kolekcjach znajdziemy wiele elementów nawiązujących do kobiecej energii – zmysłowe tkaniny, szlachetne, efektowne detale, kroje eksponujące talię, a do tego odważne, wysublimowane dodatki. W dzisiejszych czasach, kobiety są coraz bardziej świadome swojego piękna i potencjału. To właśnie moda ma za zadanie podkreślić te atuty.

Izabela Łapińska o kobiecości

Moda, w której rozkwita kobiecość, daje im możliwość eksperymentowania, jednocześnie pozwalając na wyrażenie siebie w sposób, który same uznają za najlepszy. Izabela Łapińska od lat udowadnia, że moda to nie tylko piękno, ale również przekaz. W swoich projektach chce podkreślić, że kobiety są w stanie wiele osiągnąć i że siła kobiecości jest czymś, co powinno być pielęgnowane i doceniane.

,,Kocham kobiety i to miłością do nich kieruję się, tworząc  moje kolekcje. Czuję emanującą moc kobiecości, czuję drzemiącą siłę, którą można wydobyć dzięki pięknym kreacjom. Kobiety odbieram niczym rzeźby lub obrazy, wymagające wyjątkowej oprawy, takiej, która podkreśla ich blask. Moim zadaniem jest tworzenie tej unikalnej ramy, indywidualnie dopasowanej do stylu, w którym kobieta czuje się najlepiej. Zawsze powtarzam moim klientkom, żeby znalazły w sobie odwagę do poszukiwań swojego własnego stylu. Uważam, że to jest klucz do świetnego wyglądu i życia w zgodzie ze sobą.” – podkreśla projektantka.

Moda, w której rozkwita kobiecość

Izabela Łapińska zadebiutowała w 2004 roku, ale projektowanie i szycie ubrań były jej pasją od najmłodszych lat. Jej uwagę zawsze przyciągały szlachetne tkaniny, intrygujące wykończenia i ręcznie robione zdobienia, czym zasłużyła sobie na miano mistrzyni detalu. Ten unikatowy styl został szybko doceniony nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Artystka od zawsze wierzyła w siłę klasycznej kobiecości, a flagowym projektem stała się sukienka pensjonarka, która pojawia się w każdej kolekcji.

Kreacje, które dodają mocy

Kobiecość jest nie tylko synonimem romantyzmu, ale także pewności siebie i siły. Panie coraz śmielej eksperymentują z modą, łącząc zwiewne, przytulne materiały z oryginalnym deseniem tkanin oraz odważnymi, przykuwającymi wzrok detalami. Tym samym tworzą swój własny niepowtarzalny styl.

,,Panie, które u mnie wybierają kreacje, są świadome swojego indywidualizmu. Chcą wyglądać i czuć się wyjątkowo. Są też cierpliwe, gdyż zdają sobie sprawę, że tworzenie wymaga czasu. Strój, podkreślający ich siłę, jest niczym dzieło sztuki, na które w wielu domach mody czeka się czasem wręcz latami.” – ujawnia Izabela Łapińska.

Kobiety od wieków udowadniają, że siła kobiecości to nie tylko piękno, ale również determinacja, odwaga i zmysł przedsiębiorczości. Izabela Łapińska, jedna z najwybitniejszych polskich projektantek, od lat tworzy projekty, które podkreślają te wartości.

Proces zamówień w atelier Izabeli Łapińskiej składa się z trzech etapów: spotkania z klientki i rozmowy o jej stylu, zaprezentowania propozycji w postaci rysunków i tkanin, w końcu realizacji wybranego wariantu. Następnie zaczyna się praca krawcowych, hafciarek, artystów od najróżniejszych detali, co może trwać od sześciu do nawet dwudziestu tygodni. Unikalne kreacje projektantki powstają pod okiem wybitnych artystów – rzemieślników. To dzięki nim urealniają się najbardziej niezwykłe projekty, za którymi stoją dziesiątki godzin pracy. Niewątpliwie tego wymagają – wyszukane ornamenty, setki bezbłędnych przeszyć ręcznych haftów, niezwykłe dekoracje uzupełniane kryształami Sworowskiego, piękne formy, czy też wreszcie niepowtarzalne elementy ze srebra.

,,Moje klientki kochają owe szlachetne, efektowne i oryginalne detale. To one sprawiają, że czują się niepowtarzalne i piękne, eksponując swoją siłę i klasę.” – dodaje.

Kilka słów projektantce

Izabela Łapińska – projektantka, artystka, od piętnastu lat wyróżnia się na tle polskiej sceny modowej jakością, ponadczasową elegancją oraz luksusowymi wykończeniami. Projekty Izabeli Łapińskiej cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jej pokazy odbywały się w Paryżu oraz w Wiedniu. Inspiruje ją także sama kobieta – elegancka, stonowana, intrygująca. Typ arystokratki, która nie musi krzyczeć, by zostać zauważoną.