Nie takie czary straszne… Lichotek znowu w akcji!

lichotek i czarodzidlo

Trzecia część przygód Lichotka Stubbsa, który pokonał już złego opiekuna Bazylego Deptacza oraz bandę wstrętnych czarnoKsiężników, współpracujących z potężnym i tajemniczym Dragodonem. Teraz bystry i odważny chłopiec trafi wraz z kryjącą niejedną tajemnicę, młodszą siostrzyczką Matyldą do „upiornego zamczyska”. Kogo tam spotkają? Jak potoczą się ich dalsze losy?

Ian Ogilvy (ur. 1943 r.) – aktor i pisarz. W latach 70. zastąpił Rogera Moore a w serialu „Święty”. Był gwiazdą trzech tuzinów innych seriali telewizyjnych. Występował także w przedstawieniach teatralnych i filmach. Swoją pierwszą książkę napisał i samodzielnie zilustrował w wieku 6 lat. Opowiadała o pewnym kurczaku. Nigdy nie została wydana, ale Ian wciąż przetrzymuje ją w szufladzie i pokazuje z dumą. Później spod jego pióra wyszły dwie powieści i sztuka teatralna. Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak dopiero seria książek dla dzieci, której bohaterem jest mały, zabiedzony chłopiec zwany Lichotkiem.

Chris Mould – ilustrator, grafik. Studiował na politechnice oraz w Dewsbury College i Leeds College. Przez kilka lat pracował jako ilustrator i grafik nie związany na stałe z żadną instytucją. Od pewnego czasu rysuje dla wydawnictwa Oxford University Press, dla którego stworzył m.in. bohatera opisanego przez Iana Ogilvy ego oraz świat, w którym rozgrywają się przygody