„Nieziemska Księga Nocnych Przygód”

nieziemska ksiega nocnych przygodKsiążka dla dzieci z problemem moczenia nocnego oraz ich rodziców, opracowana w ramach programu prowadzonego przez Huggies DryNites „Moczenie nocne. Nie strach się bać”.Książka składa się z dwóch części. W części skierowanej dla dzieci – mali czytelnicy będą mogli przeczytać zabawną historyjkę o równolatkach, które moczą się w nocy, ale umieją sobie świetnie z tym radzić.

Dlatego spotykają się nocą i wspólnie urządzają nocne zabawy. Całość obserwują kosmici, którzy przybyli na Ziemię… To ich oczyma obserwujemy świat dzieci.

Opowieść tę znają już dzieci w Wielkiej Brytanii. Jednak polska edycja książki została zilustrowana przez cenionego, nie tylko w naszym kraju, młodego rysownika Marcina Piwowarskiego. Jego niezwykłe rysunki nadają książce baśniowy lecz kolorowy, pełen optymizmu klimat, dzięki czemu dzieciom, których dotyczy problem moczenia, łatwiej uwierzyć w możliwość rozwiązania problemu i powrotu do beztroskiego świata zabaw.
W części skierowanej do rodziców znajdują się porady cenionych specjalistów – lekarza pediatry-nefrologa: Katarzyny Gadomskiej- Prokop z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz psychologa klinicznego – dr Anny Jakubowskiej-Wineckiej z Akademii Medycznej w Warszawie.
Ponieważ najważniejszą rolę w kształtowaniu się świata dziecka odgrywają rodzice, niezwykle ważne jest jak wiele troski, zrozumienia i cierpliwości mu okażą, zwłaszcza w sytuacjach problemowych. Program „Moczenie nocne. Nie strach się bać” poparły również sławne mamy: Anna Korcz, Anna Popek, Ilona Felicjańska i Magda Wójcik. Na łamach książki dzielą się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami. Opowiadają, jak ważna jest więź między rodzicami a dziećmi i co robią, by dzieci czuły miłość i bezpieczeństwo.
Na zakończenie rodzice będą mogli przeczytać o doskonałym, nieinwazyjnym i bezbolesnym rozwiązaniu problemu moczenia nocnego: o majteczkach pod piżamkę Huggies Dry Nites. Są niezwykle chłonne i dyskretne. Nie widać ich spod piżamki. Mając takie majteczki, dziecko może swobodnie wyjeżdżać z domu, nie martwiąc się o ryzyko zmoczenia pościeli.
Książka ma pomóc zrozumieć i oswoić się z problemem moczenia nocnego, o którym dorośli rozmawiają niechętnie, a dzieci po prostu wstydzą się. Huggies Dry Nites pragnie, by książka za pośrednictwem lekarzy oraz mediów dotarła do każdej osoby, która szuka pomocy.

 

Monday, 30 January 2006