„Oszustka” Aleksandry Śmigielskiej – jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów 2023!

,,Aż trudno uwierzyć, że to debiut!  Zaskakujący, przejmujący, niepokojący. Świetny thriller!'' - Wojciech Chmielarz

"Oszustka" Aleksandry Śmigielskiej - jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów 2023!
„Oszustka” Aleksandry Śmigielskiej – jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów 2023!

25 stycznia 2023 swoją premierę będzie miała debiutancka powieść Aleksandry Śmigielskiej pt. Oszustka”. Druga z książek wydawanych przez Znak Crime – nową markę kryminalną Wydawnictwa Znak, to błyskotliwy thriller psychologiczny silnie osadzony w nurcie domestic noir.

Aleksandra Śmigielska to autorka wielokrotnie nagradzana w konkursach organizowanych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu i Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Warsztat pisarski doskonaliła pod okiem Katarzyny Bondy, Wojciecha Chmielarza i Marty Guzowskiej.

Kilka słów od autorki

,,Aż trudno uwierzyć, że to debiut!  Zaskakujący, przejmujący, niepokojący. Świetny thriller!'' - Wojciech Chmielarz
Aleksandra Śmigielska -autorka powieści ”Oszustka”

Wszyscy wchodzimy w różne role, przywdziewamy maski z wygody, dla mniejszych lub większych zysków, z przyzwyczajenia. Co jednak, jeśli sprawianie wrażenia, że jest się kimś innym niż w rzeczywistości, to jedyny sposób na przetrwanie? Jak wygląda życie osoby, która stale gra? Która tak bardzo dopasowała się do wymogów otoczenia, że zgubiła siebie? I czy o „prawdziwym ja” faktycznie można zapo- mnieć? Oszustka to próba odpowiedzi na te pytania oraz opowieść o tym, że każdy z nas ma dwie twarze: tę, którą pokazuje światu, i tę, którą zwykło się uważać za prawdziwą. O tym, co się dzieje, jeśli one diametralnie się różnią. I o tym, co się może wydarzyć, gdy oba światy się zderzają.

Przeszłości nie da się zmienić. Można ją jednak oszukać.

Moje poprzednie życie było tajemnicą. Udało mi się oszukiwać wszystkich tak długo, że sama wreszcie zapomniałam, kim kiedyś byłam. Aż do dziś. Ktoś postanowił mi przypomnieć brud i zło, które zostawiłam za sobą. Ktoś, komu bardzo zależy na tym, aby moje kłamstwa wyszły na jaw. Kto chce zburzyć mój poukładany świat i odebrać mi to, co najważniejsze – ukochanego Piotra i nasze dziewczynki. A ja nie pozwolę, aby stała im się krzywda. I zrobię wszystko, aby uchronić ich przed prawdą.