Pomysł na seksowne i zarazem kulturalne walentynki?

pomysl na seksowne walentynki
Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, by zaskoczyć swoją drugą połówkę w Walentynki, to propozycja dla Ciebie! Teatr Żydowski w Warszawie przygotował coś specjalnego na najbliższy weekend. Teatr Żydowski zaprasza na „Boga Zemsty”!

„Bóg Zemsty” opowiada o właścicielu domu publicznego i perypetiach pracowników jego „przybytku”. Jankiel – jako ojciec i przykładny bogobojny Żyd – usilnie stara się uchronić swoją nastoletnią córkę przed wpływem swoich podwładnych, pilnując jej czystości. Niestety jego plan zostaje zniweczony – Ryfka zostaje zwabiona przez jedną z prostytutek do wykonywania najstarszego zawodu świata… Nie pomaga tu nawet zamówiony w trosce o jej zbawienie specjalny zwój Tory.

pomysl na seksowne walentynk2i
Sztuka ta wywołała swego czasu wielki skandal obyczajowy i została uznana za obsceniczną i obrażającą żydowską religię. Mimo to, odnosiła również międzynarodowe sukcesy. Dodatkową ciekawostką jest to, że spektakl wystawiany jest w języku jidysz z tłumaczeniem symultanicznym (poprzez słuchawki) na język polski.

pomysl na seksowne walentynki3

Spektakle w lutym: 14.02. (godz. 19.00), 15.02. (godz. 19.00), 16.02. (godz. 18.00).

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie, Plac Grzybowski 12/16
Więcej informacji na stronie: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/bog-zemsty