La dolce vita?

Czy życie zawsze jest słodkie - to pytanie zadaje główny bohater obrazu "La Grande Bellezza" w reżyserii Paolo Sorrentino​. Reżyserowi udało się jednak zabrać widzów w piękną, filmową podróż po starożytnym Rzymie...

La dolce vita?

W ostatniej odsłonie kolekcji Lato 2018 marka 303 Avenue szuka inspiracji w wiecznym mieście, zabierając nas na Rzymskie Wakacje. Kierunek może wydawać się oczywisty, ale nawet dla wielu osób, wracających tam regularnie, jest on wciąż zaskakujący. Modelką i muzą najnowszej kolekcji została Argentynka, Helena Ayerza, pasująca do nowej odsłony marki – mniej dziewczęcej, za to bardziej nonszalanckiej.

La dolce vita?
La dolce vita?

W kolekcji przeważają lekkie bluzki w neutralnych kolorach, szorty w stylu safari oraz proste, poszarpane sukienki z delikatnymi, wiązanymi ramiączkami, przywołujące na myśl morze, wiatr, piasek i rozgrzane latem miasto. Przeważającą tkaniną jest len, który zmienia charakter ubrań na bardziej codzienny, miękki i kobiecy. W bieżącej kolekcji marka chciała pokazać swoim klientom typową, wakacyjną „essential wardrobe”, z której mogą wybrać stylizacje idealne do zwiedzania miasta oraz te, bardziej wieczorowe, na romantyczną kolację.